Antisemitizam i srpski nacionalizam

Đenka

Aktivan član
Poruka
1.450
Budući da je na ovom forumu aktivno nekoliko ljudi koji se deklarišu kao srpski nacionalisti i srpske patriote, a u svojim postovima propagiraju antisemitizam, smatram da je neophodno da se mi ostali iz tzv. "patriotskog bloka" jasno i glasno suprostavimo takvom destruktivnom ponašanju.

Zato pozivam sve časne i poštene srpske nacionaliste i patriote, kao i sve ostale učesnike na forumu kojima je srpstvo i Srbija na srcu, da se na ovoj temi jasno i oštro ograde od antisemitskih istupanja onih kojima ili do srpstva nije stalo, ili ga "brane" na sasvim pogrešan način.

Molim vas da u ovoj temi kažete svoje "NE!" antisemitizmu.

Pokažimo i sebi i svetu da su antisemite među Srbima samo jedna mala i beznačajna anomalija koja , na žalost, postaje sve glasnija i sve bezobraznija. Antisemitizam u Srbiji mora da se saseca u korenu i svako od nas je dužan i obavezan da da svoj doprinos - ovde, kod kuće, na radnom mestu, na ulici, bilo gde i odmah, kad god i gde god je to potrebno.
 
Obrazloženje:

Antisemitizam je jedna zla ideologija bazirana na mržnji usmerenoj protiv Jevreja kojoj je cilj rasna, verska, društvena, kulturna, ekonomska i svaka druga degradacija Jevreja, a u krajnjoj liniji - njihovo konačno i potpunu uništenje i istrebljenja. To je oblik šovinizma i fašizma usmeren protiv jevrejske vere i nacije.

S druge strane, zdrav srpski nacionalizam nema, niti bi smeo da ima, apsolutno nikakve veze sa antisemitizmom ili bilo kojom drugom vrstom šovinizma i fašizma. Srpski nacionalizam se bazira na konstruktivnim osećanjima ljubavi i afiniteta prema srpskom narodu, srpskoj državi, tradiciji i kulturi. Cilj, svrha i smisao srpskog nacionalizma je afirmacija, dobrobit i blagostanje tih srpskih vrednosti, ali nikako na račun drugih naroda, pa ni jevrejskog.

Budući da je cilj, svrha i smisao srpskog nacionalizma konstruktivna afirmacija srpskog naroda i njegovih vrednosti, a ne destrukcija bilo kog drugog naroda, pa ni jevrejskog, ideologija srpskog nacionalizma i ideologija antisemitizma nemaju dodirnih tačaka, tj. nemaju ništa zajedničko.

U teoriji nemaju, ali u praksi se, na žalost, ipak dešava da imaju.
Kao i svaka druga ideologija, i nacionalizam, svaki, pa i srpski, podložan je devijacijama i kvarenju. Dešava se da ljudi koji sebe smatraju nacionalistima i patriotama, iz raznih razloga, zaborave i napuste osnovne ideje nacionalizma koje su inače ispravne, konstruktivne i pozitivne, i okrenu se idejama i metodama nekih drugih, negativnih ideologija, kao što je šovinizam, na primer. U želji da što bolje (ali i lakše) afirmišu vrednosti svog naroda, posežu za metodama degradacije i negacije drugih naroda ne shvatajući da tim svojim delima, ustvari, negiraju (nacionalističke) ciljeve kojima teže i afirmišu ideje šovinizma.

Na nama je da takvo ponašanje na vreme uočimo, identifikujemo ga kao šovinističkao, a ne nacionalističko, i oštro mu se suprostavimo.

Molim vas da mi u tom poslu ovde pomognete.
 
Đenka:
Budući da je na ovom forumu aktivno nekoliko ljudi koji se deklarišu kao srpski nacionalisti i srpske patriote, a u svojim postovima propagiraju antisemitizam, smatram da je neophodno da se mi ostali iz tzv. "patriotskog bloka" jasno i glasno suprostavimo takvom destruktivnom ponašanju.

Zato pozivam sve časne i poštene srpske nacionaliste i patriote, kao i sve ostale učesnike na forumu kojima je srpstvo i Srbija na srcu, da se na ovoj temi jasno i oštro ograde od antisemitskih istupanja onih kojima ili do srpstva nije stalo, ili ga "brane" na sasvim pogrešan način.

Molim vas da u ovoj temi kažete svoje "NE!" antisemitizmu.

Pokažimo i sebi i svetu da su antisemite među Srbima samo jedna mala i beznačajna anomalija koja , na žalost, postaje sve glasnija i sve bezobraznija. Antisemitizam u Srbiji mora da se saseca u korenu i svako od nas je dužan i obavezan da da svoj doprinos - ovde, kod kuće, na radnom mestu, na ulici, bilo gde i odmah, kad god i gde god je to potrebno.[/quote]"Denka"Molim te ubuduce objani sta zanci semitizm.
Sto se tice agitacije,...sada imate demokratiju a u demokratskim zemalja, svaki ima prvo da kritikuje i da bude kritikovan,..izuzev pljackarose.
Sramota je govoriti,za jednu naciju kojoj je (Bog) zagarantivao sva prava,i koji drze Srce zemaljse kugle u svojim rukama.
U'ostalom U srbiju je Mose Pijade naj voljeni tyrant,pa ako idemo po tome zasto u Srbiju:nema u ime Cika Draza (Mihajlovic) skole,spmenike i ulice, kako sto znamo u ime Mose Pijade, Srpski narod je priredio? Ja sam se pitam? Sta bi ti htela od Srbe,.. nezna se od koga su se sve nisu napatili!!!
 
Đenka:
Budući da je na ovom forumu aktivno nekoliko ljudi koji se deklarišu kao srpski nacionalisti i srpske patriote, a u svojim postovima propagiraju antisemitizam, smatram da je neophodno da se mi ostali iz tzv. "patriotskog bloka" jasno i glasno suprostavimo takvom destruktivnom ponašanju.

Zato pozivam sve časne i poštene srpske nacionaliste i patriote, kao i sve ostale učesnike na forumu kojima je srpstvo i Srbija na srcu, da se na ovoj temi jasno i oštro ograde od antisemitskih istupanja onih kojima ili do srpstva nije stalo, ili ga "brane" na sasvim pogrešan način.

Molim vas da u ovoj temi kažete svoje "NE!" antisemitizmu.


Pokažimo i sebi i svetu da su antisemite među Srbima samo jedna mala i beznačajna anomalija koja , na žalost, postaje sve glasnija i sve bezobraznija. Antisemitizam u Srbiji mora da se saseca u korenu i svako od nas je dužan i obavezan da da svoj doprinos - ovde, kod kuće, na radnom mestu, na ulici, bilo gde i odmah, kad god i gde god je to potrebno.


i opet diskriminacija
pa ovde se svaki dan pljuje na hrvate, muslimane,albance, amerikance, cecene, vanzemaljce i to je OK

a par ljudi kaze da im jevreji bash i nisu cool i odma se oko toga dize neka frka.
zbog chega da budu povlashceni, ajde lepo objasni?
 
Ne diskriminišem ja nikoga. U ovoj temi se govori o srpskom nacionalizmu i antisemitizmu zato što je to sada goruća tema u medijima.
Ako ti želiš da braniš Hrvate i Albance, izvoli, otvori temu, pa ih brani.

Inače, nije potrebno da definišem semitizam da bih definisao antisemitizam. To su dva sasvim zasebna pojma, za ovu temu nije bitno da ih spajam.
 
A zar ne shvaćate vi, koji srpstvo "branite" promovišući antisemitske ideje, koliku, ustvari, štetu tom istom srpstvu činite samom činjenicom da ga dovodite u vezu sa antisemitizmom?

Antisemitizam je u celom svetu dobro poznato zlo, hiljadama puta opisano u knjigama, hiljadama puta prikazano u filmovima i hiljadama puta osuđeno kao najteži zločin i najcrnje zlo. Antisemitizam u svakom narodu ima tako lošu reputaciju da ni najgore antisemite nikad neće priznati da imaju bilo kakve veze s njim.

Kad se kaže "antisemitizam", to odmah budi asocijacije na Hitlera, holokaust, koncentracione logore, gasne komore, pregladnjele ljude-kosture i leševe koje se u malim vagonima voze u visoke peći na spaljivanje....

I sad ste vi našli da dovodite srpstvo i srpski nacionalizam u vezu s takvim gnusnim stvarima?

I sad kad čovek gleda našu TV ili čita naše forume - ispadosmo mi, Srbi, najveće antisemite u celom svetu. A antisemitizam nikad nije bio deo naše istorije ili neke tradicije... Srbi nikad nisu bili antisemite.
A na drugoj strani - oni koji su se u istoriji pokazali kao antisemite najgore vrste, Nemci, Španci, Vatikan i Katolička crkva, Mađari, Hrvati... oni sad grabe imidž najtolerantnijih nacija prema Jevreja.

Hrvati, na primer. Oni su u 2. sv. ratu klali Jevreje istim kamama kao i Srbe, u istim koncentracionim logorima, pod istim izgovorom. A danas - ko u Hrvatskoj javno istupi kao antisemita - brzo biva ućutkan. Pa pogledajte malo njihove forume - čim se neka antisemitska tema pojavi - odmah biva obrisana, a korisnik banovan ili bar oštro opomenut.

Danas se jedino u Srbiji (i Rusiji) na antisemitizam ne gleda kao na živu kugu. A zašto? Jel zato što smo mi najgore antisemite na svetu? Ne, nego jer smo najveće naivčine na svetu, jer smo detinjasti i neozbiljni. Ne shvatamo težinu i ozbiljnost zla antisemitizna - verovatno zato što ga nikad nismo činili. A Nemci jesu, jesu i Mađari, i Hrvati. Zato sad znaju kako da se bore protiv toga, ili bar da se prikažu kao da se bore. Rusi su nešto drugo, oni jesu žešće antisemite, ali - oni su oooogroman narod, možda si to mogu da priušte. Mi smo mali, a već smo u celom svetu na zlu glasu, sad nam još samo antisemitizam fali...

Dajte ljudi, uozbiljite se. Postoje razni drugi načini da se brane srpski nacionalni interesi. Antisemitizam nikako ne sme da bude jedan od njih. Dajte, ostavite tih par hiljada jevrejskih staraca na miru da umru ovde... A o Jevrejima u Americi, EU i Rusiji neka brinu oni koji tamo žive.
 
ANTISEMITI NISU NEPRIJATELJI SRBSTVA!!!
Vi ste svi koji volite srbiju nasi saborci mi antisemiti vas ne smatramo izdajnicima Srbstva zbog toga.
Mi se ne ogradjujemo od vas koji niste antisemiti.
Srbski nacionalisti nesmeju dozvoliti da
imaju podele u svojim redovima.
 
Ko je tebi rekao da si ti Srbin i nacionalista? Ciklonom B su ubijani Srbi, a ti si, ako bas hoces da znas, ustasa. Well, bio je jedan srpski nacionalista i zvao se Dragoljub Draza Mihajlovic. Isti je trazio Dimitrija Ljotica ne da bi se udruzio sa njim, vec da bi ga streljao zbog izdaje. Dakle mislite o tome eremita, ajduk, ciklon i ostale ustase!

CIKLON B:
ANTISEMITI NISU NEPRIJATELJI SRBSTVA!!!
Vi ste svi koji volite srbiju nasi saborci mi antisemiti vas ne smatramo izdajnicima Srbstva zbog toga.
Mi se ne ogradjujemo od vas koji niste antisemiti.
Srbski nacionalisti nesmeju dozvoliti da
imaju podele u svojim redovima.
 
Gwydion:
Ko je tebi rekao da si ti Srbin i nacionalista? Ciklonom B su ubijani Srbi, a ti si, ako bas hoces da znas, ustasa. Well, bio je jedan srpski nacionalista i zvao se Dragoljub Draza Mihajlovic. Isti je trazio Dimitrija Ljotica ne da bi se udruzio sa njim, vec da bi ga streljao zbog izdaje. Dakle mislite o tome eremita, ajduk, ciklon i ostale ustase!

Evo Gwido, jedne tvoje recenice gde se 100% slazemo. Bravo!

Da "me ubijes" ne kapiram odakle smo se mi Srbi nakacili na antisemitizam, CiklonB i nemacka vidjenja sveta. Pa nas ta nemacka vidjenja sveta kostala 2.5 miliona glava za 50 godina...
Ja sam zaprepascen...
 
Kol'ko sam ja cuo vec neki izvesni Aca Singer trazi neka prava za Jevreje... Sada se i oni osecaju ugrozenim u Srbiji...

Nesto mislim, da nisu oni sami napisali te parole da bi imali nekog povoda da traze to sto traze?! Ja sam postavio post o Talmudu, ali izgleda da je izbrisan, u kome se jasno vidi kakva njihova namera uvek bila. Jeste popularan i Semitizam i antisemitizam..., ali ima tu nekih drugih stvari... Jedan primer: 20-ih godina Nemacka je bila u velikoj krizi, posle dolaska Hitlera na vlast, ta kriza je umanjena i Nemacka je stala na noge (da ne idem sa objasnjavanjem da je Hitler hteo da povrati ponos Nemackoj, koji je izgubila u prvom sv. ratu, pa je naoruzavao vojsku... itd, itd...), bolji poznavaoci istorije i prilike, tadasnje Nemacke, znaju da je oko 90% ekonomije, drzali su Jevreji ili se varam?

Mislim da je scenario vec vidjen, Madjaroni, Sipci, kurvati, poturice... evo sada Jevreji... ko je sledeci, kome jos sta fali ovde? Ciganima, Cincarima..., Poljacima, Rumunima, pederima, narkosima, Eskimima, Crncima, pingvinima...? Ko je sledeci i kome jos nismo resili pitanja? Nema nikakve vlasti, pa sada svi k'o mala, razmazena deca, kmece za svaku sitnicu... Ili imaju neku nameru, mozda nemaju uticaja u kupovini Srbije, jer je ona vec na rasprodaju, pa bi hteli da je kupe...?!

Ne verujem da je neko pametan pisao neke plakate i lepio ih... ne verujem da Srbi uopste i razmisljaju o Jevrejima (ima dosta i drugih bagri), imaju Srbi mnogo ekonomskih problema da bi razmisljli o antisemitizmu... dok mnogi jedva cekaju ovakav eksces da bi raspalili po Srbima i da to objave. Videce se uskoro sta je bila namera... Nije ovo srpski obicaj, pa tako Djenka, nemoj da si naivan i da se odmah branis od necega, kada te niko ne optuzuje, kao ni bilo ko drugi, da bi sad objasnjavali i pravdali se da li smo nekada bili antisemiti? Kada nikada o njima nismo ni razmisljali.

Jesam svasta cuo kada je Sloba vladao: i o nebeskom narodu, i o nebeskoj Srbiji, i o tajnom Teslinom oruzju, i o belim i crnim magovima, prorocima, vesticama, vidovnjacima... svasta sam tada cuo i mislio sam da je tome gotovo... ali sada ce izgleda isto biti, samo drugacije napisana knjiga, mada ista poenta.

Ja sam video samo ove plakate, na kojima se ne pominju Jevreji uopste:

1182777955423fe99df0fd6282567983.jpg
 
Andreavk:
...kako si ti naivan :D


Pa, dobro, andrea, majku mu... sta ti ovo znaci?
Jel treba mozda i mi da se upisemo na spisak naroda koji su podrzavali ausvic? treblinku? dahau? mauthausen? bergen-belsen?

... Boze sacuvaj...

Da bude : a fasisti sa Balkana su Hrvati, Bugari, Albanci, Mulsimani i Srbi... Svi osim Grka.

... Nikad...

Jer sad je istorijska cinjenica - da su na balkanu fasisti svi osim Srba i Grka.
 

Back
Top