Da li postoje kod nas postoje vradzbine ???
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Da li postoje kod nas postoje vradzbine ???

Aktivan član sidro (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano Da li postoje kod nas postoje vradzbine ???

Interesuje me, dosta sam procitao i cuo ali nisam nikada i trazio potvrdu o postojanju kojekakvih vradzbina, pa me interesuje vase misljenje. Dakle, postoje li ili ne ???

Guest

Podrazumevano Re: Da li postoje kod nas postoje vradzbine ???

Citat Original postavio sidro
    Interesuje me, dosta sam procitao i cuo ali nisam nikada i trazio potvrdu o postojanju kojekakvih vradzbina, pa me interesuje vase misljenje. Dakle, postoje li ili ne ???
    Evidentno je da postoje,u suprotnom se ne bi govorilo o njima. Pitanje je imaju li efekta...

budvanke
    Guest

Podrazumevano vradžbine

UPRAVO SMO ZAVRŠILE SA RADOM SEMINARSKOG-TEMA MAGIJA.
    UVERILE SMO SE IZ DOSADAŠNJIH ISTRAŽIVANJA (LITERATURA, ISKUSTVA LJUDI OKO NAS...) DA ZAISTA POSTOJI NEŠTO ZBOG ČEGA SVA TA PRIČA O MAGIJI I VRADŽBINAMA OPSTAJE TOLIKO DUGO.
    p.s. IAKO SMO NAKON OVOG "ISKUSTVA" POSTALE MAGIJSKI OBRAZOVANE, NE ZNAČI DA ĆEMO U SKORIJOJ BUDUĆNOSTI PRAVITI KAKAV OLTAR ILI TOME SLIČNO...

Guest

Podrazumevano

ju kakve dileje dolaze ovde.. "magijski obrazovane"

Primećen član
    Učlanjen
    19.02.2005.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Naravno da postoje-jedini problem je što su zaboravljene i ljudi više ne veruju u njih (vradžbine)...ali one su tu, oko nas...

Početnik
    Učlanjen
    11.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Mozda bih bilo bolje formulisati to pitanje opsirnije.Recimo da li je neko bas imao iskustvo u vezi vradzbina,crne magije...

nikola bg
    Guest

Podrazumevano magije

magija se [b]po meni zasniva na nekom psi. faktoru i sigurno postoji za to ima mnogo dokaza u narodu ali se o tome jako malo prica, medjutim magija vas moze pogoditi (dotaci,zacarati) samo pod uslovom da ste sujeverni-odnosno da verujete u to jeste li se nekad zapitali zasto tako nesto nije nikada naucno dokazano???????????
    pa odgovor je jednostavan, upravo iz razloga jer su naucnici obrazovani ljudi a sa vecim obrazovanjem ide i sekularizacija(smanjenje svetovnih ideja kod coveka) ODNOSNO oni ne veruju te stoga ne mogu ni da iskuse nesto tako kao sto je ;;;; okultizam;;;;

CUVAJTE SE VLAHA ONI SU NAJ-MAGIJSKI NAROD NA OVIM PROSTORIMA( naravno samo pod uslovom da VERUJETE) NIKOLA

Poznat gigule (avatar)
    Učlanjen
    15.04.2004.
    Pol
    ženski
    mesto za kukce,wilme i sve dobre stvorove
    Reputaciona moć
    122

Podrazumevano

ovo za Vlahe e tačno...tamo ima čak neki običaj...neke žene se ponašaju slično kao šamani...e ima film o tome...

nikola bg
    Guest

Podrazumevano

mozes li da mi kazes nesto o tom filmu ja bi voleo da ga pogledam kako da dodjem do njega?

Poznat gigule (avatar)
    Učlanjen
    15.04.2004.
    Pol
    ženski
    mesto za kukce,wilme i sve dobre stvorove
    Reputaciona moć
    122

Podrazumevano

e radi se o etno. filmu, ja sam ga gledala na vežbama iz Religije... i ubij me ako znam kako se zove...O tome inače piše Dušan Bandić u svojoj knjizi Carstvo zemaljsko i carstvo nebesko...e film je mislim radio Kamenko Katić....
    U selu Duboko( istočna Srbija) na Duhove postoji običaj "rusalje" za vreme duhovskog sabora...u kolu neke od žena tzv. rusalje ili padalice padaju u zanos...U tom stanju veruje se žena je obuzeta duhovima i to duhovima umrlih pa zato ljudi preko rusalja koje su u tom zanosu razgovaraju ( čak i daruju) sa svojim mrtvima...
    Važno je i buđenje padalica ali to je već duga priča...

Slične teme

1. Da li postoje
    Autor sinnkе u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 29.06.2007., 12:30
  2. Da li postoje kod nas postoje vradzbine ???
    Autor sidro u forumu Zanimljivosti
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 28.03.2005., 11:59
  3. Postoje li......?
    Autor BG Pastuv u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 22.07.2004., 21:01

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku