Sajam 2005

Dovla

Elita
Poruka
16.644
Evo tek malopre sam saznao da sajam pocinje u petak. da li sam ja neobavesten ili je stvarno reklamiranje ovog sajma bilo na toliko niskom nivou? Citao sam na sajtu sajma koje ce biti "premijere" i prosto sam se zgrozio kad sam video da su to skoro sve automobili koji se voze vec godinu i vise dana kod nas a najvise me je iznenadila "premijera" pasata seste generacije za koji se zna da je izasao jos pre godinu i po dve. Da nije to mozda ovaj najnoviji tzv. sedmica ili je to ipak ona "stara" sestica. Koliko sam mogao da vidim tamo cini mi se da je oca nova astra najmladja "premijera". Ljudi sta se to tako drasticno promenilo od '99 zasto je nas sajam automobila postao tako los i nekvalitetan. Nekako mi se cini da je poslednjoii sajam pred bombardovanje '98 bio mnooooooogo bolji od zadnja tri zajedno.
Eto to su moje nedoumice sada, a kako ko bude posecivao sajam neka pise svoje utiske. :wink:
 
Ja sam čuo da će po prvi put (?) biti izloženi Seat i Subaru. Biće i neka formula, ne znam koja, Ferari Rosa (izvinjavam se ako sam lupio model) i mislim još jedna novina, ali se ne sećam tačno koja - u gužvi sam bio dok je to bilo na Japiju na BK. A što se tiče Pasata, kao i ostalih modela, nadam se da se nećemo sramotiti sa nekakvim prošlogodišnjim modelima na glavnim štandovima... Nisam propustio nijedan sajam (osim '99) u poslednjih 15 godina, a možda i više. Neću ni ovaj. Nadam se samo da ću otići u neki radni dan da sve mogu lepo pogledati i ispipati. :wink:
 
Odvojis jedno prepodne/podne kad je spic, stanes na neku od prometnih BG raskrsnica, prosetas se kroz aleju ambasada, izblejis ispred par velikih poslovnih zgrada, biznis centara, banaka i sl. i videces vise nego sto sajam moze da ti ponudi.
Eto bash sam danas oko pola tri video Ferrarija, nekog novog novcatog (verovatno neki 360 ili tako neki), prolazio ispred skupstine! Haos. :wink: Cik da tako nesto nadjete na sajmu.
 
jomini:
Ja sam čuo da će po prvi put (?) biti izloženi Seat i Subaru. Biće i neka formula, ne znam koja, Ferari Rosa (izvinjavam se ako sam lupio model) i mislim još jedna novina, ali se ne sećam tačno koja - u gužvi sam bio dok je to bilo na Japiju na BK. A što se tiče Pasata, kao i ostalih modela, nadam se da se nećemo sramotiti sa nekakvim prošlogodišnjim modelima na glavnim štandovima... Nisam propustio nijedan sajam (osim '99) u poslednjih 15 godina, a možda i više. Neću ni ovaj. Nadam se samo da ću otići u neki radni dan da sve mogu lepo pogledati i ispipati. :wink:

Ako se dobro secam seat i subaru su bili na beogradskom sajmu pre '99 redovni. Ja sam cuo za meklarenovu formulu da ce biti izlozena naravno na mercedosovom standu uz "B" klasu i jos mnoge druge. A ovo za pasata nemam reci mada ipak kad bolje razmislim VW je ipak ozbiljna firma i ja sumnjam da ce se usuditi da predstave taj model kao premijeru, ja se ipak nadam da ce to biti ovaj najnoviji model.
 
Kad_LupimLupim:
Odvojis jedno prepodne/podne kad je spic, stanes na neku od prometnih BG raskrsnica, prosetas se kroz aleju ambasada, izblejis ispred par velikih poslovnih zgrada, biznis centara, banaka i sl. i videces vise nego sto sajam moze da ti ponudi.
Eto bash sam danas oko pola tri video Ferrarija, nekog novog novcatog (verovatno neki 360 ili tako neki), prolazio ispred skupstine! Haos. :wink: Cik da tako nesto nadjete na sajmu.

Bas tako. Secam se prosle godine kad sam isao na sajam video sam na ulici neke modele koji su tada bili predstavljeni kao "premijere" na sajmu.
Nego nesto mi je palo na pamet zasto firme (VW, Mercedes, BMW i svi ostali) ne izaberu najbolje "amaterski" tjuniran model i stave ga na sajmu pored svog standardnog modela. Isto tako mnoooogo bi bilo lepo videti sve Golfove na jednom mestu (i ne samo golfove vec i pasate, pande, vektre, astre....).
 
Dovla:
jomini:
Ja sam čuo da će po prvi put (?) biti izloženi Seat i Subaru. Biće i neka formula, ne znam koja, Ferari Rosa (izvinjavam se ako sam lupio model) i mislim još jedna novina, ali se ne sećam tačno koja - u gužvi sam bio dok je to bilo na Japiju na BK. A što se tiče Pasata, kao i ostalih modela, nadam se da se nećemo sramotiti sa nekakvim prošlogodišnjim modelima na glavnim štandovima... Nisam propustio nijedan sajam (osim '99) u poslednjih 15 godina, a možda i više. Neću ni ovaj. Nadam se samo da ću otići u neki radni dan da sve mogu lepo pogledati i ispipati. :wink:

Ako se dobro secam seat i subaru su bili na beogradskom sajmu pre '99 redovni. Ja sam cuo za meklarenovu formulu da ce biti izlozena naravno na mercedosovom standu uz "B" klasu i jos mnoge druge. A ovo za pasata nemam reci mada ipak kad bolje razmislim VW je ipak ozbiljna firma i ja sumnjam da ce se usuditi da predstave taj model kao premijeru, ja se ipak nadam da ce to biti ovaj najnoviji model.
I ja se sećam Subarua i Seata od pre... Ali prošle godine nisu bili. Nemam pojma šta im znači ta izjava. Ali jedno se nadam, da Zastava neće opet uzeti celu halu i pokazivati kakve boje imaju u ponudi... :lol:
 
B6

1096634274664.jpg


1096634940390-1.jpg


04-15.jpg
 
jomini:
Dovla:
jomini:
Ja sam čuo da će po prvi put (?) biti izloženi Seat i Subaru. Biće i neka formula, ne znam koja, Ferari Rosa (izvinjavam se ako sam lupio model) i mislim još jedna novina, ali se ne sećam tačno koja - u gužvi sam bio dok je to bilo na Japiju na BK. A što se tiče Pasata, kao i ostalih modela, nadam se da se nećemo sramotiti sa nekakvim prošlogodišnjim modelima na glavnim štandovima... Nisam propustio nijedan sajam (osim '99) u poslednjih 15 godina, a možda i više. Neću ni ovaj. Nadam se samo da ću otići u neki radni dan da sve mogu lepo pogledati i ispipati. :wink:

Ako se dobro secam seat i subaru su bili na beogradskom sajmu pre '99 redovni. Ja sam cuo za meklarenovu formulu da ce biti izlozena naravno na mercedosovom standu uz "B" klasu i jos mnoge druge. A ovo za pasata nemam reci mada ipak kad bolje razmislim VW je ipak ozbiljna firma i ja sumnjam da ce se usuditi da predstave taj model kao premijeru, ja se ipak nadam da ce to biti ovaj najnoviji model.
I ja se sećam Subarua i Seata od pre... Ali prošle godine nisu bili. Nemam pojma šta im znači ta izjava. Ali jedno se nadam, da Zastava neće opet uzeti celu halu i pokazivati kakve boje imaju u ponudi... :lol:

mozda su napravili neki novi spojler :lol: :lol:

a tesko da ce biti izlozeno nesto sto vec nije vidjeno po ulicama, tako je svake godine. jedino moze da se vidi mnogo dobrih curica :wink:
 
jomini:
I ja se sećam Subarua i Seata od pre... Ali prošle godine nisu bili. Nemam pojma šta im znači ta izjava. Ali jedno se nadam, da Zastava neće opet uzeti celu halu i pokazivati kakve boje imaju u ponudi... :lol:

Taqmo pise da ce Zastava predstaviti novu floridu In sa dizel motorom i novom instrument tablom
 
@karlos

Da to je kod nas popularniji model kao sedmica izgleda da smo se negde zabrojali. I ja sam ocekivao da je ovaj model u pitanju.... stvarno je lutka :( :( :( kad cu ja moci da ga vozim :( :( :( i da bude samo moj :( :( :(
 
Necete verovati ali ja sam upravo na sajmu!!! I imam internet. Verujte, ovaj sajam je do sad najbolji i najsredjeniji. Ipak, pravih premijera je relativno malo, mislim, par automobila koji se smatraju premijerama sam jutros video dok sam izlazio iz zgrade. Ipak, ima dosta interesatnih stvari. I naravno lepih hostesa. Update uskoro sledi... :lol: :lol: :lol:
 
Dovla:
@karlos

Da to je kod nas popularniji model kao sedmica izgleda da smo se negde zabrojali. I ja sam ocekivao da je ovaj model u pitanju.... stvarno je lutka :( :( :( kad cu ja moci da ga vozim :( :( :( i da bude samo moj :( :( :(

Mozda je ovde doslo do zabrojavanja, kod restajla B5...

1096636742920.jpg


1096636760921.jpg
 
Nakon sajma u Zenevi, 12 tamosnjih premijera dozivece svoju reprizu u Beogradu. Izmedju ostalih to su: Mercedes B klase, novi Mercedes ML, nova BMW-ova serija 3, nova Sonata, novi Ciroki, Tojota Ajgo, Pasat 6...

Svakako nesto sto ce najvise pleniti paznju ljubitelja automobila i posetilaca ovogodisnjeg sajma bice koncept dizajnerske kuce Pininfarina. Koncept je nazvan Ferrari Rossa i izradjen je povodom 70 godina postojanja Ferrari-ja i bice izlozen na SAT-ovom standu.
rossa8.jpg


Zastava ja najavila predstavljanje Floride sa dizel motorom grupacije Pezo-Sitroen, sa potpuno novim enterijerom. Novi enterijer je plod saradnje Zastave i Fakulteta primenjenih umetnosti.
Uz to na sajmu bi trebalo da se pojave nove verzije korala i floride sa oznakom "In L"!

Jos jedna zanimljivost:
Omoguceno je dobijanje informacija o automobilu putem SMS-a. Svako vozilo ce imati kod, na osnovu koga se salje SMS i dobijiju informacije o automobilu.
 
karlos:
Dovla:
@karlos

Da to je kod nas popularniji model kao sedmica izgleda da smo se negde zabrojali. I ja sam ocekivao da je ovaj model u pitanju.... stvarno je lutka :( :( :( kad cu ja moci da ga vozim :( :( :( i da bude samo moj :( :( :(

Mozda je ovde doslo do zabrojavanja, kod restajla B5...

Jeste to je to. Ovaj gornji je petica a donji sestica (u zargonu naravno). E sad mi je mnooogo lakse kad sam shvatio da premijera nije ovaj 5.5 (odnosno sestica) nego ovaj 6 (odnosno sedmica)
 
Scorsese:
Jos jedna zanimljivost:
Omoguceno je dobijanje informacija o automobilu putem SMS-a. Svako vozilo ce imati kod, na osnovu koga se salje SMS i dobijiju informacije o automobilu.

Isto tako preko SMS-a se moze glasati za miss sajma i takodje se moze ucestvovati u nagradnoj igri za VW Polo gde se kod sa ulaznice salje SMS-om i na taj nacin se ucestvuje u nagradnoj igri. :wink:
 
Upravo sam stigao sa sajma i evo da pisem utiske.
Prva hala: Mercedes odradio posao extra znaci po meni najbolji deo sajma ubedljivo.
Ove hale sa delovima sam preskocio i stigao u sledecu halu sa autima. Svi u svom stilu Porse, Ferari, micubisi, VW, Audi, Skoda, Zastava....., dakle nije bilo nista ekskluzivno otprilike pokazali su ono sto sam i ocekivao. Ali jedna stvar kod svih mi je isla nevidjeno na zivce, a to je da auta koja su kupljena, a to su uglavnom ona kod kojih se i ima sta videti, bila zakljucana i svaku prilaz na manje od pola metra je bio zabranjen. One hostese koje su zaduzene za taj auto nisu davale nikakve informacije jer je jeli auto vec prodat (ko da ne postoji jos 200 000).
Uporedjujuci ovogodisnji sa proslogodisnjim sajam 05 je mnooogo bolji i u svakom slucaju sve cestitke za poboljsanje.
 
Ljudi, ne znam kako vi, ali ja sam jako zadovoljan sajmom. Po meni, broj 1 na sajmu je onaj crno Krajsler 300c HEMI!!! Ono da imam, pa da umrem srećan! Ne mogu da zamislim da neko ima i jednu zamerku na ovaj automobil. Ako neko i nađe, onda je to ništa drugo nego foliranje. Evo ideje: hajde da čujem listu 5 najboljih auta na sajmu, čisto da vidimo mišljenja. I molio bih da se izuzmu one zveri tipa Ferari Rosa, Mercedes SLR, Maybach, onaj blindirani S 600 L i slični.
Moji glasovi:
1. Krajsler 300c HEMI,
2. Audi A8 W12,
3. ALfa 156 CrossWagon,
4. Mazda RX-8,
5. Subaru H-6 Outback
Naravno i svi ostali mogu proći bez problema, ali ovi mislim da se izdvajaju.
Sad vi...
 
jomini:
1. Krajsler 300c HEMI,
2. Audi A8 W12,
3. ALfa 156 CrossWagon,
4. Mazda RX-8,
5. Subaru H-6 Outback

Sad vi...

1. Novi Passat (veliki sam obozavalac VW i od svih na sajmu izabrao bih ovaj)
2. Kia Sportage (uveren sam u kvalitet ovog dzipa a cena od 19000EUR me je prosto oborila s nogu)
3. Audi A8 W12
4.Audi A6 3.0TDI
5. Polo 1.9TDI (uspeo sam da dobijem broj njegove hostese :wink: )
 
Dovla:
jomini:
1. Krajsler 300c HEMI,
2. Audi A8 W12,
3. ALfa 156 CrossWagon,
4. Mazda RX-8,
5. Subaru H-6 Outback

Sad vi...

1. Novi Passat (veliki sam obozavalac VW i od svih na sajmu izabrao bih ovaj)
2. Kia Sportage (uveren sam u kvalitet ovog dzipa a cena od 19000EUR me je prosto oborila s nogu)
3. Audi A8 W12
4.Audi A6 3.0TDI
5. Polo 1.9TDI (uspeo sam da dobijem broj njegove hostese :wink: )
Onda bi verovatno u uži izbor ušao i Phaeton!!! 8)
Stvarno su preterani svaki BMW, Mercedes, VW (od Golfa naviše). Novi Nisan Murano je čudo, Tuareg, Kajen, svaki Audi takođe.
Od povoljnih cena bih izdvojio Hjundai Sonatu (manje od 21000 sa dažbinama), Chevrolet (Daewoo) Evanda 17500(!), Mazda 2 samo 12600 sa dažbinama). A ona Honda s2000.... Strašno! Ford, Opel, Tojota, Reno, Pežo nisu ništa spektakularno uradili. Sve ima na ulicama već neko vreme. Saab nije loš, a iznenađen sam i malo razočaran jer nije bio Volvo. Ili sam ih propustio... Ali 300c HEMI....
 
recite mi vi koji ste bili na sajmu da li ima nesto tipa:mica evo 8 ili 9,audi rs4 ili rs6,nisan skyline,toyota supra i sl?
Cisto da znam da li mi se isplati dolaziti da bi gledao samo cice ili i jos nesto!
 

Back
Top