Hleb

zašto nešto komplikovano i složeno mora nužno imati titulu najvećeg okrića...

elem vatru nisu ljudi stvorili već im je predočena kao i točak..kada je čovek video kamen kako se kotrlja ahleb je sam svojom inventivnošću stvorio..nije mu se ukazao..sam je stvorio svojojm radoznalošću tako da je hleb najveća kreacija ikada :D
 
zašto nešto komplikovano i složeno mora nužno imati titulu najvećeg okrića...

elem vatru nisu ljudi stvorili već im je predočena kao i točak..kada je čovek video kamen kako se kotrlja ahleb je sam svojom inventivnošću stvorio..nije mu se ukazao..sam je stvorio svojojm radoznalošću tako da je hleb najveća kreacija ikada :D
Prvi hlebovi,baš kao i sad kod primitivaca (z:mrgreen:)su okrugli-kako se došlo do izdužene vekne? Slučajno?
(Do dvolitre pivkana znam kako-konobar kom dosadilo da ga oni alkosi šetaju svakih deset minuta...)
Ovo s panjom stvarno nemam pojma kako izdužena vekna...Na koju foru?
 
Postojao je hiljadama godina pre hrista a i do dan danas...i prvi ljudi koji su živeli u pećinama su ga jeli a jedemo ga i mi sada..svakodnevno..opstaje...tako jednostavan...pravi se od gotovo bilo koje žitarice...jede se na svim kontinentima...

Shodno tome zaključio sam da ni piramide ni električna energija..ništa nije toliko istrajalo a toliko bilo u svakodnevnoj upotrebi kao taj naš najobičniji hleb...nije li onda tačno da je hleb najveća tvorevina ljudskog roda od nastanka vremena? da li bilo šta drugo može da mu parira...da se pohvali da je u svakodnevnoj upotrebi hiljadama i hiljadama godina??

šta vi mislite?

Hleb je hrana za siromasne, sve dok postoji ovakav sistem gde 1% zive na grbaci 99% i dalje ce hleb opstajati kao najpopularnija hrana,
ja licno kad malo bolje zaradjuem hleb retko jedem, no cim zagusti vracam se na cenjeni hleb ... :)
 
u posldnje vreme su se pojavili razni zalagaci zdrave ishrane koji tvrde da je belo brasno jedno od belih smrti tako da ni hleb kakv smo znali vise nije pozeljan da se nadje na svakodnevnoj trpezi. znaci li to vracanje pecinskom coveku? :lol:
 
Točak je važniji bez obzira što je hleb starji. A s obzirom koliko je hleb star do sada se odavno ubajatio.
Pa onda parna mašina. Ona što radi u paru (ima ih dve). Ili ona što radi na paru. Ubaciš pare, a ono izađe kafa.
 
u posldnje vreme su se pojavili razni zalagaci zdrave ishrane koji tvrde da je belo brasno jedno od belih smrti tako da ni hleb kakv smo znali vise nije pozeljan da se nadje na svakodnevnoj trpezi. znaci li to vracanje pecinskom coveku? :lol:

Nije belo brasno nikakva bela smrt, vec je siromasno u svemu osim u kalorijama,
no jeftino je i zbog toga je popularno, za 30 dinara imas kilogram belog brasna iz kojeg mozes izvuci i do 4000 kalorija.
 
Poslednja izmena:
Točak je važniji bez obzira što je hleb starji. A s obzirom koliko je hleb star do sada se odavno ubajatio.
Pa onda parna mašina. Ona što radi u paru (ima ih dve). Ili ona što radi na paru. Ubaciš pare, a ono izađe kafa.

točak je ukazan čoveku (video kamen kako se kotrlja) a hleb je sam svojom inovativnošću stvorio :)
 
Nije belo brasno nikakva bela smrt, vec je siromasno u svemu osim u kalorijama,
no jeftino je i zbog toga je popularno, za 30 dinara imas kilogram belog brasna iz kojeg mozes izvuci i do 4000 kalorija.

pa sta ja znam to ovi filgudovi tvrde...edukuju nas putem medija o zdravoj ishrani slikovito nabrajajuci bele smrti. 4 jahaca apokalipse - beli secer, belo brasno, so i...uh nije delovalo zaboravila sam cetvrtu..ah da mast, mascura kako to da zaboravim :zblesav:
 
mislio sam na čoveka kao biće..opšte govoreći..

Molim te sledeći put kad hoćeš da ispadneš mudar napregni malo više moždane vijuge :mazi:
Nisam uopšte želeo da ispadnem... Samo sam pitao?
Ja mislim da je za opstanak čovečanstva najbitniji seks. Ko ga je izmislio, alal mu gnjurac.
 

Back
Top