Ne znam sta mu je

Zolika

Početnik
Poruka
33
E ovako imam problem sa cd-W52x24x52 marke TEAC , problem se sastoji u tome da nee da procita neke diskove koje je sam narezao .Pre nekih sest meseci mi se razleteo jedan cd unutar cd uredjaja ,cd marke Werbatim 48x DL+ ,u paramparcice kao staklo na hiljadu delova (explodirao),stitnik od vrata mi je leteo preko cele sobe .Tada sam ga otvorio ocistio i od delova cd-a i od one fine prasine koja je nastala lomom cd-a sa njene zadnje strane posto je ona elektroprovodljiva . I za divno cudo sve je radilo kako treba.Problem je nastao pre jedno dva meseca kada mi je cd poceo da se ponasa izuzetno cudno odma da naglasim da sve original cd-e otvara i cita bez problema non-stop , cd-e sto sam snimao prosle godine takodje,medjutim kada ubacim cd koji sam narezao nekog novijeg datuma ili sasvim friske narezan cd on cas cita cas ne cita ( u primeru to izgleda ovako sad ga cita ,kroz sat vremena ga ne cita kroz dva sata ga opet cita i tako u nedogled ).
Operativni mi je XP Pro ,Koristim Nero 6 za rezanje , diskove standardno Werbatim .Jos nesto primetio sam da kad reze u zadnje vreme na kraju mi ponekad izbaci poruku "coud not performed fixation on the disc" reinstalirao sam i Windows i Nero ali nista ne pomaze . Primetio sam da mi na kraju rezanja ponekad "lead in lead out" predugo traje a da mi "idle" ponekad ne uradi.ako neko zna sta moze da bude problem neka mi pomogne :roll: Unapred hvala.
 
Zolika:
cd marke Werbatim 48x DL+

Da si koristio Verbatim diskove, mozda bi jos radio. :)

U principu ti DL+ cak i u orginalu su najgori Verbatim diskovi.

Sto se tice uredjaja jednostavno sada se ti uredjaji neprave toliko kvalitetno kao nekada. Ja na primer imam 8x cd iz 1997. i Teac-a iz 2000. koji jos rade, a LG-ev kombo mi je crko posle godinu dana. Jednostavno to ti je sad ko sto kaze Bora Corba: "Poslusaj i baci", tj. radi malo dok ne istekne garancija pa onda crkava.
 
Nisam razumeo da li je u pitanju rezač ili običan cd-rom? Ako je rezač očigledno više ne reže dobro a i ako je običan zbog havarije koju je pretrpio bolje ga je zameniti,to su male pare...
 
Ima jedan fazon za sve opticke uredjaje pa probaj da ga iskoristis. Na zadnjoj strani (tj. iza laserskog oka) postoji jedan mali potenciometar tj.mali saraf, okreni ga malo u desnu stranu pa onda pokusaj. Meni je pomoglo u 80% slucajeva pa se nadam da ce i tebi. :roll:
 
Nisam mogao vise da izdrzim ovu glupost sa rezacem da nece da cita sta mu dam , pa sam danas kupio jedan nov citac : LG 52x . Lg sam stavio na primar a rezac na sekundar on se i dalje ponasa kako se ponasao , mada sam ga ocistio onda kada je bio eksplodirao cd nisam ga bio podmazao jer ne znam sa cime smem da ga podmazem ili kakvo ulje ili mast ide na vodjice klizaca i na lezaj koji je ugradjen u gornji deo cd uredjaja , onaj sto prihvata cd sa gornje strane . Takodje sam primetio da je dosta bucan i da hoce da trese pri srednjim brzinama , ate vibracije se onda prenose na celo kuciste . a nov LG prede ko bombona i uopste se i ne cuje . Ako neko zna sa cime smem da ga podmazem neka mi javi, mislim Teac .
 

Back
Top