skola glume

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
nemojte da se zavaravate...
bolje prolaze glumci, tj. studenti na bk akademiji nego na fdu...
fdu je postala jedna prasnjava kutija na koju niko ne obraca paznju, pa ni ljudi koji rade tu...sanse da te prime su 1 %, a ako si super talentovan 5 %...95% je veza....dok je stvar na bk sasvim drugacija.
ipak, novosadska akademija je najbolja, po meni.
 
imas knjigu "audicija" u kojoj se nalaze stvarno dobri monolozi.
uostalom, ne opterecuj se previse...
siguran ti je prolaz u dadovu, tamo primaju sve i svakog...
 
nemojte da se zavaravate...
bolje prolaze glumci, tj. studenti na bk akademiji nego na fdu...
fdu je postala jedna prasnjava kutija na koju niko ne obraca paznju, pa ni ljudi koji rade tu...sanse da te prime su 1 %, a ako si super talentovan 5 %...95% je veza....dok je stvar na bk sasvim drugacija.
ipak, novosadska akademija je najbolja, po meni.

studenti sa bk bolje prolaze nego studenti sa fdu?
jel mozes da das neki praktican primer koji pokazuje da je to tacno?
 
Ljudi nemojte sada da preterujete...
Istina je da se BK u poslednjih par godina priblizio FDU ali josh uvek postoji razlika.
Mislim da se na FDU i dalje dobro radi i mislim da na prijemnom mogu da prodju i ljudi koji nemaju vezu ako se stvarno dobro spreme. Gledao sam uzi izbor i mogu da kazem da po meni nisu proshli najbolji (stvar ukusa) ali mislim da niko netalentovan nije upisao...
Novosadska akademija je stvarno jako dobra.
 
studenti sa bk bolje prolaze nego studenti sa fdu?
jel mozes da das neki praktican primer koji pokazuje da je to tacno?

nemam praktican primer.
ti hoces da ti ja sad nabrojim glumce koji su se proslavili po filmovima, serijama, itd.. e pa to nije merilo uspeha!
htela sam da kazem da su sanse za bolje obrazovanje bolje jer su profesori posveceniji studentima za razliku od drzavnog fakulteta gde te niko ne .... ni 5%.
o goci maric sam cula sve najgore kritike....a ona, nazalost prima klasu ove godine, gde cu probati da upadnem.
ljudi imaju predrasude o privatnim fakultetima, ali ko je zainteresovan i VOLI to da radi(glumu) on ce bolje proci ovamo...moje misljenje, postace kvalitetniji glumac.
 
Ljudi nemojte sada da preterujete...
Istina je da se BK u poslednjih par godina priblizio FDU ali josh uvek postoji razlika.
Mislim da se na FDU i dalje dobro radi i mislim da na prijemnom mogu da prodju i ljudi koji nemaju vezu ako se stvarno dobro spreme. Gledao sam uzi izbor i mogu da kazem da po meni nisu proshli najbolji (stvar ukusa) ali mislim da niko netalentovan nije upisao...
Novosadska akademija je stvarno jako dobra.

provereno znam da su ti ljudi iz uzeg kruga usli preko veze...za bar petoro se zna javno...
i ja sam mislila da veza ne odlucuje, ali sam na kraju dosla do zakljucka da je to ono jedino sto moras da imas...za neke glumce sam se licno raspitala za koje sam mislila da nemaju vezu, pa sam nasla to da su im ujak Dragan Bjelogrlic, jednoj je decko Peletov sin, itd...itd...uvek se neka vezica nadje, neki koncic, pa kad povucemo taj koncic jos malo, pa jos malo...naidjemo na debelo uze koje vodi do...onog pravog....ako razumes...
 
na kraju, ljudi budite realni, ne slepi...ali nikako nemojte da dozvolite da vas to sto svi znamo o prijemnima skuca i obeshrabri , vec glavu gore, trazite, kopajte ako to bas volite...budite optimisti!

evo, ja sam se pomirila da cu sutra dobiti keca iz fizike...i smejem se...!
 
Ma veza ima ali budi realna pa se zapitaj da li bi ti iskoristila vezu da je imash ?! Naravno da bi, kao i svi ostali. Tu ne mozesh nishta da promenish. Jel si gledala ti te ljude koji su ushli preko veze? Verovatno nisi. Mozda su bash oni najbolji. Ne mora chovek da bude losh da bi trazio vezu.Svako trazi vezu radi sigurnosti i to je noramlno... Ja sam dve godine pokushavao na FDU i nisam proshao pa sam upisao BK ali nikada nisam sebi dozvolio da pljujem po FDU (mozda u shali) samo zato shto su me odbili. Dok se ti bakcesh vezama, drugi rade. Radi, to ti je najbolji savet.
 
Mozes li neko, molim vas da napise tacnu adresu, telefon i jos neke informacije o skoli Mike Aleksica? Mucim se nedeljama da pronadjem neki trag! Na telefon koji sam nasla na forumu ( 26-23-378) niko se ne javlja ni u jedno doba dana. Da li se audicije odrzavaju u odredjeno vreme, yna li neko kad? Ili je samo potrebno da se javis tj. najavis? Pomagajte!
Hvala unapred!
 
Mislim da je audicija pocetkom novembra...nisam sigurna raspitacu se...br. ti ne treba.Nemoj da ocekujes da te tamo maze i paze...veoma je tesko.znam iz sopstvenog iskustva.

p.s.Javljam kad je audicija...
 
Little Cendy , molim te mzes i mi reci na koji nacin da stupim u kontak sa ljudima koji vrse pripreme za FDU ili koju god akademiju. Znam da sam matora nazalost (imam 23 god) ali zavrsila sam prvu godinu AMDA u Americi pa se slucajem okolnosti vratila u Serbiju a ovde ne znam nikog zivog i naravno, sve je totalno drugacije.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top