Argentina

E

el chico

Gost
Interesuje me da li neko od vas zivi u Argentini tj. kako je tamo...? Voleo bih da odem u Argentinu na sest meseci... Kakva je mogucnost da nadjem posao...?
Hvala unapred.
 
ma, daj... jeste da je buenos aires treci najjeftiniji veliki grad na svetu, ali oni su (jos uvek) u teskoj ek. krizi posle onog kolapsa od pre par godina... neces ti tamo posla naci... bio neki iz mog mesta, vratio se posle mesec dana...
ali kao turisticka destinacija - jedna od top 10 za 2005!
 
Agentina je imala onaj ekonomski kolaps 2003. godine i , kao sto rece valdemar, jedna je od najpoularnijih destinacija u poslednjih par godina jer je prilicno jeftino. Za posao ce ici malo teze ali imam jednu preporuku, zasto ne probati Chile, mnogo je stabilnija zemlja od Argentine. Ne znam kakva je situacija za posao ali znam da je zivot dosta jeftin , ne bas kao u Argentini ali je ok. Ja vec nekoliko meseci pripremam put za Chile, imam dosta informacija pa ako nekoga zanim ata destinacija.......

Naravno , prvo se moze otici u Argentinu, jer je i avio karta jeftinija do Buenos Airesa nego do Santijaga, a bus na ovoj relaciji kosta negde oko US $ 40-45, jednim udarcem dve muve, ustedite neku kintu i jos proputujete i vidite mnogo toga.
Ako imate para, sada je prava prilika da se uloze u Argentini u neke nekretnine, sve je smesno jeftino u odnosu cak i na cene u Srbiji, samo jedan primer, kvadratni metar stana u Buenos Airesu se moze naci za US $ 700 u proseku pa vi sad vidite koliko je to jeftinije nego u BG-u koji je krvavo skup a ne nudi bog zna sta. Znam da vecina nema para za kupovinu stana ali eto cisto za neku usporedbu.

O obe ove zemlje i svim ostalim mozete vise naci na sjajnom sajtu www.virtualtourist.com , kontaktirajte i ljude na forumu koji tamo zive, sigurno ce vam se neko javiti, meni jesu.
Takodje o ulaganju u nekretnine u Argentini i Chileu ima nekih informacija na www.escapeartists.com
 
Eeee, pa da... 8) Chile jeste najstabilnija ekonomija, a i najstabilnije drustvo, rekao bih, Juzne Amerike. :D Navodno su i tamo nekretnine jeftine: 800$ kv.m. :shock: !!! A i infrastruktura im je na "vise nego zadovoljavajucem" nivou... Plus, Santiago (prestonica) je jedan od tri "najevropskija" grada u celoj Latinskoj Americi, iznenadjujuce cist i uredan, a ogroman - ima oko pet miliona stanovnika, sto je trecina ukupnog broja stanovnika zemlje!
Pa sad... :idea: Govorim spanski i imam srednju turisticku, jos kad bi moglo da se nadje neki pos'o tamo...
Je li, Klika, kakva ti je to sema za Chile, a...?

Pozdrav iz Ruskog Krstura

PS: Mislim da je www.escapeartist.com (bez "s")
 
U pravu si www.escapeartist.com bez"s" , ja sam u brzini kucanja pogresio..

A ta sema za Chile.....pa jednostavno, ako je neko zainteresovan da ide tamo i da okusa srecu imam vec pripremljene sve vazne informacije od troskova zivota, do cena prevoza , itd......e sad, da li je lako naci posao, to je vec drugo pitanje , sta te konkretno zanima veldemar?

probaj malo da cackas po onom sajtu www.virtualtourist.com , sjajan je

valdemar:
...zapravo, sada vidim da postoji i www.escapeartists.com i www.escapeartist.com :oops:
ja sam mislio na ovaj drugi...
preporucujem svakome koga zanima odlazak...
 
klika, kad budes imao vremena, hajde nam napisi sve sto si konkretno doznao o Cileu ovde na forumu!
uvek ima potencijalno zainteresovanih :wink:
pozzz
 
gostja:
klika, kad budes imao vremena, hajde nam napisi sve sto si konkretno doznao o Cileu ovde na forumu!
uvek ima potencijalno zainteresovanih :wink:
pozzz

Ima dosta toga o Chile sto sam sakupio, ne bi moglo da stane sve ovde.
Imas ovaj sajt koji sam u proslim postovima stavio, www.virtualtourist.com , tu imas sve o bilo kojoj zemlji sveta, ali bas SVE sto ti treba. Izvanredan sajt!!! Tu sam ja sve te informacije o Chileu pokupio, i jos na nekim drugim sajtovima.
A mogu ti poslati i ovo sto sam ja skupio , ali treba mi tvoj email................
 
jose garcia:
Na tom sajtu je sve lepo objasnjeno ali na engleskom.
Ima li koji sajt da pise o chileu na spanskom

Pa naravno da je na engleskom, ne mislis valjda da cu stavljati ovde na forumu linkove na spanskom kada ionako ovde dosta ljudi u Srbiji jedva da zna i engleski.
Ima sajtova o Chileu na spanskom, to moras potraziti na internetu ali ne vidim razlog za time kada su ovi sajtovi sto sam ih pomenuo ovde odlicni i ne verujem da ces naci bolje podatke od toga.
 
gostja:
klika, kad budes imao vremena, hajde nam napisi sve sto si konkretno doznao o Cileu ovde na forumu!
uvek ima potencijalno zainteresovanih :wink:
pozzz

Posto su neki ovde izrazili interesovanje o Chileu , pokrenuo sam novi post na ovom pod forumu J. Amerike i tamo postavio neke detalje do kojih sam dosao preko interneta.
 
pogledajte postove na onoj drugoj temi...
jedini moj savjet je da se klonite predgradja u koliko idete u buenos aires...mracnih ulica i slicne stvari..i ne vjerujte ikome nista osim ako nije ovlasceno lice ( ne vadite pare, nakit i ob telefon na javnom mjestu, ne nosite previse cash-a sa sobom )..ne znam...u principu Arg je sigurna osim neki djelovi Buenos Airesa.tamo ima svasta....ali zato se drzite centra i dobrih krajeva i nema problema ima puno policije kao i privatnih security....u restoranima probajte Asador, neko od vina iz mendoze....obavezno dulce di lece ....naravno i mate....
ako imate vremena podjite u Patagoniju...Tierra del fuego...ili na Igazu vodopade...
ako ostajete samo u BS AS podjite na El Tigre na voznju hidrogliserom....obidjite La Boca, Jardino Japones, Museo de Inmigrantes.....obavezno San Telmo, buvljake u San Telmu ......rusku pravoslavnu crkvu.....uh...ne znam vise ni sam sta...podjite i u nasu crkvu ima ih 2 u Bs As...
 
pogledajte postove na onoj drugoj temi...
jedini moj savjet je da se klonite predgradja u koliko idete u buenos aires...mracnih ulica i slicne stvari..i ne vjerujte ikome nista osim ako nije ovlasceno lice ( ne vadite pare, nakit i ob telefon na javnom mjestu, ne nosite previse cash-a sa sobom )..ne znam...u principu Arg je sigurna osim neki djelovi Buenos Airesa.tamo ima svasta....ali zato se drzite centra i dobrih krajeva i nema problema ima puno policije kao i privatnih security....u restoranima probajte Asador, neko od vina iz mendoze....obavezno dulce di lece ....naravno i mate....
ako imate vremena podjite u Patagoniju...Tierra del fuego...ili na Igazu vodopade...
ako ostajete samo u BS AS podjite na El Tigre na voznju hidrogliserom....obidjite La Boca, Jardino Japones, Museo de Inmigrantes.....obavezno San Telmo, buvljake u San Telmu ......rusku pravoslavnu crkvu.....uh...ne znam vise ni sam sta...podjite i u nasu crkvu ima ih 2 u Bs As..jesi bio u cordobi?
 
pogledajte postove na onoj drugoj temi...
jedini moj savjet je da se klonite predgradja u koliko idete u buenos aires...mracnih ulica i slicne stvari..i ne vjerujte ikome nista osim ako nije ovlasceno lice ( ne vadite pare, nakit i ob telefon na javnom mjestu, ne nosite previse cash-a sa sobom )..ne znam...u principu Arg je sigurna osim neki djelovi Buenos Airesa.tamo ima svasta....ali zato se drzite centra i dobrih krajeva i nema problema ima puno policije kao i privatnih security....u restoranima probajte Asador, neko od vina iz mendoze....obavezno dulce di lece ....naravno i mate....
ako imate vremena podjite u Patagoniju...Tierra del fuego...ili na Igazu vodopade...
ako ostajete samo u BS AS podjite na El Tigre na voznju hidrogliserom....obidjite La Boca, Jardino Japones, Museo de Inmigrantes.....obavezno San Telmo, buvljake u San Telmu ......rusku pravoslavnu crkvu.....uh...ne znam vise ni sam sta...podjite i u nasu crkvu ima ih 2 u Bs As..jesi bio u cordobi?


Ne, ali Cordoba je odlicna. Jako sredjena. Puno njemackih emigranata,dobro vino i najbolja koza i kozni proizvodi u argentini.
 
san mi je da odem u cordobu:lol:za par meseci zavrsavam medicinski fakultet.....kakve su mi sanse da odem tamo da radim kao lekar? a za pocetak moze i nesto drugo........koliko se dugo uci spanski? znam ponesto:)
 
san mi je da odem u cordobu:lol:za par meseci zavrsavam medicinski fakultet.....kakve su mi sanse da odem tamo da radim kao lekar? a za pocetak moze i nesto drugo........koliko se dugo uci spanski? znam ponesto:)

Trenutno, ali bas trenutno ( siguran sam da ce to brzo proci) je velika kroza u Argentini....Kirchnerova je povecala poreze i poljoprivredni proizvodjaci ( koji su stub ekonomije) su se pobunili....pale se polja, strajkuje se, bojkotuje svasta se cini ali jos uvjek nema i nece biti nekog nasilja.
Argentina ima odlicne univerzitete i sigurno iu prosjeku veoma obrazovano stanovnistvo...nisam cuo da imaju nestasicu kadra u medicini...ali moguce je da fali doktora u sjevernim pokrajnama...Misionesu, Chacu itd.
Spanski se uci zavisno od osnove...ako vec nesto znas brzo ces ga savladati...ili ako si vec ucila talijanski ili francuski u skoli ili negdje drugo, to takodje moze pomoci ...
 
Trenutno, ali bas trenutno ( siguran sam da ce to brzo proci) je velika kroza u Argentini....Kirchnerova je povecala poreze i poljoprivredni proizvodjaci ( koji su stub ekonomije) su se pobunili....pale se polja, strajkuje se, bojkotuje svasta se cini ali jos uvjek nema i nece biti nekog nasilja.
Argentina ima odlicne univerzitete i sigurno iu prosjeku veoma obrazovano stanovnistvo...nisam cuo da imaju nestasicu kadra u medicini...ali moguce je da fali doktora u sjevernim pokrajnama...Misionesu, Chacu itd.
Spanski se uci zavisno od osnove...ako vec nesto znas brzo ces ga savladati...ili ako si vec ucila talijanski ili francuski u skoli ili negdje drugo, to takodje moze pomoci ...


U kom delu Buenos Airesa zivis?
ahh..i kako podnosis dim?
 
Moja dosad neostvarena želja je posetiti Argentinu. A ima se šta i videti : Iguazu vodopadi, Patagonija, Pampasi, glavni grad Buenos Aires, Mar Del Plata, istorijski sever zemlje, gradovi Cordoba i Rosario ili Tucuman, Ognjena zemlja, nacionalni park Nahuel Huapi, grad Bariloche i slično. Da li neko zna treba li viza za Argentinu i ima li u Srbiji agencija koje vode u J.Ameriku i po kojoj ceni.
 
Volela bih da zivim u Argentini pa me zanima kakve su sanse za zaposljavanje. Zavrsila sam srednju medicinsku i studiram defektologiju ( specijalna edukacija i rehabilitacija gluve i nagluve dece ). Kakve su sanse da sa diplomom defektologa nadjem posao u Argentini ?
 

Back
Top