skola glume

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
sve ovo do sad shto si ti radio na faxu,zanimljivo shto sam ja to sve radila kod mike...ali sve...hvatanje muve je jaaaaaaako zanimljivo,...alo ozbiljno...toliko mogucnosti,pokreta,mimike....mi smo radili i srecu,tugu,bol(kakav god)...razgovor telefonom ali bez rechi...probaj... I SHTA SI U HOROSKOPU
 
i ja planiram da upisem FDU. vec sam jednom pokusala, ali totalno ne ozbiljno... ove godine cu se mnogo ozbiljnije pripremiti... ja sam bas razmisljala da nadjem nekog studenta da mi malo pomogne, ali ne znam kako da ga pronadjem... da li mi neko moze dati neki savet povodom toga?
 
Ako je tako...u gradu ima 100 dvolitarskih flasha Coca-cole a 2 000 000 ljudi je zedno. Ako kojim sluchajem ne budesh medju onih 100 sretnika koji su uspeli da dodju do Coca-cole. Verujem da necesh umreti zedan, nego cesh uzeti Pepsi koji je skuplji ali ti je ipak jedino reshenje. Naravno uvek mozesh da popijesh i vodu, ali to je vec druga stvar...
 
JA NE KAZEM NISTA LOSE PROTIV BK AKADEMIJE, ALI DA SE NADOVEZEM NA OVU PRICU O COCA COLI I PEPSIJU. Oni koji zele zaista da postignu nesto u zivotu, nece se zadovoljiti nekim alternativnim resenjem,sto je u ovom slucaju PEPSI, vec zele samo najbolje, sto je u ovom slucaju COCA COLA... nadam se da se razumemo...
 
Izgleda da se ne razumemo... Ako ne uspesh da od 300 ljudi udjesh u 10, ne znachi da necesh postici nishta u zivotu...Jel ti mislish da si postigla neshto u zivotu samim upisivanjem FDU? Normalno je da bi svako izabrao FDU(Coca-cola) pre BK(Pepsi), najvishe zbog para. Ali doci cesh (ili ako Bog da necesh) u situaciju da birash izmedju BK, Prishtine(Pepsi light) ili Megatrenda(voda), rada u trafici (mishomor), onda ce veruj mi i Pepsi da valja...
Nije bitno da li si zavrshio FDU,Novi sad(Sprite), Bk,ALU(Frutela) ili Prishtinu. Niko te nece uzimati na osnovu toga gde si zavrshio glumu. U pochetku su malo u prednosti studenti FDU ali kasnije ti dodje sve jedno.

Pritom kadar na BK nije nishta loshiji od istog na FDU. Neka mi neko objasni kako su to Bilja Mashic i Goca Maric bolje od Ejdusa,Bekjareva,Dugalica i Mire Karanovic. Nisu mi jasni ljudi koji su u startu protiv BK Akademije a da pritom nishta o tome ne znaju.
Pokushacu malo da razbijem predrasude:Akademija umetnosti se prikljuchila BK Univerzitetu samo da bi mogla da dobije diplomu i ima veze sa Karicima koliko i FDU.
Ako ti je stvarno stalo do glume upisacesh je makar i u Zimbabveu i to sa tudjim parama...Uostalom videcesh i sama...
 
ma ja ne kazem da je profesorski kadar los, naprotiv, odlican je... nego u nasoj zemlji postoji veliki problem, i reditelji uvek radije biraju glumce koji su zavrsili FDU nego BK... i bez obzira na talenat, glumci sa bk akademije prolaze losije...
 
Izgleda da se ne razumemo... Ako ne uspesh da od 300 ljudi udjesh u 10, ne znachi da necesh postici nishta u zivotu...Jel ti mislish da si postigla neshto u zivotu samim upisivanjem FDU? Normalno je da bi svako izabrao FDU(Coca-cola) pre BK(Pepsi), najvishe zbog para. Ali doci cesh (ili ako Bog da necesh) u situaciju da birash izmedju BK, Prishtine(Pepsi light) ili Megatrenda(voda), rada u trafici (mishomor), onda ce veruj mi i Pepsi da valja...
Nije bitno da li si zavrshio FDU,Novi sad(Sprite), Bk,ALU(Frutela) ili Prishtinu. Niko te nece uzimati na osnovu toga gde si zavrshio glumu. U pochetku su malo u prednosti studenti FDU ali kasnije ti dodje sve jedno.

Pritom kadar na BK nije nishta loshiji od istog na FDU. Neka mi neko objasni kako su to Bilja Mashic i Goca Maric bolje od Ejdusa,Bekjareva,Dugalica i Mire Karanovic. Nisu mi jasni ljudi koji su u startu protiv BK Akademije a da pritom nishta o tome ne znaju.
Pokushacu malo da razbijem predrasude:Akademija umetnosti se prikljuchila BK Univerzitetu samo da bi mogla da dobije diplomu i ima veze sa Karicima koliko i FDU.
Ako ti je stvarno stalo do glume upisacesh je makar i u Zimbabveu i to sa tudjim parama...Uostalom videcesh i sama...
e ovako s obzirom da sam kod mike aleksica provela otprilike 5 god znam vrlo dobro ko je biljana mashic s obzirom na to da je bila moja profesorka tih pet god. svaki peti dan...sve to shto si nabrojao su fenomenalni glumci sa brdom serija predstava filmova iza sebe ali opet su biljana, vladimir, goca i pele sa brdom ispratjenih generacija...razlika: PRAXA i ISKUSTVO
 
uostalom...ljudi moji, gluma je umetnost...i ne zanima me gde tju da je zavrshim...vazhno mi je da je zavrshim i da budem sretjna shto sam ono shto volim zhelim i chemu sam godinama detinjstva tezhila...A SAD....u top tju da vas stavim nastavite li ovu prichu ikad vishe...i recite mi koju literaturu da uzmem ...MA NE ZNAM....a otkud ti sve to tako znash CAMPRASDIVAN
 
uostalom...ljudi moji, gluma je umetnost...i ne zanima me gde tju da je zavrshim...vazhno mi je da je zavrshim i da budem sretjna shto sam ono shto volim zhelim i chemu sam godinama detinjstva tezhila...A SAD....u top tju da vas stavim nastavite li ovu prichu ikad vishe...i recite mi koju literaturu da uzmem ...MA NE ZNAM....a otkud ti sve to tako znash CAMPRASDIVAN

ne kazem da sve znam, samo vidim da se sansa prvo nudi ljudima sa fdu, pa onda ns akademiji, pa tek onda privatnim skolama...
a sto se tice same edukacije, mislim da je svuda isto - sve zavisi od tebe i od toga koliko ti hoces da radis, a ne od toga koliko se profesori trude i da li se oni zovu ovako ili onako.
 
Od komedije pogledajte: Kovachevic, Nushic, Sterija, Trifkovic, Radovic...
Za dramu vam je mnogo lakshe jer niste ogranicheni poreklom pisca. Dajte mashti na volju.
Ako vas mrzi da trazite, nadjite knjigu Bore Stjepanovica "Audicija". Tu ima dobrih monologa.
Shto se pesme tiche, evo 1 predlog. Vasko Popa "Vrati mi moje krpice".
 
Mislim da pesma Vrati mi moje krpice nije adekvatna za prijemni, jer ako osoba koja je govori nije FENOMENALNO darovita, preti opasnost da komisija ispred sebe vidi debila.

Nesto drugo od istog autora cini se kao bolji izbor...

Po pitanju savremene domace drame, ja bih preporucio tekstove Biljane Srbljanovic, Milene Markovic i Pomorandzinu koru Maje Pelevic (ne i ostale drame iste autorke).

Trazite nesto sto nije previse rabljeno.

Komisiji pada glava od Zivke ministarke...

Jurite ono sto je sto pribliznije vasim godinama, osim ako nemate neko fenomenalno resenje za lik o kom svi imaju neke predrasude...
 
Mislim da pesma Vrati mi moje krpice nije adekvatna za prijemni, jer ako osoba koja je govori nije FENOMENALNO darovita, preti opasnost da komisija ispred sebe vidi debila.

Nesto drugo od istog autora cini se kao bolji izbor...

Po pitanju savremene domace drame, ja bih preporucio tekstove Biljane Srbljanovic, Milene Markovic i Pomorandzinu koru Maje Pelevic (ne i ostale drame iste autorke).

Trazite nesto sto nije previse rabljeno.

Komisiji pada glava od Zivke ministarke...

Jurite ono sto je sto pribliznije vasim godinama, osim ako nemate neko fenomenalno resenje za lik o kom svi imaju neke predrasude...

Ne,Zivka ministarka mi ne pada na pamet..ali dela Nusića,Sterije,Radovića..itd..su već dosta rabljeni i svima dobro poznati! Tražim nešto originalnije za komediju ali neznam šta!
:roll:
 
Pokushao sam 2 x na FDU. Prvi poot totalno neozbiljno.
Zashto dolazim kasno !? :) Sledece pitanje ce da bude "Zashto nisi spustio dasku u WC-u ?".
I ja sam ishao kod nekih glumaca i to mi je pomoglo. Sve je to u redu, samo ti kazem da ne dajesh neke ozbiljne pare jer nije potrebno. Sasvim dobro moze da te spremi neko sa faxa.
Primetio sam da si zensko.
Drama: Zganarel (Don Zuan)
Komedija: Alexa (Laza i Paralaza)
Pesma: S' dzepovima majko punim raznog cveca ( Miljenko Zuborski)
Tebi preporuchujem da sama nadjesh monologe. Ja sam sam trazio monologe. Pre ova 2 koja sam odabrao uradio sam josh 3,4 komedije i drame ali sam ih menjao zbog nedostatka mogucnosti samih textova.

hihi...ne brini ti za moje samopouzdanje.

Klasa kod Bekjareva.

Predmeti:
Psihologija, Ist. umetnosti, Ist. pozorishta i drame, Engleski, Sc. govor(dikcija), Sc. pokret, Akrobatika, Sc. igre(balet), Tehnika glasa, Gluma.

Prva 4 predmeta su klasihna predavanja. Na dikciji se radi akcentovanje rechi, deljenje textova na blokove, pasaze...brzalice. (za sada), Sc. pokret-jako zanimljiv predmet ali ne mogu konkretno da ti kazem shta radimo. Svaki chas se radi neshto novo, a mene mrzi da pishem. Akrobatika-omiljeni predmet : Radili smo kolutove, padove, onesveshcivanje, shamare... , Balet- rade se neke osnove baleta. Meni je malo teze zato shto nisam bash rastegljiv pa me stalno hvataju grchevi... Tehnika glasa-Do sada smo radili samo na disanju...
Gluma- Vec smo imali nekoliko grupnih i individualnih vezbi... Recimo hvatanje muve, chekanje...
U dosadashnjim vezbama uopshte nismo koristili rechi. Eto toliko.
Mislim da sam uspeo da odgovorim na svih 600 pitanja. Ako ima josh neshto...

I ja nameravam da upisem dramske umetnosti i krenula sam na pripreme,ali me zanimaju jos neke stvari o kojima ne bih pisala ovako pa ako mozes da mi das svoj msn?
 
Ne,Zivka ministarka mi ne pada na pamet..ali dela Nusića,Sterije,Radovića..itd..su već dosta rabljeni i svima dobro poznati! Tražim nešto originalnije za komediju ali neznam šta!
:roll:

Npr. drame Ljubomira Simovica Cudo u Sarganu ili Putujuce pozoriste Sopalovic, tu ima zanimljivih zenskih likova... Sargan se cesto cuje na prijemnom doduse, Sopalovici malo redje...

A treba da procitas i prekopas drame Ace Popovica, on je covek napisao toliko genijalnih stvari da je komotno moguce pronaci monolog koji se do sada nije cuo na prijemnom...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top