Sao Paulo

Mozes li mi reci kako je u brazilu? Moze li se ziveti i da li je bezbedno? Koliko su stanovi za iznajmiti i jer se ima uloziti novac u nesto tj jer se moze poceti neki job??? Pozdrav
 
Prosho sam 27 zemalja, ali brazil je ubedljivo najbolja. Da moze se zaraditi, i to dobro. Narocito u São Paulu.
Sigurnost.. pa ako izuzmemo Rio koji u normali gori od Sarajeva '95, od prilike je kao i u svim svetskim metropolama. Nemoj nocu da bauljas po predgradjima i sve je OK.
Stanovi... diskutabilno.. zavisi od dela grada, velicine stana, da li zgrada ima bazen, cuvare, parking, salu za zabave itd.. od 100 do 1000 dolara. za neke normalne stanove. (ovi od hiljadu su oko recimo 200 m2 u dobrom delu)

Uglavnom, ima sve.
 
Cao svima. Jako zanimljiva tema obzirom da sam ziveo 3 god u Dominikani i razmisljao sam poprilicno o brazilu. Sao Paolo ogroman grad, verovatno ogromne mogucnosti.
Interesovala bi me situacija o sredjivanje boravisnih papira? Da li ide lako tj da li se izdaju vremenski brzo ili moras da cekas i da cekas kao u Dominikani.
Interesovala bi me cena mesecenih troskova, stan, hrana, zdravstveno osiguranje, cene kad se izadje u provod... O klopi vec znam dosta, imao sam poznanika brazica koji je imao braz restoran, ubijao sam se od mesa! A to mi je ionako omiljena klopa...
Eto tako podrav, ocekujem odgovore
 
carte.sao.paulo.jpg
 
Prosho sam 27 zemalja, ali brazil je ubedljivo najbolja. Da moze se zaraditi, i to dobro. Narocito u São Paulu.
Sigurnost.. pa ako izuzmemo Rio koji u normali gori od Sarajeva '95, od prilike je kao i u svim svetskim metropolama. Nemoj nocu da bauljas po predgradjima i sve je OK.
Stanovi... diskutabilno.. zavisi od dela grada, velicine stana, da li zgrada ima bazen, cuvare, parking, salu za zabave itd.. od 100 do 1000 dolara. za neke normalne stanove. (ovi od hiljadu su oko recimo 200 m2 u dobrom delu)

Uglavnom, ima sve.


Ja sam cuo da je Sao Paulo jos gori po pitanju bezbednosti od Ria, cak ga neki nazivaju najopasnijim gradom na svetu.
 
i ja sam to cula....ali je pritom ogroman grad (cini mi se najveci u juznoj americi) tako da verovatno zavisi i od toga gde si i sta radis....slicne price sam cula i za rio, ali i to da se mnogo popravio u odnosu na prethodne godine posebno jer razmestaju favele van grada zbog olimpijskih igara i prvenstva u fudbalu....uh, rio mi je definitivno jedna od sledecih destinacija za obilazak :heart:
 

Back
Top