Oui, Bernard Kouchner mentait...

http://www.michelcollon.info/reponses_tm.php

skraceno pise:

1. Da li je rat u YU poceo 1991 secesijom Slovenaca i Hrvata? Odgovor je NE! Objasnjenje:

1979 godine, BND (nemacka CIA) poslala je u Zagreb grupu tajnih agenata sa zadatkom da podrzavaju Franju Tudjmana, rasistu koji aktivno propagira etnicku mrznju i raspad Jugoslavije. Nemacka podrzava i finansira ovog hrvatskog Le Pena i salje mu oruzje pre rata.

S kojim ciljem? Berlin nije nikada priznao postojanje jedinstvene yugoslovenske drzave koja im je hrabro odolevala tokom dva svetska rata. Ponovnim razbijanjem Jugosalvije u mini drzave, lake da ih potcinis, Nemacka trazi da kontrolise BAlkan. Jedna ekonomska zona za prisvojiti da delokalizaciju, export i dominaciju trzista.
Jedan strateski put takodje ...
1992 godine, bavarski ministar unutrasnjih poslova izjavljuje: Helmut Kohl je uspeo sto ni car Guillaume ni Hitler nisu postigli...
 
u istom clanku dalje pise:

2. Da li je Nemacka namerno izazvala taj gradjanski rat? Odgovor je DA! Objasnjenje:

Na pocetku samita u Maestricht, 1991 god, nemacki kancelar Kohl je bio jedini koji je zeleo da razbije Jugoslaviju i prizna ubrzano "nezavisnost" Slovenije i Hravtske zanemarujuci medjunarodno pravo i jugoslovenski ustav. Ali uspon nemacke moci nametnuo je tu ludost svim njenim partnerima, Paris i London ukljucujuci.
Londonski "Observer" kaze: "Nas ministar Major je skupo platio podrzavajuci nemacku politiku prema Jugoslaviji za koju svi posmatraci govore da ona ce izazvati rat." U stvari, svi experti su upozorili da priznavanje takve nezavisnosti Slo i HR izazvace gradjanski rat. .... itd
 
dalje u istom clanku su pitanja i odgovori:

3. Da li su USA bili zaista pasivni i nezainteresovani u tom ratu? Odgovor je NE!

4. Da li su Svetska Banka i MMF ucestvovali u rasparcavanju YU? Odgovor bese: DA!

5. DA li su mediji predstavljali laznu sliku "nasih prijatelja" Tudjamana i Izetbegovica? Odgovor je: DA!

6. Da li su mediji krili osnovne istorijske i geografske cinjenice o Bosni? Odgovor je: DA!

7. Postavka "Srbi agresori, a Hrvati i Muslimani zrtve" bila je pravilna? Odgovor je: NE!

8. Da li je Srbija imala program etnickog ciscenja? ODgovor je: NE!

9. Da li mediji korektno informisali o Srebrenici? Odgovor je: NE!

10. Da li su prve ratne zrtve bile ubijene od strane Srba? Odgovor je: NE!

11. Da li je cuvena slika "koncetracionih logora" bila lazirana? Odgovor: DA!

12. Da li su nam objavili istinu o tri velika masakra u Sarajevu? Odgovor: NE!

13. Da li najvece etnicko ciscenje u tom ratu izvrseno od strane hrvatske vojske? Odgovor: DA!

14. Da li su USA bombardujuci Bosnu koristili i uranijumske bombe? Odgovor: DA!

15. Da li rat protiv Jugoslavije bio "jedini dobar rat" USA? Odgovor: NE!
_______________________________________________

Posle svakog pitanja i odgovora imate objasnjenje sa detaljima ali mrzi me da sve vam prevodim, opsirno je.
Ako imate nekog frankofona nek vam prevede ili pisite nasim novinama da prevedu i objave to u nasim novinama.

Jos jednom, prva adresa je priznanje Bernara Kusnera o laziranju za medije odnosno rat u YU: http://www.legrandsoir.info/article.php3?id_article=2154
a druga je ovo sto sam malo preveo vam na: http://www.michelcollon.info/reponses_tm.php
 
I kad sam vec tu, ne znam da li ste citali od pre izjavu kanadskog generala MacKenzie, bivseg komandanta NATO:

http://www.legrandsoir.info/article.php3?id_article=1544


"MI SMO BOMBARDOVALI POGRESNU STRANU"

General, koji je danas u penziji osudjuje sta je NATO uradio s Kosovom i kaze:

- Genocide? Nije bilo 100000 zrtava, nego 2000 i to sve narodnosti zajedno <na Kosovu>

- Albanci su ti koji su poceli, a mi smo ih ofarbali kao zrtve.

- Milosevic nije nego reagovao.

- NATO je predao Kosovo mafiji.

- Mi smo pomogli UCK da napravi Kosovo etnicki cisto.

- Mi smo ohrabrili teroriste iz celog sveta.

Ceo intervju dakle za frankofone na
http://www.legrandsoir.info/article.php3?id_article=1544
a mozda ste i citali na nasem posto to nije sveze...
 
I kad sam vec tu, ne znam da li ste citali od pre izjavu kanadskog generala MacKenzie, bivseg komandanta NATO:

http://www.legrandsoir.info/article.php3?id_article=1544


"MI SMO BOMBARDOVALI POGRESNU STRANU"

General, koji je danas u penziji osudjuje sta je NATO uradio s Kosovom i kaze:

- Genocide? Nije bilo 100000 zrtava, nego 2000 i to sve narodnosti zajedno <na Kosovu>

- Albanci su ti koji su poceli, a mi smo ih ofarbali kao zrtve.

- Milosevic nije nego reagovao.

- NATO je predao Kosovo mafiji.

- Mi smo pomogli UCK da napravi Kosovo etnicki cisto.

- Mi smo ohrabrili teroriste iz celog sveta.

Ceo intervju dakle za frankofone na
http://www.legrandsoir.info/article.php3?id_article=1544
a mozda ste i citali na nasem posto to nije sveze...
 
Andrei-a beskrajno Ti se zahvaljujem u licno i u ime svih onih Srba koji su vec
izgubili svaku nadu DA CE ISTINA IZICI NA VIDELO. Meni licno je sve ovo u saznanju
sve vreme sukoba na Balkanu. Medjutim, ukoliko su Tvoji navodi tacni TO JE VELIKO
OHRABRENJE I NADA ZA ISTINU.

Potrudicu se, naravno, da ova istina i nadje svoj put do javnosti. :)

P.S. Da li si primetio da VLADA POTPUNI TAJAC NA OVU TVOJU TEMU :lol: :lol: :lol:

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
 
A sto bi reagovali? Svi znamo da je postojao obavestajni rad, ali znamo i da je postojao jer je Srbija bila komunisticka. Otkud znas da nije bilo jos puno zakulisnih desavanja za koje nemas pojma? Dakle ne lupetaj.

eremita:
Andrei-a beskrajno Ti se zahvaljujem u licno i u ime svih onih Srba koji su vec
izgubili svaku nadu DA CE ISTINA IZICI NA VIDELO. Meni licno je sve ovo u saznanju
sve vreme sukoba na Balkanu. Medjutim, ukoliko su Tvoji navodi tacni TO JE VELIKO
OHRABRENJE I NADA ZA ISTINU.

Potrudicu se, naravno, da ova istina i nadje svoj put do javnosti. :)

P.S. Da li si primetio da VLADA POTPUNI TAJAC NA OVU TVOJU TEMU :lol: :lol: :lol:

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
 
A ti idi pa vici nepravda. Politika je vestina sposobnih. Ako smo najebali to je zato sto je neko bio nesposoban, vi "patrioti" :P

andrei:
Pa istina se zna i izlazi na videlo, samo sto nikom nije vise stalo.
Tesko sad stranim novinarima da priznavaju da je sve sto su godinama objavljivali o nama bila propaganda, tesko je da politicari i sluzbe tek tako izbace javno prljav ves.
 
andrei:
u istom clanku dalje pise:

2. Da li je Nemacka namerno izazvala taj gradjanski rat? Odgovor je DA! Objasnjenje:

Na pocetku samita u Maestricht, 1991 god, nemacki kancelar Kohl je bio jedini koji je zeleo da razbije Jugoslaviju i prizna ubrzano "nezavisnost" Slovenije i Hravtske zanemarujuci medjunarodno pravo i jugoslovenski ustav. Ali uspon nemacke moci nametnuo je tu ludost svim njenim partnerima, Paris i London ukljucujuci.
Londonski "Observer" kaze: "Nas ministar Major je skupo platio podrzavajuci nemacku politiku prema Jugoslaviji za koju svi posmatraci govore da ona ce izazvati rat." U stvari, svi experti su upozorili da priznavanje takve nezavisnosti Slo i HR izazvace gradjanski rat. .... itd[/quote]"andrei"Ok,what iz nexst?If USA didn't jump against Serbs in Yugoslavian war,German soldiers 1999 would never indiscriminately shooting Serbian security forces in Kosovo like this.
But if you know,that whosoever with the hostility agains Serbs, put their foot on Kosovo ground where 1389 Serbs once spilled their blood deffending it from the friends of the current enemy of Sebia,surely they would be cursed,and the hole they "dug" for the Serbs, thay will fall in it.
 
andrei:
Pa istina se zna i izlazi na videlo, samo sto nikom nije vise stalo.
Tesko sad stranim novinarima da priznavaju da je sve sto su godinama objavljivali o nama bila propaganda, tesko je da politicari i sluzbe tek tako izbace javno prljav ves.

Tacno.....ali evo jos jednog razloga vise da verujemo da ce sva istina jednom izaci na videlo:

Ovo je poslednji deo intervjua ruskog generala Andreja Demurenka, koji je posle nekoliko godina ponovo pricao o ratu u Bosni:

- I dalje sam ubeđen da je neko namerno postavio tempiranu minu na markalama u Sarajevu da bi isprovocirao napad NATO-a na srpske položaje. Ko je to napravio, ja ne znam. Meni je žao ljudi koji su poginuli u tom apsurdnom ratu, bez obzira koje su nacionalnosti. Duboko sam ubeđen da će se jednog dana, ipak, saznati istina ko je to uradio, tvrdi Demurenko.
On odmah i objašnjava zašto misli da će se istina doznati. Što više vreme prolazi kod jednog dela ljudi jača želja da kažu i drugima kako se dogodio neki događaj koji će biti zapamćen u istoriji. Nije isključeno ni da neko od učesnika te akcije smatra da njegova uloga nije dovoljno vrednovana, pa u ljutnji može sve da ispriča. Postoji i još jedan faktor - posle takvih, krvavih akcija, u ratu, jednom broju ljudi se sve češće nameće pitanje: je li to uopšte moralo da se dogodi? Zbog potrebe da očiste dušu, takvi ljudi mogu i da ispričaju pravu istinu.

To je vezano za markale ali isto to se moze dogoditi i u mnogim drugim situacijama kada je srpski narod nepravedno satanizovan od Evrope i SAD.
 
Ali ja nisam za DS! Zapravo, postoji veliki antagonizam izmedju onih za koje sam ja glasao i DS-a :P


eremita:
Andreavk:
...jos si tu i "prosipas" mudrosti sa asfalta... nikad od tebe "politicara" :D

Andreavk, eto vidis kako izgleda DS jednakost medju polovima - njihovi aktivisti ih
samo zakopavaju... :lol: nego Gwydionu treba pozvati onog Sauronova - jer on
mu lepo sve objasni PUTEM CRTANOG FILMA.
 
Necu ja nista. Tema je fasizacija Srbije. kad se ovako nesto dogodi narod se opredeli za ili protiv. A ovde se ocigledno ljudi opredeljuju za. eremita je, recimo, navodio tekst sa plakata afirmativno. neki ljudi su ovde branili Ljotica dajuci linkove na kojima pise o borbama Ljoticevaca rame uz rame sa nacistima, a protiv saveznika? Svi cute, sem nekih postenijih nacionalista poput Djenke recimo, i to je kao normalno. Kakav se zakljucak onda moze izvuci o preseku srpskog naroda koji se nalazi ovde na forumu?

urospo:
Stvarno bre covece sta si se uhvatio za te fasiste i naciste..

Sta ti hoces da dokazes ovde...

1.imaju legalno svoju organizaciju?
2. imaju legalno svoj list upisan u registar javnih glasila?
3. imaju svoje skupove na kojima proslavljaju? hitlerov rodjendan i to legalno prijavljene u muriji
4. ponekad ubiju nekog malog roma po imenu Dusan?

Pa dobro, postoje takve organizacije, imaju svoj list i sve to ostalo pa sta?....to je mali krug bolesnih ljudi i toga ima u mnogim zemljama po svetu......

...i sad zbog te grupe ljudi pa nek ih je i pet hiljada a nije, ti hoces ceo srpski narod i Srbiju da okarakterises kao fasisticku.....o svasta.....PREKINI VISE SA TIM GLUPOSTIMA...
 

Back
Top