Problemi sa cd rezacem

dist

Početnik
Poruka
29
Iznenada mi je strasno smanjena brzina narezivanja CD. Pre 20-tak dana sam zbog toga reinstalirao Windows. Na brzini 48x mi je trebalo 2,5 min za 600 Mb a sada oko 7 minuta. Stetocina nema. Sta moze biti uzrok i kako otkloniti.
 
Poremecena su ti DMA podesavanja drajvova. Ako imas plocu sa VIA cipsetom reinstaliraj sistemski drajver a ako imas nForce onda u Device manageru obrsi IDE granu na kojoj ti je rezac pa pusti Windows da je sam prepozna. Ako ovo ne upali probaj da reinstaliras Windows.
 
Nisi napisao sta koristis za rezanje cd-ova najbolji ti je program Nero , mnogi koriste windowsow integrisani program za rezanje ali on bas nije najbolji za taj posao . Ako ti i pored toga nastavi tako da radi onda treba da odes u device menager i podesis kanal na kome ti radi rezac primar ide ili secondari ide chanel na Propertis kartici da ti bude DMA if aveilabilene PIO mode . Ako nemas Nero odes na rezac desni taster -propertis na kartici nadjes podesavanje za brzinu rezanja i podesis na najbrze . Osim toga ne brini mozda su cd ovi koje si kupio ne daju brze rezanje od 32x , a i zavisi sta rezes na cd ako je neki program sa puno fajlova rezanje ce biti sporije , ako kopiras sa cd-a onda ti onaj cd sa koga kopiras odredjuje brzinu rezanja . Ako ti i pored svega ovog navedenog cd nastavi tako da ti radi potrazi pomoc nekog servisera . :idea: :lol: :D
 

Back
Top