Da li postoje kod nas postoje vradzbine ???

UPRAVO SMO ZAVRŠILE SA RADOM SEMINARSKOG-TEMA MAGIJA.
UVERILE SMO SE IZ DOSADAŠNJIH ISTRAŽIVANJA (LITERATURA, ISKUSTVA LJUDI OKO NAS...) DA ZAISTA POSTOJI NEŠTO ZBOG ČEGA SVA TA PRIČA O MAGIJI I VRADŽBINAMA OPSTAJE TOLIKO DUGO.
p.s. IAKO SMO NAKON OVOG "ISKUSTVA" POSTALE MAGIJSKI OBRAZOVANE, NE ZNAČI DA ĆEMO U SKORIJOJ BUDUĆNOSTI PRAVITI KAKAV OLTAR ILI TOME SLIČNO... :D
 
magija se po meni zasniva na nekom psi. faktoru i sigurno postoji za to ima mnogo dokaza u narodu ali se o tome jako malo prica, medjutim magija vas moze pogoditi (dotaci,zacarati) samo pod uslovom da ste sujeverni-odnosno da verujete u to jeste li se nekad zapitali zasto tako nesto nije nikada naucno dokazano???????????
pa odgovor je jednostavan, upravo iz razloga jer su naucnici obrazovani ljudi a sa vecim obrazovanjem ide i sekularizacija(smanjenje svetovnih ideja kod coveka) ODNOSNO oni ne veruju te stoga ne mogu ni da iskuse nesto tako kao sto je ;;;; okultizam;;;;

CUVAJTE SE VLAHA ONI SU NAJ-MAGIJSKI NAROD NA OVIM PROSTORIMA( naravno samo pod uslovom da VERUJETE) :twisted: NIKOLA
 
e radi se o etno. filmu, ja sam ga gledala na vežbama iz Religije... i ubij me ako znam kako se zove...O tome inače piše Dušan Bandić u svojoj knjizi Carstvo zemaljsko i carstvo nebesko...e film je mislim radio Kamenko Katić....
U selu Duboko( istočna Srbija) na Duhove postoji običaj "rusalje" za vreme duhovskog sabora...u kolu neke od žena tzv. rusalje ili padalice padaju u zanos...U tom stanju veruje se žena je obuzeta duhovima i to duhovima umrlih pa zato ljudi preko rusalja koje su u tom zanosu razgovaraju ( čak i daruju) sa svojim mrtvima...
Važno je i buđenje padalica ali to je već duga priča...
 

Back
Top