U kakvom su danas polozaju Srbi i sta da rade?

Укратко:

- У тешком смо положају, можда у једном од најтежих у својој историји;

- Треба да радимо на себи, да се усавршавамо у сваком погледу, и да сваким даном све више напредујемо;

- Да радимо на свом духовном животу, јер је то једини пут до опоравка;

- Да сачекамо одговарајући тренутак када ћемо повратити све оно што нам је одузето, и извршити задатак због кога смо и постављени овде, а то је да чувамо овај изузетно важан простор за догађаје који ће се одиграти у нама далекој будућности.
 
Treba da se,takodje,da naucimo i da razmisljamo i da prihvatamo da stvari jesu onakve kakve jesu.Da se neuveseljavamo kao nekada "Sloba je kriv za sve i kad on ode sve ce biti bolje",i tipa "ajmo u EU jer je tamo eldorado".
Bilo bi dobro i da se lisimo delenja na patriote i izdajnike i fasiste i demokrate.
 
Pobunjenik:
- Да сачекамо одговарајући тренутак када ћемо повратити све оно што нам је одузето, и извршити задатак због кога смо и постављени овде, а то је да чувамо овај изузетно важан простор за догађаје који ће се одиграти у нама далекој будућности.
da slete marsovci I presume
 
Срби су за последњих 70 година доживели:

- два локална и један светски рат у којима су победили
- геноцид
- убиство краља Алекснадра и распад велике државе
- нови светски рат.
- нови геноцид
- немачку окупацију
- грађански рат који је расцепио Србију.
- комунистичку окупацију и револуцију.
- укидање српске државе као историјске монархије
- губљење националног идентитета услед форсирања југословенства као идеологије.
- заборављање и постепено гашење ћирилице
- масовни атеизам и неверништво
- намерно затирање културна баштине и верско народне традиције - из идеолошких разлога.
- разарање традиционалне српске породице као модела живота - задруге, и њена супституција "модерним" обликом мале и у кризама нефункционалне породице.
- владавину тита у којој је нарушена сталешка равнотежа грађена генерацијама.
- пропаст такве државе, праћем економским суновратом.
- масовна исељавања са рубних подручја Српства (Косово, Крајина)
- грађанске ратове услед распада те државе у којима је Запад интервенисао на страни српских непријатеља.
- пораз у тим ратовима.
- диктаторски режим С.М.
- санкције од целог света
- невиђену медијску сатанизацију
- повратак српству стихијски и неорганиѕовано.
- чињеницу да су неки Срби били у последњим ратовима гори од усташа у другом светском рату.
- НАТО бомбардовање.
- окупацију косова.
- пад диктатора
- покушај успостављања "просвећеног апсолутизма" као облика владавине од стране дела победничке групације.
- природну, иако неприхватљиву реакцију традиционалиста на дрски покушај наметања "просвећеног апсолутизма".
- суочавање са хашком правдом.
- масовну англосаксонизацију млађих генерација због стране културне хегемоније.


Свашта су Срби доживели.
Свашта...
И тренутно смо сигурно у НАЈГОРЕМ ПОЛОЖАЈУ У СВОЈОЈ ИСТОРИЈИ.
Али ни сањали нисмо, и од свега највише боли то - што можемо да кажемо да данас, Срби живе у времену у коме им је пола државе АНТИСРПСКИ настројено.
Али, преживели смо онолику Азију, онолико дуго...
преживећемо и антисрбе...

Мој савет : Срби, у илегалу!
Није наш земан сад.
Али, даће Бог.
 
d1:
a bre dokle vise sa srbima i antisrbima.... aj nova tema


JA SAM VEC TO PITAO VAS NA OVOVM FORUMU. JER, "ILI JESI ILI NISI". NE MOZE "I BABA I DEVOJKA".

Dakle,

Ili je neko PROZAPADNI, ili je pro-srpski.
Ne moze oba.
I pitao sam: "Da li prozapadni automatski znaci anti-srpski?"
Jer, ako je neko prozapadni, onda je on za Nemce i Amerikance, a ako je pro-sprski, onda je on za cirilicu, za Boga i za Srbe.
I tu nema nista cudno.
Nek Nemci budu za Nemce. I Hrvati.
Ja necu.
Ја сам за наше.
 
commodore:
d1:
a bre dokle vise sa srbima i antisrbima.... aj nova tema


JA SAM VEC TO PITAO VAS NA OVOVM FORUMU. JER, "ILI JESI ILI NISI". NE MOZE "I BABA I DEVOJKA".

Dakle,

Ili je neko PROZAPADNI, ili je pro-srpski.
Ne moze oba.
I pitao sam: "Da li prozapadni automatski znaci anti-srpski?"
Jer, ako je neko prozapadni, onda je on za Nemce i Amerikance, a ako je pro-sprski, onda je on za cirilicu, za Boga i za Srbe.
I tu nema nista cudno.
Nek Nemci budu za Nemce. I Hrvati.
Ja necu.
Ја сам за наше.
"jesi ti muzicar?"

aj da zamislimo situaciju jedno 50 godina unazad... znaci imamo komunisticki istok i kapitalisticki zapad.... i ako neki srbin kaze da je za jedno ili drugo uredjenje u svojoj drzavi, onda je on sta.... izdajnik?... antisrbin?.... majmun?... nece biti.

nisi ti za nase.... ti si za pravoslavnu dzamahiriju Srbiju, sa sve javnim vesanjima, fundamentalistima, teroristickim organizacijama itd... e pa izvini ali ja ne mogu da budem za takvu Srbiju... crkva postoji da bi cuvala svoju tradiciju, a ne srpsku, jer Srbija je oduvek bila veca od SPC, sa idejama i akcijama koje izlaze iz okvira crkvenih prepucavanja.... bilo je tako a i danas je tako... da se crkva pita, nasi odnosi sa makedonijom bi billi 0 jer nasa crkva ne priznaje makedonsku, kao ni crnogorsku... i sta sad, zar trebamo da ratujemo sa makedoncima zato sto oni imaju svoju "sektasku" crkvu?... sa crnogorcima?.... budalastine....
 
commodore:
Срби су за последњих 70 година доживели:

- два локална и један светски рат у којима су победили
- геноцид
- убиство краља Алекснадра и распад велике државе
- нови светски рат.
- нови геноцид
- немачку окупацију
- грађански рат који је расцепио Србију.
- комунистичку окупацију и револуцију.
- укидање српске државе као историјске монархије
- губљење националног идентитета услед форсирања југословенства као идеологије.
- заборављање и постепено гашење ћирилице
- масовни атеизам и неверништво
- намерно затирање културна баштине и верско народне традиције - из идеолошких разлога.
- разарање традиционалне српске породице као модела живота - задруге, и њена супституција "модерним" обликом мале и у кризама нефункционалне породице.
- владавину тита у којој је нарушена сталешка равнотежа грађена генерацијама.
- пропаст такве државе, праћем економским суновратом.
- масовна исељавања са рубних подручја Српства (Косово, Крајина)
- грађанске ратове услед распада те државе у којима је Запад интервенисао на страни српских непријатеља.
- пораз у тим ратовима.
- диктаторски режим С.М.
- санкције од целог света
- невиђену медијску сатанизацију
- повратак српству стихијски и неорганиѕовано.
- чињеницу да су неки Срби били у последњим ратовима гори од усташа у другом светском рату.
- НАТО бомбардовање.
- окупацију косова.
- пад диктатора
- покушај успостављања "просвећеног апсолутизма" као облика владавине од стране дела победничке групације.
- природну, иако неприхватљиву реакцију традиционалиста на дрски покушај наметања "просвећеног апсолутизма".
- суочавање са хашком правдом.
- масовну англосаксонизацију млађих генерација због стране културне хегемоније.


Свашта су Срби доживели.
Свашта...
И тренутно смо сигурно у НАЈГОРЕМ ПОЛОЖАЈУ У СВОЈОЈ ИСТОРИЈИ.
Али ни сањали нисмо, и од свега највише боли то - што можемо да кажемо да данас, Срби живе у времену у коме им је пола државе АНТИСРПСКИ настројено.
Али, преживели смо онолику Азију, онолико дуго...
преживећемо и антисрбе...

Мој савет : Срби, у илегалу!
Није наш земан сад.
Али, даће Бог.



Potpisujem... i dodajem: treba organizovati bojkot

svega neprijateljskog sirokih razmera
 
d1:
commodore:
d1:
a bre dokle vise sa srbima i antisrbima.... aj nova tema


JA SAM VEC TO PITAO VAS NA OVOVM FORUMU. JER, "ILI JESI ILI NISI". NE MOZE "I BABA I DEVOJKA".

Dakle,

Ili je neko PROZAPADNI, ili je pro-srpski.
Ne moze oba.
I pitao sam: "Da li prozapadni automatski znaci anti-srpski?"
Jer, ako je neko prozapadni, onda je on za Nemce i Amerikance, a ako je pro-sprski, onda je on za cirilicu, za Boga i za Srbe.
I tu nema nista cudno.
Nek Nemci budu za Nemce. I Hrvati.
Ja necu.
Ја сам за наше.
"jesi ti muzicar?"

aj da zamislimo situaciju jedno 50 godina unazad... znaci imamo komunisticki istok i kapitalisticki zapad.... i ako neki srbin kaze da je za jedno ili drugo uredjenje u svojoj drzavi, onda je on sta.... izdajnik?... antisrbin?.... majmun?... nece biti.

nisi ti za nase.... ti si za pravoslavnu dzamahiriju Srbiju, sa sve javnim vesanjima, fundamentalistima, teroristickim organizacijama itd... e pa izvini ali ja ne mogu da budem za takvu Srbiju... crkva postoji da bi cuvala svoju tradiciju, a ne srpsku, jer Srbija je oduvek bila veca od SPC, sa idejama i akcijama koje izlaze iz okvira crkvenih prepucavanja.... bilo je tako a i danas je tako... da se crkva pita, nasi odnosi sa makedonijom bi billi 0 jer nasa crkva ne priznaje makedonsku, kao ni crnogorsku... i sta sad, zar trebamo da ratujemo sa makedoncima zato sto oni imaju svoju "sektasku" crkvu?... sa crnogorcima?.... budalastine....

Salu na stranu, sta ti imas protiv muzicara?
 
Iluvatar:
d1:
commodore:
d1:
a bre dokle vise sa srbima i antisrbima.... aj nova tema


JA SAM VEC TO PITAO VAS NA OVOVM FORUMU. JER, "ILI JESI ILI NISI". NE MOZE "I BABA I DEVOJKA".

Dakle,

Ili je neko PROZAPADNI, ili je pro-srpski.
Ne moze oba.
I pitao sam: "Da li prozapadni automatski znaci anti-srpski?"
Jer, ako je neko prozapadni, onda je on za Nemce i Amerikance, a ako je pro-sprski, onda je on za cirilicu, za Boga i za Srbe.
I tu nema nista cudno.
Nek Nemci budu za Nemce. I Hrvati.
Ja necu.
Ја сам за наше.
"jesi ti muzicar?"

aj da zamislimo situaciju jedno 50 godina unazad... znaci imamo komunisticki istok i kapitalisticki zapad.... i ako neki srbin kaze da je za jedno ili drugo uredjenje u svojoj drzavi, onda je on sta.... izdajnik?... antisrbin?.... majmun?... nece biti.

nisi ti za nase.... ti si za pravoslavnu dzamahiriju Srbiju, sa sve javnim vesanjima, fundamentalistima, teroristickim organizacijama itd... e pa izvini ali ja ne mogu da budem za takvu Srbiju... crkva postoji da bi cuvala svoju tradiciju, a ne srpsku, jer Srbija je oduvek bila veca od SPC, sa idejama i akcijama koje izlaze iz okvira crkvenih prepucavanja.... bilo je tako a i danas je tako... da se crkva pita, nasi odnosi sa makedonijom bi billi 0 jer nasa crkva ne priznaje makedonsku, kao ni crnogorsku... i sta sad, zar trebamo da ratujemo sa makedoncima zato sto oni imaju svoju "sektasku" crkvu?... sa crnogorcima?.... budalastine....

Salu na stranu, sta ti imas protiv muzicara?

D1, mislim da si u debeloj zabludi...
Da nije bilo SPC, Srbije ne bi bilo posle Otomanske imperije. Jedino je SPC odrzala duh naroda za vreme Turaka.
Mislim da ozbiljno gresis dusu.
To sto ovi Srbi danas imaju malo veze sa Srbima nemanjicevskog tipa, to je druga stvar, ali SPC ipak ima svoje zasluge, kada je u pitanju dostizanje kakve-takve slobode...
E, sad, ne mogu da ignorisem Zarka Gavrilovica, koji je stvarno "veci katolik od pape" i daje sebi za pravo da podrzava neke teroristicke organizacije tipa obraz i tome slicno. To je sramota za Crkvu, a i za drzavu.
 
d1:
"jesi ti muzicar?"

aj da zamislimo situaciju jedno 50 godina unazad... znaci imamo komunisticki istok i kapitalisticki zapad.... i ako neki srbin kaze da je za jedno ili drugo uredjenje u svojoj drzavi, onda je on sta.... izdajnik?... antisrbin?.... majmun?... nece biti.

nisi ti za nase.... ti si za pravoslavnu dzamahiriju Srbiju, sa sve javnim vesanjima, fundamentalistima, teroristickim organizacijama itd... e pa izvini ali ja ne mogu da budem za takvu Srbiju... crkva postoji da bi cuvala svoju tradiciju, a ne srpsku, jer Srbija je oduvek bila veca od SPC, sa idejama i akcijama koje izlaze iz okvira crkvenih prepucavanja.... bilo je tako a i danas je tako... da se crkva pita, nasi odnosi sa makedonijom bi billi 0 jer nasa crkva ne priznaje makedonsku, kao ni crnogorsku... i sta sad, zar trebamo da ratujemo sa makedoncima zato sto oni imaju svoju "sektasku" crkvu?... sa crnogorcima?.... budalastine....

Da neshto znash to ne bi prichao.
Shto se pre pomirish sa ovim bice ti lakshe. Srpska Pravoslavna Crkva je najveci chuvar srpstva, kroz vekove i danas.
Inache, na teritoriji Crne Gore postoji i vekovima je aktivna SPC, dok je pomenutu CPC izopshtio lichno Vaseljenski patrijarh.
I ne podvaljuj SPC tako nisko. SPC bi ratovala sa Makedoncima?? Ma mislim.. strashno :roll:
 
Iluvatar:
Da nije bilo SPC, Srbije ne bi bilo posle Otomanske imperije. Jedino je SPC odrzala duh naroda za vreme Turaka.
Mislim da ozbiljno gresis dusu.
Tu se slazem, ali ako pogledas nasu istoriju videces da je pre turaka crkva i drzava bila izuzetno prepletena, tako da je crkva cuvajuci sebe cuvala i drzavu... u srednjem veku sve drzave su bile vrlo povezane sa crkvom pa tako i nasa...

ali od oslobadjanja od turaka pa na dalje sve je vise dolazilo do nerazumevanja drzave za interese crkve i obrnuto... sve crkve, ne samo nasa, imaju izuzetnu politicku ulogu, ali se sve vreme znao jasan stav crkve... danas crkva ipak nema jasan stav, koliko god ona to zelela da prikaze, obzirom da je i sama podeljena i da se svakakvi likovi iz crkve pojavljuju i pricaju kojesta bez da sinod to osudi a istog malo prevaspita.... crkva je staleska organizacija... tu se (ili bi barem trebalo) zna ko je ko i ko sme da kaze stav crkve a ko ne.... ovako se i oni polako mesaju u papazjaniju zvanu politicka scena Srbije pocetkom 21. veka... koliko god cenili crkvu neki njeni potezi su zaista najblaze receno sokantni....

sto se tice makedonije jesam preterao, ali i za crkvu vazi zakon, narocito u stranoj drzavi, i vise puta je dolazilo do konfliktniih situacija izmedju nasih crkvenih poglavara i njihove drzave... sto opet ide na njenu sramotu (a moju zalost) :?
 
Ajduk:
Da neshto znash to ne bi prichao.
Shto se pre pomirish sa ovim bice ti lakshe. Srpska Pravoslavna Crkva je najveci chuvar srpstva, kroz vekove i danas.

SPC je najveci cuvar NJENE SLIKE srpstva, njenog misljenja ko je bio dobar a ko ne, a sve u interesu te crkve.... ne kazem da je to lose, niti je zato crkva losija u mojim ocima, ali to je prosto cinjenica ispred koje ne biste smeli da zatvarate oci... nije sve sto crkva kaze totalna istina, sa svim cinjenicama... ona je uvek bila i bice interesna organizacija (ako smem to tako da nazovem a da se neko ne uvredi) :?
 
d1:
Iluvatar:
Da nije bilo SPC, Srbije ne bi bilo posle Otomanske imperije. Jedino je SPC odrzala duh naroda za vreme Turaka.
Mislim da ozbiljno gresis dusu.
Tu se slazem, ali ako pogledas nasu istoriju videces da je pre turaka crkva i drzava bila izuzetno prepletena, tako da je crkva cuvajuci sebe cuvala i drzavu... u srednjem veku sve drzave su bile vrlo povezane sa crkvom pa tako i nasa...

ali od oslobadjanja od turaka pa na dalje sve je vise dolazilo do nerazumevanja drzave za interese crkve i obrnuto... sve crkve, ne samo nasa, imaju izuzetnu politicku ulogu, ali se sve vreme znao jasan stav crkve... danas crkva ipak nema jasan stav, koliko god ona to zelela da prikaze, obzirom da je i sama podeljena i da se svakakvi likovi iz crkve pojavljuju i pricaju kojesta bez da sinod to osudi a istog malo prevaspita.... crkva je staleska organizacija... tu se (ili bi barem trebalo) zna ko je ko i ko sme da kaze stav crkve a ko ne.... ovako se i oni polako mesaju u papazjaniju zvanu politicka scena Srbije pocetkom 21. veka... koliko god cenili crkvu neki njeni potezi su zaista najblaze receno sokantni....

sto se tice makedonije jesam preterao, ali i za crkvu vazi zakon, narocito u stranoj drzavi, i vise puta je dolazilo do konfliktniih situacija izmedju nasih crkvenih poglavara i njihove drzave...

d1a sta Ti mislis o JAVNO IZRECENOM STAVU VATIKANA DA SRBIJU
TREBA BOMBARDOVATI, I UOPSTE STA MISLIS O VATIKANU :?:
 
Nexus 6:
a sto ti eremita mislis da mi svi volimo Vatikan, Ameriku, i ostalo zato sto kritikujemo nase...?
i posle pricas kako nisi ekstreman...a, stalno ti se prividjaju "neprijatelji"...

Ja sam veoma daleko od ekstremizma - ne znam zasto me tako etiketiras - moze biti da mi
nekad opadne imunitet na pljuvanje i vredjanje naroda kome pripadam - pa i ja kazem
mozda nesto sto mi ni po cemu ne pripada, zbog cega mi je kasnije uvek zao.

Inace prethodno pitanje postavljam iz razloga sto mi uopste nije jasno kako vi
sa tzv.prozapadnim vidjenjem zivota za Srbiju mislite da izbegnete VISESTRUKO
UTICAJNIJI VATIKAN NEGO STO JE TO SPC. Nije mi jasno zasto vam smeta postojanje
SPC a ne smeta vam CRKVENA DRZAVA VATIKAN. Nije mi jasno kako vi mislite da
"unidjete u Jevropu" a da se pri tome ne poklonite Papi i njegovoj ovozemaljskoj "nepogresivosti"? Ili, ja mozda gresim ?
 
d1:
SPC je najveci cuvar NJENE SLIKE srpstva, njenog misljenja ko je bio dobar a ko ne, a sve u interesu te crkve.... ne kazem da je to lose, niti je zato crkva losija u mojim ocima, ali to je prosto cinjenica ispred koje ne biste smeli da zatvarate oci... nije sve sto crkva kaze totalna istina, sa svim cinjenicama... ona je uvek bila i bice interesna organizacija (ako smem to tako da nazovem a da se neko ne uvredi) :?

Pa to stoji da Crkva nije nepogreshiva, i normalno je da necemo inkviziciju :)
 
eremita:
Nexus 6:
a sto ti eremita mislis da mi svi volimo Vatikan, Ameriku, i ostalo zato sto kritikujemo nase...?
i posle pricas kako nisi ekstreman...a, stalno ti se prividjaju "neprijatelji"...

Ja sam veoma daleko od ekstremizma - ne znam zasto me tako etiketiras - moze biti da mi
nekad opadne imunitet na pljuvanje i vredjanje naroda kome pripadam - pa i ja kazem
mozda nesto sto mi ni po cemu ne pripada, zbog cega mi je kasnije uvek zao.

Inace prethodno pitanje postavljam iz razloga sto mi uopste nije jasno kako vi
sa tzv.prozapadnim vidjenjem zivota za Srbiju mislite da izbegnete VISESTRUKO
UTICAJNIJI VATIKAN NEGO STO JE TO SPC. Nije mi jasno zasto vam smeta postojanje
SPC a ne smeta vam CRKVENA DRZAVA VATIKAN. Nije mi jasno kako vi mislite da
"unidjete u Jevropu" a da se pri tome ne poklonite Papi i njegovoj ovozemaljskoj "nepogresivosti"? Ili, ja mozda gresim ?
pa u toj "Jevropi" ima drzava kojima je vatikan naneo barem isto toliko bola koliko i nama

meni ne smeta postojanje crkve, naprotiv... samo mislim da je prilicno slaba i podlozna svakojakim uticajima i da ne moze ni sebe (paradoksalno od sebe, tacnije nekih svojih glasnogovornika) da zastiti a kamoli Srbiju...
 

Back
Top