Bluetooth i SP2

codemaker

Iskusan
Banovan
Poruka
6.514
Zna li neko da li ima problema SP2 i bluetooth uredjaj/software?

Imao instalisan sam XP Professional SP1. Na racunaru instalisan i USB Bluetooth. Sve radilo perfektno.

Nakon toga pre nekog vremean instalisem XP ponovo, na frisko, ali ovog puta sa SP2. Sada ne mogu kakko treba da instalisem bluetooth. Imam dva komada, razliciti su, ali sam oba mogao ranije da instalisem i upotrebljavam (ne u isto vreme) ali je sve radilo.
Sada:
- Kada instalisem jedan (imam originalni CD) ne prepoznaje sve uredjaje, ne reaguje ikonica za neke opcije, "Start bluetooth" i systrayu ne regauje.. neuoptrebljivo
- Instalisem drugi, ista prica, ovaj cak ne prepoznaje nijedan uredjaj u okolini (tri telefona)

Prilikom instalacije, ne prijavljuje nikakav problem, kaze da je sve ok instalisano. U sistem trayu se vidi ikonica, koja ne reaguje. Na desktopu napravi shortcut, koji uopste ne radi...
Haos.
Pokusao sa izmenom USB porta na koji se kace, nista...

Pokusao sa instalacijom na drugom racunaru (takodje sa SP2) ista stvar.

Na notebooku jos uvek imam XP+ SP1, sve radi kako treba. Cak i reinstalacija pa ponovo instalacija...

Da li je moguce da SP2 pravi probleme? Ili sam ja nesto propustio da podesim u XP u vezi zastite ili slicno? Mada na SP1 nisam imao potrebe da cackam bilo sta dodatno...

Ima li neko savet?
 
Drugar ima slican problem.Sa telefona moze da posalje u komp dok obrnuto nije moguce ma sta mu radio.Mislio je da Bluetooth nije ispravan pa ga je donosio kod mene gde radi opusteno(clean Win).
 
Pa generalno SP2 i jeste problem u ovakvim slucajevima. Mogli su bar da ori instalaciji XP sa SP2 upozore, kakva nas sve iznenadjenja ocekuju kad predjemo sa SP1 na SP2...
Evo sad imam problema sa instalisanjem TV kartice iz verovatno sasvim istog razloga. Ali sad si me bar podsettio da prvo treba da odgooglam na M$ sajt :) A to bi bas i M$ mogao da me podseti...
 
A kod mene obrnuti problem; kupim par USB BT adaptera, nameravajuci da radim sinhronizaciju kompa u kanc. sa laptopom i telefonom.
1 - Na kompu XP SP2: sve proslo bez problema
2 - na laptopu XP SP2: kaze da ne moze da se instalira na postojecu verziju, doslovce "Microsoft"-a!!?? Ja ipak instaliram, on kao nesto proradi, ostvarim komunikaciju sa telefonom, ali svaki sledeci put moram sve ponovo da podesavam.
Uzgred, moze li neko da objasni kako treba "manipulisati" sa COM-ovima, da li ih treba odredjivati rucno ili pustiti da uredjaj sam zauzme sta hoce?
 

Back
Top