KNOPPIX 3.1

Bosko

Zainteresovan član
Poruka
277
Imam ovu verziju Linux-a na CD-u, i dosta mi je interesantna jer ne moram nista da instaliram, pa kad hocu da se igram samo ubacim CD...
E sad,posto nemam pojam o radu na LINUX-u,slabo mi sta i znaci KNOPPIX!
Jel mogu ja sa KNOPPIX-om da se nakacim na internet,i kako da podesim to sve (za pocetak brljanja po LINUX-u bi bilo dovoljno malo surfovanja)?
Pretpostavljam da moram da skidam DRIVER za modem da bi ga KNOPPIX "video",i smeta li takva neka instalacija trenutnom (windows2000) operativnom sistemu,jer bih samo malo hteo da brljam po KNOPPIX-u, tek toliko da vidim kako je raditi u njemu?
 
Nego,bre,sto meni niko ne odgovori nista za KNOPPIX???Jel to sa njim ne moze nista da se radi(a znam da moze),ili to niko ne zna,ili Knoppix nista ne valja,ili sam to samo ja lud sto sam postavio pitanje ovog tipa(ne bezim od toga da je ovo zadnje u pitanju,previse puta su mi u zivotu rekli da sam lud,pa jos jednom ne bi bilo suvisno... :oops: )!
 
Mislim da je KNOPPIx Ok samo treba biti napredniji korisnik da bi ga koristio ( mislim na CD verziju ) jer je komplikovano manevarisanje sa hard diskom. Moje misljenje ja da je ta CD verzija samo reklame radi, da se malo skonta kakav je to interfejs. Inace, moje misljenje je da je to samo zajebancija. Nadji nesto ozbilnije i ne budi lud :)
 
Nisam u nekoj teskoj dilemi koji OS da koristim,koristim WIN2000 SERVER, i na njemu cu i ostati,ali me LINUX zanima toliko da bih voleo malo da ga upoznam!
Na sta si mislio pod onim "ozbiljnije",neku drugu verziju LINUX-a ili nest otrece!?
 
johny:
Mislim da je KNOPPIx Ok samo treba biti napredniji korisnik da bi ga koristio ( mislim na CD verziju ) jer je komplikovano manevarisanje sa hard diskom. Moje misljenje ja da je ta CD verzija samo reklame radi, da se malo skonta kakav je to interfejs. Inace, moje misljenje je da je to samo *. Nadji nesto ozbilnije i ne budi lud :)


Ja ne znam ali ako je tebi komplikovano ubacivanje CD-a u drajv i instant kliktanje po konqueroru kad se podigne sistem onda ti bas ne mozes da se pohvalis nekom pamecu.
 
Nisam bas siguran da je pamet tu u pitanju. Cisto hocu da kazem da ima mnogo boljih stvari od Knoppixa. OS koji koristis trebe da ti donese pored svega sto ti mislis da je bitno i funkcionalnost. Da li je tvoj pojam funkcionalnosti taj da ti svo vreme stoji CD u drajvu? Ja mislim da je to glupo, zar ne?
U svakom slucaju Knoppix je zanimljiva stvar utoliko da se malo covek prozeza sa njim i to je sve. Ruku na srce svi programi u Knoppixu rade i na windows platformi.
 
johny:
U svakom slucaju Knoppix je zanimljiva stvar utoliko da se malo covek prozeza sa njim i to je sve. Ruku na srce svi programi u Knoppixu rade i na windows platformi.
Meni upravo zato i treba KNOPPIX, da se malo prozezam, da vidim kako izgleda,pa cu se tek onda mozda zainteresovati da pored WIN2000 instaliram i npr. MANDRAKE!
Al ja pomenuh u prvom postu problemcic, kako da se nakacim na mrezu uopste?!?
 

Back
Top