Račuar se gasi sam! Treba mi pomoć!
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Račuar se gasi sam! Treba mi pomoć!

Početnik
    Učlanjen
    23.03.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Račuar se gasi sam! Treba mi pomoć!

Kada uključim račinar on se sam isključi u toku podizanja, a naekada i nakon dva tri minuta od podizanja.
    Nakon par takvih pokušaja računar radi bez problema i ikakvih kočenja.
    Reinstalirao sam ceo sistem - nije pomoglo.
    ASUS A7V8X-X
    AMD 2200

Početnik
    Učlanjen
    20.03.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Mozda

Mozda mu je vreme za jedan Format C: pa cista instalacija windowsa , a ako to ne pomogne mozda ti napajanje ispusta polako dusu .

Zainteresovan član Zagor BG (avatar)
    Učlanjen
    15.01.2004.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano Re: Račuar se gasi sam! Treba mi pomoć!

Citat Original postavio Dexjasika
    Kada uključim račinar on se sam isključi u toku podizanja, a naekada i nakon dva tri minuta od podizanja.
    Nakon par takvih pokušaja računar radi bez problema i ikakvih kočenja.
    Reinstalirao sam ceo sistem - nije pomoglo.
    ASUS A7V8X-X
    AMD 2200
    Meni se računar gasio tokom rada a uzgred imam isti procesor i istu ploču. Proveri napajanje i ako imaš loše kinesko zameni ga sa jačim. Ja sam kupio DTK 340 W koje nije toliko skupo a relativno je dobro. Ugradi Kasperskog pošto ideš na internet i redovno ga updejtuj. Napusti IE i pređi na Mozilly Fire Fox a za e-mail poštu koristi Mozilly Thunderbird. U BIOS-u proveri temperaturu računara (o tome imaš na ovom forumu jedan topic). Otvori kućište računara i proveri koliko dobro procesor dobro naleže na njegovo mesto i da li je odozgo kuler čvrsto montiran. Prethodno otkloni svu prašinu sa procesora i kulera. Ploču sam proverio kada sam pustio u rad komp ali bez montiranog procesora. Komp bi tada trebao da da zvučni signal da nema procesora. Istini za volju, kod mene nije bilo pištanja i to je kažu nenormalno ali meni komp sada super radi i što kaže Zdravko Čolić ''ja tu ne bih ništa dir'o!''. Eto, tako sam ja to rešio ali ti napominjem da sam laik za računare i mislim da će ti odgovoriti i oni koji o njima mnogo više znaju. Pozdrav!

Primećen član
    Učlanjen
    13.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

Da je do prasine i kulera i procesora komp bi se gasio tokom rada a ne prilikom podizanja sistema.
    NE diraj procesor
    Greska je u OS, nemoj da radis brzo formatiranje.
    Proveri HardD da nema nekog ostecenja.
    Moze da bude i zbog losih drajvera za maticnu.

Primećen član
    Učlanjen
    17.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

To ti je neka hardverska nekompatibilnost.
    Mislim da je to od loseg napajanja pa kondenzatorima na ploci treba malo vise vremena da "se napune" i prorade kako valja (verovatno su u autu) ili memorije (probaj da je ubodesh u drugi slot)
    Naravno nece ti skoditi ni ako restartujes bios.
    Poz

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Da sam na tvom mestu ja bih se te ploche reshio i nabavio neshto normalnije(chitaj KVALITETNIJE).Jedan moj drugar ima istu plochu i isto mu se deshava!Ne mora da znachi,ali mi je to malo sumnjivo.Procesor nemoj da dirash,100% nije do njega vec do ploche (loshi kondenzatori)ili do napajanja (koje je mozda i pokvarilo plochu).Naravno,prvo probaj sa drugim napajanjem. 8) 8) 8)

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Podrazumevano

Pokusaj da promenis kuler, to se obicno desava kada je procesor pregrejan. Verovatno nemas dobro hladjenje ili ti je protok vazduha kroz kuciste jako los...
    Pogledaj u bios-u na kojoj temperaturi ti se gasi racunar, mislim na temperaturu procesora. U bios-u tvoje ploce imas dve opcije 95 i 85 stepeni celzijusa. :wink:

Početnik
    Učlanjen
    24.03.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Od kada ti se to desava, da nisi mozda overcklokovao procesor pa cooler ne moze dovoljno da ga ohladi ?

Primećen član
    Učlanjen
    17.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

E vi sa temperaturom, MOLIM VAS cutite kada vec NEMATE sta pametno da kazete.

A nemate!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Citat Original postavio nikodim
    Pokusaj da promenis kuler, to se obicno desava kada je procesor pregrejan. Verovatno nemas dobro hladjenje ili ti je protok vazduha kroz kuciste jako los...
    Pogledaj u bios-u na kojoj temperaturi ti se gasi racunar, mislim na temperaturu procesora. U bios-u tvoje ploce imas dve opcije 95 i 85 stepeni celzijusa. :wink:
    Chovek lepo kaze da mu se komp gasi pri podizanju sistema ili 2-3 minuta kasnije,a posle je sve u redu.Znachi nema veze sa temperaturom ploche ili procesora,inache bi se non-stop gasio(restartovao)!

Slične teme

1. Treba mi pomoc....cackala sam nesto sto ne treba :)
    Autor Ivanana u forumu Internet
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 30.06.2007., 10:00
  2. TREBA MI POMOC!!!
    Autor Milica_14 u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 91
    Poslednja poruka: 12.07.2006., 19:11
  3. Treba mi pomoc!!!
    Autor balerina u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 14.09.2003., 17:01

Pravila za slanje poruka