pomahnitali cd-rom

peleplay

Aktivan član
Poruka
1.323
situacija je sledeca:

na jednom vodu imam Hard disk i DVD-rezac na drugom imam RACK (fiochicu sa diskom) koji najcesce nije ukljucen, i CD-Citac. Desava mi se da mi sistem jedno vreme vidi cd-rom a zatim nestane. Ranije sam uspevao da ga vratim opcijom iz Hardware managera Scan for hardware changes. Sad uopste nece da se pojavi. Proverio sam kacenje na ploci, kablovi i napajanje je u redu. Citac je mator i u pitanju je neki LG. Moram da napomenem da sam imao i LGjev cd rezac na istom vodu i da nisam imao problema.

Da li je moguce da je cd-rom crkao ili je nesto drugo problem?
 
peleplay:
situacija je sledeca:

na jednom vodu imam Hard disk i DVD-rezac na drugom imam RACK (fiochicu sa diskom) koji najcesce nije ukljucen, i CD-Citac. Desava mi se da mi sistem jedno vreme vidi cd-rom a zatim nestane. Ranije sam uspevao da ga vratim opcijom iz Hardware managera Scan for hardware changes. Sad uopste nece da se pojavi. Proverio sam kacenje na ploci, kablovi i napajanje je u redu. Citac je mator i u pitanju je neki LG. Moram da napomenem da sam imao i LGjev cd rezac na istom vodu i da nisam imao problema.

Da li je moguce da je cd-rom crkao ili je nesto drugo problem?

Moguce su razne stvari od toga da je crkao do toga da imas plocu ASUS A7V8X-X koja zna da se tripuje sa LG uredjajima!
Bilo kako bilo stvarno nema potrebe da drzis pomenuti uredjaj u kompu ako vec imash DVD-RW.
POz
 
ma trebaju mi dva radi lakseg baratanja sa diskovima jer uglavnom sve podatke drzim na dvd-u pa mi treba jedan cd-rom kao nezavisan. A ploca je u pitanju MSI KT4A-V i nisam sa njim imao problema dok je bio na prvom vodu. Pobrljavio je kad sam ga prebacio na IDE 2 sa tim rackom koji je ranije bio sam. Probacu da ga nakacim na drugu masinu da vidim da li ce je ona prepoznati. Ako ne prepozna znaci da je riknuo cd-rom ako prepozna moram da vidim da li je do mene hardware ili software. pozz
 
Pre nego sto bilo sta budes proveravao na drugom kompu prvopromeni kabl za cd i sta vi ga na master.
Verovatno bi se zacudio kada bi video koliko problema moze da zada kabl koji se pravi u nekoj fabrici koja struju dobija preko vodenicnog tocka!
Poz.
 
Probaj da zamenish mesta DVD-u i CD chitachu,pa ako ti se bude gubio i DVD onda je 99% do IDE kabla.Ja imam istu plochu sa dva harda i dve optike i sve shljaka savrsheno dobro,ali sam 7 dana nakon kupovine kompa zamenio fabrichke IDE kablove sa Cooler Master-ovim i o tome vishe ne razmishljam.Ako ispadne da je do LG-a probaj da ga fleshujesh,a ako ni to ne uspe trk u prodavnicu i kazesh:"Dobar dan,dajte mi NOV cd chitach,po mogucnosti MSI+IDE kabl" :lol:
 
resio sam problem. CD rom je u redu. Nije bio problem ni do kabla. Pinovi na ploci u koje se ukljuci IDE 2 kabal (tacnije dva komada) su se nekako iskrivil ai nije bilo kontakta. kad sam ih ispravio sve je bilo OK.

E sad jos jedno pitanje: kako je bilo moguce da su se iskrivili sami od sebe jer ja kablove uopste nisam vadio pa ponovo stavljao ili ih pritiskao?
 
peleplay:
resio sam problem. CD rom je u redu. Nije bio problem ni do kabla. Pinovi na ploci u koje se ukljuci IDE 2 kabal (tacnije dva komada) su se nekako iskrivil ai nije bilo kontakta. kad sam ih ispravio sve je bilo OK.

E sad jos jedno pitanje: kako je bilo moguce da su se iskrivili sami od sebe jer ja kablove uopste nisam vadio pa ponovo stavljao ili ih pritiskao?
GREMLINI!
 
EEE ni ja nisam koristio komp kao kasicu prasicu pa mi se pet dinara naslo izmedju ploce i kucista i poprilicno me namucilo!
Ko li ih je tamo uvukao???
To se veoma lako moze odrediti: poci cu od toga da samo ja koristim ovaj komp... ...e ako nije niko iz ljubomore onda sam to ipak bio ja!
 
sonne:
EEE ni ja nisam koristio komp kao kasicu prasicu pa mi se pet dinara naslo izmedju ploce i kucista i poprilicno me namucilo!
Ko li ih je tamo uvukao???
To se veoma lako moze odrediti: poci cu od toga da samo ja koristim ovaj komp... ...e ako nije niko iz ljubomore onda sam to ipak bio ja!
Bas tako.
A sta reci onda kad nadjes mrtvu osu, pauka u dva komarca u kucistu :shock: Od tada drzim otvorenu stranicu...za svaki slucaj ako nekim cudom upadnu neki sisari unutra.
 
Кулиража:
sonne:
EEE ni ja nisam koristio komp kao kasicu prasicu pa mi se pet dinara naslo izmedju ploce i kucista i poprilicno me namucilo!
Ko li ih je tamo uvukao???
To se veoma lako moze odrediti: poci cu od toga da samo ja koristim ovaj komp... ...e ako nije niko iz ljubomore onda sam to ipak bio ja!
Bas tako.
A sta reci onda kad nadjes mrtvu osu, pauka u dva komarca u kucistu :shock: Od tada drzim otvorenu stranicu...za svaki slucaj ako nekim cudom upadnu neki sisari unutra.

Ma da ako upadnu krupnije zveri da bar mogu i da izadju!
 
jozza:
Jeste li razmishljali o providnom kucishtu od pleksiglasa,sa neonskim osvetljenjem?Sumnjam da bi GREMLINI smeli da krive pinove na IDE kontroleru na tako vidnom mestu. :lol: :lol: :lol:
Pa ne drzim kurveraj u kuci, nego kompjuter :) :)
Cuj, svetli, sljasti, providan pa crvenkasti neon, kokice na prodaju, makro vice, samo izvolite...
 
ma ljudi, gremlini cuda cine!!!!
nemoze me niko uveriti da ne postoje.Ajde da ja nemam pojma, ajde da sam probao sve i iscrpio sva svoja znanja i mogucnosti, pa u podcenjivanju sebe odnesem racunar strucnom licu, obrazovanom i stvarno dokazano strucnom.On uradi isto sto i ja-i sve radi!ma cudo jedno!ja kazem, gremlini i marfijev zakon su komponenta na koju uvek treba ozbiljno racunati u procenama.
 

Back
Top