Okultni Temelji

Gost
Posmatrajuci sve te okultne forume koji u poslednje vreme nicu kao pecurke posle kise, njihove teme i aktere, generacije mladih ljudi koji su nekadasnje igracke u obliku barbi-lutaka i transformersa zamenili Egipatskim Bogovima, pitam se, koliko i da li u svoj toj decjoj igri postoji opasnost usled nepoznavanja puteva i pravila?! Mozda preterujem. Jer. Nekad se pilo pivo i pusile su se prve cigarete. Da li ce ovi mladi ljudi period puberteta i trazenja sebe proci bez posledica po svoj dalji zivot i mentalno zdravlje?
 
Nece im se dogoditi bas nista. Citanje i blebetanje o okultnm i pravi okultni rad nisu ista stvar. Oni jednostavno ne znaju kako i sta da rade. Zato su bezbedni.

Anonymous:
Posmatrajuci sve te okultne forume koji u poslednje vreme nicu kao pecurke posle kise, njihove teme i aktere, generacije mladih ljudi koji su nekadasnje igracke u obliku barbi-lutaka i transformersa zamenili Egipatskim Bogovima, pitam se, koliko i da li u svoj toj decjoj igri postoji opasnost usled nepoznavanja puteva i pravila?! Mozda preterujem. Jer. Nekad se pilo pivo i pusile su se prve cigarete. Da li ce ovi mladi ljudi period puberteta i trazenja sebe proci bez posledica po svoj dalji zivot i mentalno zdravlje?
 
Anonymous:
Nece im se dogoditi bas nista. Citanje i blebetanje o okultnm i pravi okultni rad nisu ista stvar. Oni jednostavno ne znaju kako i sta da rade. Zato su bezbedni.

To jeste tacno ali ipak neki od njih i rade to naravno ne moze da se poredi sa pravim okultnim radom , jer nisu spremni za ono sto rade , ali moze da se poredi sa precicom ka ludilu.
 
Hmm, moguce da su bezbedni. Ali smatram da ne poznavati sistem funkcionisanja ne znaci uvek nemogucnost pristupa istom, vec nus-posledice nakon istog, usled nepoznavanja. Neke stvari ce ostati zakljucane, neke ce se osloboditi, ali oslobadjanje bez usmerenja ne izlazi na dobro. Samo sam to hteo reci.
 
Ma da, bas ce da izlude? To je neozbiljno i tu nema opasnosti. Tamo gde je ozbiljno tu postoje sigurnosni mehanizmi i to je pocetak i kraj price. Nije to vera pa da postoje slucajevi verskog ludila, nema "jerusalemskog sindroma" i slicnoga. Klinci gledaju cari pa tripuju, ali to je kao da se igraju video igrice. Ni jedno ni drugo nije opasno.
 
Sve u svoje vreme i kad mu je vreme. Ne postoji stagnacija, samo kod nekog stvari idu brze, kod nekog sporije. nekad napred, nekad nazad... ali generalno svi napreduju i kad to ne izgleda tako.

Anonymous:
Izgleda da ti i Ja ne gledamo isto na ludilo. Po meni je jedan od vidova ludila-duhovna stagnacija. Kad covek zauvek ostane zakljucan u "sebi".
 
Anonymous:
Posmatrajuci sve te okultne forume koji u poslednje vreme nicu kao pecurke posle kise, njihove teme i aktere, generacije mladih ljudi koji su nekadasnje igracke u obliku barbi-lutaka i transformersa zamenili Egipatskim Bogovima, pitam se, koliko i da li u svoj toj decjoj igri postoji opasnost usled nepoznavanja puteva i pravila?! Mozda preterujem. Jer. Nekad se pilo pivo i pusile su se prve cigarete. Da li ce ovi mladi ljudi period puberteta i trazenja sebe proci bez posledica po svoj dalji zivot i mentalno zdravlje?
DA JE OVO PITANJE OZBILJNO PA DA SE I ODGOVORI,ALI TI TRAZIS SAMO ODGOVOR NA NESTO STO NE RAZUMES, zato nemoj gubiti vreme, vec saznaj nesto vise o okultnom ako te interesuje pa onda postavljaj pitanja. :D
 
Posmatrajuci sve te okultne forume koji u poslednje vreme nicu kao pecurke posle kise, njihove teme i aktere, generacije mladih ljudi koji su nekadasnje igracke u obliku barbi-lutaka i transformersa zamenili Egipatskim Bogovima, pitam se, koliko i da li u svoj toj decjoj igri postoji opasnost usled nepoznavanja puteva i pravila?! Mozda preterujem. Jer. Nekad se pilo pivo i pusile su se prve cigarete. Da li ce ovi mladi ljudi period puberteta i trazenja sebe proci bez posledica po svoj dalji zivot i mentalno zdravlje?

Jok,

... sa distance I ovog intervala kada postavljas pitanje 2005.g. i sada , nakon skoro 7god, kao sto vidis, ... ima posledica... ZESTOKIH, DEBELIH, po nesto i NEPOPRAVLJIVIH , ...

(ynamo sta smonapustili pri selidbi , ali ne znamo u sta cemo se definitivno useliti )
 
Posmatrajuci sve te okultne forume koji u poslednje vreme nicu kao pecurke posle kise, njihove teme i aktere, generacije mladih ljudi koji su nekadasnje igracke u obliku barbi-lutaka i transformersa zamenili Egipatskim Bogovima, pitam se, koliko i da li u svoj toj decjoj igri postoji opasnost usled nepoznavanja puteva i pravila?! Mozda preterujem. Jer. Nekad se pilo pivo i pusile su se prve cigarete. Da li ce ovi mladi ljudi period puberteta i trazenja sebe proci bez posledica po svoj dalji zivot i mentalno zdravlje?

barbika je inace vrlo edukativna igracka koja devojcice uci o?
:roll:
 
os' iz pocetka? :lol: neko je vec pre mene odgovorio na temu iz 2005 a kako nisam gledala iz koje je godine uvodni post odgovorila sam na njega misleci da je tema nova...a opsirnije o barbikama i ostalim igrackama imas ovde
http://forum.krstarica.com/showthread.php/529426-decije-zanimacije-crtaci-i-igracke
tamo gde bi i trebala biti ovakva tema. inace okultizam u igrackama...sve i da uputis dete u tajne okultnog ako to ispravno ucinis ja ne vidim problem. jedino oni koji misle da je okultizam = satanizam samim takvim stavom ce detetu da usade pogresne vrednosti, a jedna od najvecih iluzija i gresaka je bojenje sveta u crno i belo. takodje to sto neka igracka ima oblik egipatskog boga uopste ne znaci da je ta igracka okultna. okultna je ako ti detetu predocis sta je okultizam uopste (na pravi nacin) sto je u tom uzrastu potpuno nepotrebno, a djavolja je ako se ti tako odnosis prema igracki u obliku horusa npr, sto bi neki slepi vernik hriscanstva uradio. dete koje nema pojma ni sta je horus ce automatski da izgradi negativan stav prema tome, a roditelj koji ce nastaviti da ga uci kako je samo ono sto je vidljivo ispravno, a ono sto su "tajni putevi gospodnji" u pravom smislu reci to je zlo i toga se treba kloniti.
sta je problem sto neka igrackaima oblik egipatskog boga? roditelj je taj koji moze iz toga da napravi dobro ili lose. lose ce napraviti ako mu oduzme igracku tvrdeci kako je losa, sto ce samo zbuniti dete - zasto je ova igracka losa a nindze kornjace nisu? a dobro ce uciniti ako detetu isprica pricu o egipatskim bogovima i time prosiri njegovo znanje. nazalost vecina roditelja danas "nemaju vremena" da se bave decom pa verujem da je lakse oduzeti igracku i obojiti svet crno - belo nego posvetiti detetu vreme, i objasniti mu da u svetu postoje mnoge boje.
po meni daleko veci problem postoji sa igrackama koje ne salju dobru poruku o moralnim vrednostima - barbika nasminkana, mrsava plavusa, vecno doterana, sa vecno lepim razvijenim muzem....kakvu poruku takva igracka salje devojcici?
 
Procitao sam ... nekoliko strana, nisam sve...
http://forum.krstarica.com/showthrea...taci-i-igracke

Mislim, da ljudi nemaju problema sa rimskom, egipatskom, hindu ili kineskom, mitologijom, religijom, filozofijom ili ezoterijom... kada su deca i njihova edukacija u pitanju.

Postoje tu bocni efekti i disbalansi, jer nase drustvo podstice uvoz naveliko velikog brata, sund, modu, preterani i iskrivljenik apitalisticki liberalizam, nerad sa promovisanjem svetskog menadzerstva, iskrivljenu demokratiju, prava, jednakosti i slobode, ...itd... , dok izvozi resurse, dozvoljava otimanje kulture, upodobljava ne porodican globalisticki koncept, sa primetnim odlivom kapitala i zdravog stanovnistva...

,jer je sustina, da u kolabirajucoj, stracenoj i rasprodatoj ekonomiji, fasada i dekor jos opstaju, gde se laktarosi jos malo snalaze, ali mislim da su i oni ubrzo odziveli svoj oguljeni koncept sa svim rupama na laktovima.... djavo dolazi po svoje... zanje se ono sto se seje,ali malo je takvih koji ce znati sta ce poznjati. Napustismo jedan koncept i kucu, a ne znamo gde i kada se useljavamo u drugi koncept , tj. kucu. Nemamo vise ni dom ni njive, zivimo kao prosijaci, na celu sa prosijackom Vladom RS.


drustvo koje nije sposobno da prepozna prave vrednosti i sacuva ih buducim generacijama,, vec uvozi djubre za svoje najmladje, mora doziveti moralnu i eticku kaznu. Prokletstvo je kosmoloski dokazani fenomen. On se manifestuje, pitanje je da li ga ljudi prepoznaju ili se pitaju do konacne propasti "kada ce i nas ogrejati Sunce..."


Detektovanje problema: Opsta nerealnost , povlaci veci uticaj virtuelnosti...
Sustina je u stvarnosti
Cilj: Detetu dokazati da su virtuelni svetovi zanemarljivi u odnosu na prirodne svetove
Mera: Pecanje, planinarenje, kampovanje, vidikovci, zanatski i poljoprivredni radovi... budjenje otupelih cula: mirisa, ukusa, vida, dodira, gravitacije, hladnoce... (
Efekat: snazno prozivljavanje dogadjaja sa prepunjenim osecajima u culima.

Svrha: virtuelni svet postaje bleda "slika" u odnosu na secanja stvarnih osecaja i osecanja
---
(ako ima gresaka zbog brzog pisanja, izvinjavam se)
pozdrav
 
Poslednja izmena:
ljudi ,( vecina da ne generalizujem) naravno nemaju problema sa ezoterijom bilo kakve vrste jer je automatski stavljaju na onu minus stranu iako nemaju pojma sta je ezoterija. za takve ljude, a nazalost danas su oni u vecini, postoje upravo samo dve strane plus i minus, dobro i zlo, belo i crno.
izopacena moda, muzika, razne realiti emisije jesu veliki problem koji ej samo produzetak ovog problema o kom je pisano na temi sa linka. kako su mi trenutno deca mladjeg uzrasta jos nismo dosli do velikog brata, mada neki vrsanjci starijeg deteta vec su na tom stupnju. u mladjem uzrastu imas isto tako crtace koji promovisu nasilje (ok znam i mi smo gledali toma i dzerija, ali ne u tolikoj meti i ne u tako realnoj grafici) i seksualnost. pogledaj samo anima crtace koji se pustaju na decijim kanalima. ja znam za neke tinejdzere koji gledaju ovakve crtane, pa i odrasle ljude, sto jasno dokazuje da takvi programi nisu za decu od 5-6 god. isti je slucaj sa igrackama, pogledaj pomenutu barbi (koja je bila jedna od mojih igracaka iz detinjstva, na srecu vise sam volela flomastere i plisane igracke) i njene naslednice bratz i sl. sta takva lutka promovise? naglasak je na fizickim atributima sto kod devojcica stvara iskrivljenu sliku o pojmu lepog sto kasnije pod uticajem agresivne medijske propagande manekenki, pevacica, glumica dovodi do tezih problema, anoreksije i bulimije npr.
mozda si mogao da primetis da se neki roditelji na temi uopste ne pitaju kakva ce biti buducnost njihove dece i njihove dece jer zasto da se brinem sta ce biti za 100 godina kada MENE tad nece biti. iskrivljeno shavtanje postojanja koje je uzelo maha. pokusavam da ukazem na degradaciju koja je toliko ocigledna ali vidim da to nije bitno...jer potpunog unistenja usled te degradacije nec biti za 30-40-50 godina dok JA budem obitavao u ovom svetu.
drustvo koje nije sposobno da prepozna prave vrednosti i sacuva ih buducim generacijama,, vec uvozi djubre za svoje najmladje, mora doziveti moralnu i eticku kaznu. Prokletstvo je kosmoloski dokazani fenomen. On se manifestuje, pitanje je da li ga ljudi prepoznaju ili se pitaju do konacne propasti "kada ce i nas ogrejati Sunce..."
ovo je upravo sustina onoga o cemu pricam i tamo...
lepi su ti predlozi mogao si i tamo da napises ovaj post. nekad se zapitam da li je mozda bas zbog odsustva "okultizma" i njegovog nepravedno guranja na negativnu stranu i dozvoljeno da degradacija napreduje iz dana u dan. :)
 
ne bih rekla da su sva pravila znanje pogotovo sto su neke drustvene norme podlozne relativnosti a neke su potpuno nepotrebne. pravila prirode, ravnoteza unutrasnjeg i spoljasnjeg sveta...to bih vec mogla da razumem.
pravila, pravila da bi me udavila :lol:
 
A vi to ovde malo o okultnom ili okolokultnom...:zstidljivko:
Naime,okultno se smatra korelacija dejstva subjekta na subjekat ili subjekte...
Šta sve može rezultirati sugestija i na daljinu (čak udaljenost i nije značajna u teoriji struna
jer zakrivljenost petlje obogućava sveprisutnost),zavisi od oba učesnika i naravno
da to nije bezazleno.
Začuđuje da ni krivično pravo ne poznaje zloupotrebe korelacije subjekata,več samo
psihičko maltretiranje...Sugestija nije normativno obuhvaćena,samo nagovor.
Doduše,sankcije postoje za širenje rasne,verske i druge mržnje,koja jeste korelativna
veličina,ali nisu sankcionisane pojedinačne akcije na pojedine subjekte.
 
zavisi od subjekta koji je predmet akcije, da ne kazem od objekta :lol: ako se subjekat tj objekat seti ugrozeno onda to nije nista nego psihicko malteretiranje, a ako ne onda je ili naivan ili deli isto razmisljanje.
sa kim si ti u korelaciji osim sa ribama :lol:
 

Back
Top