Geografski fakultet

E ja sam tamo vec 2 godine!!!

Imas par smerova.

geografija opsta - turisticki vodici i turizam uopste, sve skole, zaposlenje na buvljacima rostiljima i sl, i mozda ako imas srece da odes u meterologiju ili kartografe ili da nesto specializiras pa da odes u naucne radnike.

smer prostorno planiranje - ovo ti je po malo od geologije po malo od arhitekture i po malo od saobracaja i moze da se radi u nekim firmama tipa ptt putogradnja i sl

smer demografija - sa ovim mozes da odes u zavod za statistiku.

smer zastita zivotne sredine - zaposlenje u gradskom zelenilu srbija sumama i sl.

STO SE TICE EKIPE NA FAKSU DO JAJA JE.
I PROFESORI A I MI. AKO BAR MALO UCISD ISTA ZAVRSICES GA U ROKU.
 
Geografija ti u finanijskom smislu i nije bas najisplativija... Ako hoces da radis nesto vezano za nju, pokusaj sa turizmom. Sto se samog faksa tice, ocajno je organizovan, ali ga izvlaci drustvo, koje je maksimalno opusteno... Zato ti je najbolje da razmislis jos malo, i pogledaj kakvo je stanje u Novom Sadu posto je tamo sama organizacija na nesto visem nivou
 
Verovala ili ne geografi imaju dobre sanse za posao u struci, samo je pitanje smera koji odaberes, cista geografija i nije mnogo perspaktivna ako se zadrzis samo na diplomiranju. Ali smerovi prostorno planiranje i zastita zivotne srdine imaju dosta dobre sanse da ti obezbede posao. Pogotovo zastita ziv sredine, jer po novim zakonima svaka veca firma i svaka fabrika morace da imaju po jednog ili vise ekologa medju zaposlenima, zatim postoji gomila zavoda koji se bave nekom zastitom sredine, a ono najunosnije su ustvari projekti na kojima mozes da radis koji pokrivaju tkz. procene uticaja, plan razvoja i jos mnogo sta, pa onda razna mesta po opstinama i naravno na kraju posao profe.Taj smer za zastitu je jako dobra stvar i to je novina na geografiji, smer funkcionise tek 5 god i ima upisane dve generacije prosle god i generacija 2000 god znaci ima nas malo. A stvarno nije problem zavrsiti ga samo tako izgleda, inaravno profesori i asestenti su stvarno ok
 

Back
Top