ROAMING

Ja imam pripejd karticu kosovskog Vala,ostalo mi jos kredita,al u Srbiji nema sanse da se nakaci na bilo koju mrezu makar kao roming.Ove godine mi istice,tako da cu baciti skoro 5 e
 
U Grckoj mi skinuli blizu 5000 din a nisam pricala ni 10 minuta

Ja kada sam bio tamo dobio sam sasvim dobar dil: za 10€ sam uzeo njihovu SIM karticu sa kojom sam imao 60 minuta priče ka fiksnim mrežama, ili 30 minuta ka mobilnim, i još pride 500MB Interneta. Naravno da nisam potrošio sve minute iako sam zvao baku u Beogradu svakog dana, a nisam istrošio ni megabajte. Jedino što nisam mogao da proverim stanje na računu, jer je postojala samo opcija da vam mehanizovani glas kaže koliko vam je ostalo, naravno na grčkom. Tako da savetujem svima koji putuju u Grčku da se kod vodiča ili nekog drugog raspitaju za ovu mogućnost, jer ako želite da zovete Srbiju a nemate Skype, Viber ni nešto slično, ovo je vrlo isplativa stvar. A kako je kartica prepaid, nema bojazni da ćete "nabiti" račun; najgore što vam se može desiti je da istrošite sve minute. Naravno, uslov je i da imate telefon koji prima sve SIM kartice.
 
A kada je to bilo prijatelju ?
Sada u Grckoj traze i za pripejd da odes da se prijavis kod provajdera. Ne mozes vise da kupis karticu u trafici ili marketu, ubacis u mob i zoves.
To je moglo nekad al su ukinuli
 
Prošlog leta, u septembru.

Nisam ja ni tražio, naš vodič ponudio svima u grupi. Ja sam prethodno uzeo neki roming paket u Telenoru. Naravno da ne bih davao pare da sam znao da će mi ponuditi tu karticu.

Ako su ukinuli to, najbolju varijantu koja je mogla da postoji, onda su stvarno... :dash:
 
Pozdrav Svima

IDU GODISNJI ODMORI pa sa timi mozda i ROAMING!


"CHAT-SIM"

Zelite li da koristite Whatsapp, Viber, Telegram, Instagram, Mesenger, Facebook itd itd (sve vrste socijalnih mreza) uz pausalnu cenu na godisnjem nivou? izvolite kupite sledece

dakle prijatelji moji
Ova kartica je "extra" namenjena samo za "chat-service" a to znaci, da istu mozete koristiti za internet pretrazivanje i virtuelne razgovore ali "nije preporucljivo" a zbog cega?

Jednostavno zato sto je "CHAT-SIM" zamisljena da se koristi u svrhe "dopisivanja" putem razlicitih virtuelnih-servisa jer kupovinom iste dobijate mogucnost da za samo "10.-€ na godisnjem nivou" budete u kontaktu preko gore navedenih servisa u kontaktu sa svim vama dragim ljudima!

Znaci, CHAT-SIM, sa njom ne mozete da telefonirate i saljete SMS ali MOZETE ZA 10.-€ DA KORISTITE RAZLICITE VIRTUELNE-SERVISE ZA DOPISIVANJE I TO U CELOM SVETU i to ZA 10.-€ GODISNJE, BAS ZATO STO JE OSLOBODJENA ROAMINGA!!!

Pogledajte njihovu stranicu koja je ispisana na italijanskom ali i engleskom!

Ps: kad budete citali i zeleli da narucite karticu, citajte o
"CHAT SIM PLUS"
Ona funkcionise u celom svetu!!!

www.chatsim.com
(kartica kosta minimum 25€ +ptt)



PIRAHNA-MOBILE

Sledece sta preporucujem a protiv preskupog Roaminga (oni nisu roaming-free) je GSM provajder PIRAHNA-MOBILE a zbog cega?

Jednostavno zato sto njihov broj telefona mozete da imate na dva nacina, regularno preko njihove GSM kartice ili ako vam se ne dopada da nosite dva mobilna onda mozete da isti broj mobilnog od Pirahna da prenesete na VOIP (potrebno je prethodno da skinite app "ZOIPER" preko andro-marketa ili Appstore, pa programirajte Pirahna-voip broj u njega) i koristite ga "paralelno" sa vasim postojecim brojem telefona koji koristite u srbiji a kao dodatni broj!

Znaci, PirahnaMobile vam daje mogucnost izbora da telefonirate preko GSM direkno preko njihove GSM Kartice ili preko VOIP (preko interneta) sto daje do znanja da ce vam preko GSM biti naplacen ROAMING ali preko VOIP "NE", jer VOIP telefonija ide preko interneta a to znaci da ste oslobodjeni troskova dolazeceg poziva ma u kojoj zemlji sveta da se nadjete a koristite GSM Karticu od bilo kog provajdera zemlje domacina!

Sta je meni interesantno jos je i to da PIRAHNA-MOBILE daje mogucnost da koristite iternet na EvropskomKontinentu za svega 0.14$ MB pa i u Srbiji (u nekim drzavama evrope je cak i 0.07€MB) ,a kad uporedite koliko domaci provajderi naplacuju internet po MB a tek u Roamingu (bez paketa) bice vam jasno da PirahnaMobile je cak i jeftinija za upotrebu i u drzavi a pogotovu van, izracunajte pa cete se zacuditi!

Uostalom pogledajte njihovu stranicu i pazljivo procitajte, pazljivo vidite troskove VOIP telefoniranja pored GSM.

(vidite na njihovoj stranici "tarif-calcularor" izaberite drzavu, tu stoji koliko je preko "gsm" a koliko preko "voip" potrosnja!)

Za sta su jos pogodni je i to, da preko PIRAHNA-MOBILE VOIP ili WiFi (svugde gde imate slobodan pristup internetu u svetu ili srbiji) mozete da pozivate ceo svet vec od 0.01$ po minuti iz drzve u kojoj boravite a prema dosta zemalja sveta, sto opet kad uporedite sa domacim GSM provajderima i da pozivate inostranstvo sa njih ispade da je jeftinije visestruko, a jos uz to ako ste u ROAMINGU i dostupni na PirahnaMobile preko VOIP i WiFi onda je usteda 100%!!!

Inace uz PirahnaMobile dobijate dva mobilna broja na jednoj SIM kartici, US +1 i UK +44! (povezani su, pa cete podeliti prijateljima onaj broj koji vam odgovara. Na primer uz pretplatu kod M:TS od 150.-rsd mesecno ka USA pozivate za svega 5.-rsd po minuti a vasa Pirhana broj je US broj +1, razumete li? )

Izvolite pogledajte i proucite njihovu stranicu pa se odlucite, cena je svega 12.-$ prikladno i za Srpski standard!


www.piranha-mobile.com


Pozdrav
u zdravlje
 
Poslednja izmena:
Zelite da imate Internet dokom boravka van Srbije (pa i za One Koji povremeno dolaze u Srbiju) a da ne mislite koliki ce biti racun na kraju meseca? Imam ponudu a vi razmislite dobro, jer cene MB se krecu od 0.02€ SIROM SVETA (i u srbiji 0.024€ MB) a u tri obracuna od;

10€ -vazi 7 Dana (410 MB)
25€ -vazi 30 Dana (1 GB)
50€ -vazi 90 Dana ( 2 GB)

Uostalom procitajte ispod pod linkom TRANSATEL-DATASIM


pononuduhttp://www.transatel-datasim.com/rates/

ae u zdravlje
 
nova preporuka
SA DOMAĆEG TRŽIŠTA

Uoč godišnjih odmora telekomu će svašta da ponude kad je Roaming u pitanju pa posmatrajući na domaćem tržištu kretanja shvatih da i kad ponude nešto za van granica Srbije skupo je ili preskupo (u zavisnosti od destinacije)

Dakle
Tokom boravka u Srbiji na preporuku prijatelja , i kako bi bio dostupan za njih ,a usput i za sva lica koja ne barataju sa modernom tehnologijom telefona koja podržavaju viber, whatsapp, line ... dali su mi ideju da probam od "Orion Telekom" njihovu "Ring+" (na dopunu, bez pretplate) aplikaciju di ću dobiti fiksni broj koji nije "nomadski broj" (ono, 076 pozivni) nego dobiti broj iz porodice "Fiksnih brojeva" kao 011 4xx xx xx sa kojeg mogu zvati realno i biti pozvan na isti kako god.

Zašto Orion Ring+?

Razlog je što bilo di da se nađete u Svetu ili Srbiji biće vam potreban samo WiFi (bilo kakva dobra net konekcija) kako bi aplikacija obavljala svoju dužnost besprekorno i naravno, jeftina tarifa koja kaže sledeće!

Ako uzmete neki broj iz porodice Fiksnih koje Orion Ring+ nudi, imaćete mogućnost razgovora u tri tarifna plana

Na primer

Rešili ste da probate Orion Ring+ i funkcioniše li, i zabrali ste pozivni fiksni sa područja Beograd 011, razgovaraćete u Lokalnoj tarifi (ka svim 011 brojevima) za samo 0.92rsd po minuti, dok međugradski sabrocaja (BG-> ostali gradovi srbije a mimo lokalnog broja 011) koštaće po minuti 2,40rsd, dok ka Mobilnim (mts,vip,telenor, globaltel, vekton) 10.80 po minuti a IZ CELOG SVETA I SRBIJE!!!


Znači
Potrebna vam je samo dobra internet konekcija, WiFi / Vilan, ili lični paket internet koji ste pretplatili kod telekoma pa da koristite i služi vam Orion Ring+ Aplikacija besprekorno!

Evo stranice pa je proučite, možete 3 dana da je koristite bez da se registrujete a nakon tri dana ista će biti poništena ili produžena ta koristenje "samo ako se budete registrovali" di će fiksni broj koji ste izabrali biti "trajno vaš!"


Ps:

Momentalno putujem Evropom, i koristeći Orion Ring+ aplikaciju veoma sam zadovoljan prenosom glasa poruka itd, i da sam dostupan 24h po jeftinim lokalnim tarifama.

Za domaće korisnike i sve one koji su svoj mobilni aktivirali u Srbiji!

Uđite u aplikaciju Andrid Prodavnica i potražite Orion Ring+ aplikaciju, skinite je i pri registraciji pratite uputstva!

Za korisnike koji su van države!

Svi Korisnici van države Srbije i koji nisu svoj GoogleMail i mobilni registrovali na teritoriji srbije (prva aktivacija mobilnog) neće moći je skinuti a zbog čega?
Pa Orion Telekom sa aplikacijom Ring+ su se ograničili samo na domaće potrošače al ne i na inostrane, a da bi neko ko je u inostranstvu aktivirao Ring+ aplikaciju morao bi da potpuno resetuje svoj mobilni telefon tokom boravka u Srbiji i ponovo registruje se na GoogleMail sa novom mail-adresom a bez opozivanja starih podataka, znači, vratite vas mobilni na totalno fabričko podešavanje pa se registrujte ponovo kao "potpuno nov potrosac" a bez davanja starih podataka, kako bi google prodavnica shvatila da ste potrošač iz srbije i omogućila vam skidanje Ring+ aplikaciju!

Sajt: www.ringplus.rs


Ima li šta lepše od saznanja da posedujete broj sa kojeg razgovarate jeftino po lokalnoj tarifi i iz bilo koje zemlje i tačke sveta di imate bilo kakvu dobru konekciju sa internetom?
 
Poslednja izmena:
App GO4YU

Za sve ljude koji žive u inostranstvu (van Republike Srbije) od skoro je aktivirana aplikacija od Telekom Srbija "GO4YU" (ne i za podrucje bivse YU i Austrije, ali proverite) a to znaci šta?

Kad aplikaciju "GO4YU" preuzmete iz virtuelne app prodavnice sa AppStore (od apple) ili PlayStore (od google) i registrujete se na samoj aplikaciji (trazice vas lični broj telefona drzave u kojoj živite i vaše ime i prezime) dobićete pozivni broj iz Srbije ali Nomadske Numeracije 076-8xx xx xx sa kojim ćete moci pozivati ka svim brojevima koji su u sklopu numeracije od "Telekom Srbija" (064,065,076-8, 076-543, Fix i svi preneseni brojevi od drugih Telekoma u TS) i sa tim brojem 076-8 biti pozvani od svih koji u Srbiji koriste Telekom Srbija usluge i to za 1.20rsd po minuti, dok pozivi sa drugih Telekoma u Srbiji trebate pitati koliko košta poziv pre nego okrenete broj 076-8!

Sa tim brojem moći ćete da odkupite direkno u aplikaciji odredjen broj minuta i SMSa za razgovore i pisanje iz inostranstva ka brojevima SAMO IZ "Telekom Srbija" a za odredjen iznos, na primer za:

Plan-1
2$
ne ograničeno slanje SMS poruka ka svima u Republici Srbiji,
neograničen dolazeći poziv.
(važi 30 dana)

Plan-2
5$,
120 min. razgovora sa Telekom Srbija Fix & Mobil,
neograničeno slanje sms,
neograničen dolazeći poziv.
(važi 30 dana)

Plan-3
10$
600 min. Razgovora sa Telekom Srbija Fix & Mobil,
neograniceno slanje sms,
neograničen dolazeći poziv.
(važi 30 dana)


Za sve naše U SRBIJI

Dobro dođje GO4YU app za sve one koji odlaze na godišnji odmor ili iz poslovnih razloga na duži period u inostranstvo, ali stim sto će u zemlji domacinu kupiti njihovu SIM karticu pa preuzeti aplikaciju GO4YU i odkupiti po želji minute i sms i pozivati regularno ka Telekom Srbija brojevima (fix&mobil) bez straha da li taj neko koga pozivamo ima internet konekciju ili ne!
Ja već koristim i prezadovoljan sam radom aplikacije i prenosom glasa pogotovu kad su u pitanju dugi razgovori!!!

Za sve koji se registruju na aplikaciji GO4YU će Telekom Srbija dati "poklon minute" i to 1h test razgovora koji će vaziti 30 dana od aktivacije!

Za više detalja pogledajte stranicu

https://www.go4yu.com
 
Paznja!

Sve telekom firme koje izdaju SIM kartice pod pokricem Estonije a u potpisu "RoamFree" sa pozivnim 00372 od skora u Srbiji naplacuju "pasivni roaming sa 0.19€min." Pa obratite paznju ako vec neku od njih posedujete! Istina je da je koristenje interneta po MB u EU i van EU granica jeftino ali pozivi vise nisu!

Ako imate mogućnost da naručite RoamingFree sim karticu od Swiss-Mobile narucite je, jer pozivi sa nje tokom koristenja u EU su celih 0.14chf min. dok iz Srbije isto toliko kosta poziv ka EU ali ne i kad pozivate u unutrasnjosti Srbije, gde su cene opet jeftinije nego od Estonskih provajdera!

Evo vam pa pogledajte kako se krecu cene od Swiss-Mobile pod pokricem Jersey Telekom sa pozivnim 0044, "pasivni roamig u srbiji je gratis!"

Imate i mogucnost kupovine razlicitih Internet Paketa koji su u istinu za EU jeftini a i internet paketa van EU, koji su znatno povoljnijih cena od svih do sad poznatih telekoma. Potrazite na stranici pa uporedite koliko je pametno koristiti domaće van granica Srbije!

SIM kartice možete kupiti preko stranice ili ako letite sa aviokomaonijom SWISS pa direkno u avionu!

https://www.swiss.com/de/en/book/swiss-choice/swiss-mobile

Pozdrav
I ugodne godišnje odmore vam zelim!
 
Poslednja izmena:
Domaci provajder Orion Telekom i njihova "Ring+" aplikacija je iskljucena za upotrebu, tako da su je ujedno i izbrisali sa Google prodavnice, razlog nepoznat!
 
Za sve koji zive u Austriji Telekom Srbija je otivorila preko Banjaluke i njenen cerke telekom firme "Mtel" ispostavu u Austriji, koja obezbeđuje povoljne razgovore putem gsm mreze Telekom Austrija za nase gradjane koji zive sirom Austrije a tako povoljne razgovore i ka Srbiji, BiH, CG, plus Roaming minute u tim zemljama tokom godisnjih odmora, ili cestih boravaka u tim zemljama!

Evo vam stranica pa proucite!

https://mtel.at/n1/Home
 
Poslednja izmena:

Back
Top