Masina za sudove

sale67

Početnik
Poruka
5
Pocinjem ovu temu jer imam problem sa masinom za pranje sudova. Masina je marke Midea za 9 kompleta sudova. Problem je u sledecem: po ukljucenju masine na bilo koji program za pranje masina pocne da prima vodu i stane. Ja sam za sadda promenio el.ventil. Zamenio sam pumpu za izbacivanje vode jer je crkla, procistio sam posudu za so produvao je, i dalje isti simptom. Ko se razume neka pomaze.
 
Pocinjem ovu temu jer imam problem sa masinom za pranje sudova. Masina je marke Midea za 9 kompleta sudova. Problem je u sledecem: po ukljucenju masine na bilo koji program za pranje masina pocne da prima vodu i stane. Ja sam za sadda promenio el.ventil. Zamenio sam pumpu za izbacivanje vode jer je crkla, procistio sam posudu za so produvao je, i dalje isti simptom. Ko se razume neka pomaze.
Не видим зашто си мењао вентил ако машина прима воду?
Да ли машина прими довољно воде или прими мање воде него што треба?
Да ли машина комплет стане после примања воде?
 
Masina samo sto pocne da prima vodu odmah stane. Ja mislim da ne primi ni 2L vode. Iskljuci se lampica koja signalizira da je poceo da radi odredjeni proram tj. predrpranje iliti kvasenje sudova.
 
postoji mogucnost da je presostat ili zapušeno crevo od presostata do praonika mašine , produvaš crevo a kad duneš u presostat treba da čuješ da prebacuje kontakt.

Ово је добар пут за почетак налажења проблема обзиром да је постављач навео да машина прими неку количину воде.
Наиме, пресостат одређује ниво воде у машини тако што се у воду урони (спојено са посудом за прање) црево које води до пресостата а подизање нивоа воде ствара притисак на мембрану пресостата која даље преноси механичко померање прекидача.
Евентуални чеп који се створио у овом цреву може да изазове прекид даљег сипања воде али у том случају би машина наставила да ради као да је вода присутна (пресостат је често једини регулатор количине воде, то јест, не постоји сигурносна провера). Како овде машина престаје да ради, управо провера да ли пресостат остварује контакт је најбитнија. Звук код ових прекидача не значи увек исправност, треба користити инструмент.
 
U principu neku skuplju (kvalitet izrade) a da ima dobro obezbeđen servis.
Zato se kod nas tako mnogo prodaje Gorenje, iako ga u okolnim zemljama nikako ne vole, ali ovde jedino Gorenje ima dobru i trajnu servisnu mrežu.
 
NIKAKO Beko!
Kupili smo ugradnu masinu, radila je celih nedelju dana!
Ima 5 godina garanciju, jedva sam dobila telefonom ovlasceni servis, a oni mi rekli "javice vam se serviser"...
-Kada?!
"Pa javice se..."
Da se upucas...Zvacu ih svaki dan dok se ne pojave i ne poprave mi masinu!
 
Masina samo sto pocne da prima vodu odmah stane. Ja mislim da ne primi ni 2L vode. Iskljuci se lampica koja signalizira da je poceo da radi odredjeni proram tj. predrpranje iliti kvasenje sudova.

posle elektro ventila ima jos jedan ventil na kome su mislim 2 kabla.on ume da zaglavi od stajanja ili od kamenca.to je bio slucaj kod mene,masina stajala 2 godine i nece pa nece.skinuo ga protresao posteno i sve radi.inace je masina bosch 12 kompleta.sada mi pocela nas idem redom da vidim sta je,verovatno opet neka glupost
 

Back
Top