Argentina

Pozdrav svima,
ja planiram sledece godin da palim za Buenos Aires. do tada cu, Boze zdravlja, fakultet zavrsiti, a inace planiram da radim kao tenis trener i fitnes instruktor....meni svi koji su pricali o Argentini, kazu da se nasi tamo brzo uklope, da je lep i opusten zivot i a su same procedure oko vize i tih admistrativnih stvari jednostavane.Sto se tice ekonomije, Argentina je trziste u prosperitetu, kao i ostal zemlje Juzne Amerike tako da to sve su dobre okolnosti. Ja sam odluku donela, trenutno skupljam informacije, iskustva nasih, volela bih da znam sto vise nasih dole pa ko ima sta da kaze na ovu temu bila bih vam zahvalna :)
 
ovo jeste teme za mene,zaista ceo zivot mastam o Juznoj Americi, mozda i o zivotu tamo zasto da ne, pa se i meni bas kao i vama najbolje za zivot cine upravo ArgentinA i Cile ipak ono sto je vasa prednost je to sto nemate porodicu pa vam je mnogo lakse da bilo sta planirate...verujem da sa porodicom sakupljanje sve papirologije,vize i sva ta cuda u mom slucaju idu mnooogo teze... ;) Mada i Brazil mi je ocaravajuc, prrioda,plaze , muzika, ljudi...mada kriminal je ono sto vecinu tamo sputava a kazu da ga ima dosta ;)
 
nesto je zapostavljena tema o ovm juznoamerickom regionu...ima li nekog mozda a da je uspeo da ostvari planirano cisto me zanima znam da ja nemam sanse,ali mozda neko...mislim lepo je cuti...:worth:
 
Ај ко је био тамо или ко живи тамо нека напише како је. И мене занима. :) Да ли је тешко да се оде тамо на рад или живљење? Је ли скупо? Какве су плате? Да ли се лако налази шљака? Какве су женске? Јесу ли Аргентинци генерално ок или нису? Разлози за и против да се оде тамо. Ваљда сам био довољно прецизан. :D
 
Buenos_Aires_City_Collage.png

Buenos Aires
 
Uhhh sta reci, neznam da li je kasno pisati na ovu temu i da li neko prati ...???

Moje iskustvo vezano je za Chile,
Tamo sam proveo nekoliko godina (zajedno sa porodicom) i otisao pre pet meseci u drugu latinsku zemlju. Spanski sam znao pre dolaska i prilagodio se za par meseci lokalnom dijalektu (jako los i ruzan).
Nasih ljudi (srba) jako malo, to sto ima uglavnom je stacionirano u Santiagu (oko 70-100), komuna koja zivi svoj stil zivota (svi uglavnom rade po bankama) i odredjuje pravila igre (citaj tesko te prihvataju) sto je inace veoma zapaceno u Cileanskom drustvu. Jako pate od kompleksa (vecina cileanaca), svi se dave u dugovima a porodica jako slabo funkcionise. Strance jako lepo prhvataju ako je na distanci ali cim treba da radis sa njima tu je vec zavist i podmetanje nogu (sto kao stranca te moze kostati mnogo).
Zivot skup i na nivou cena u Evropi koju pokusavaju da preslikaju 99.9% od oblacenja do poslovanja. Poprilicno su sirovi i malogradjani na sta utice i priroda koja je surova (zemljotresi, vulkani,jako sunce i uopste klima). Najveca mana im je sto nikad ne kazu NE, i sami sebi to priznaju a tebe moze da kosta vremena i odluka ili saznanja na cemu si. Lazno su gostoljubivi i predusetljivi ali kad vide da nema od tebe puno koristi okrecu ledja bez pozdrava. Prosecna plata je oko CLP $450.000 (900 USD) a minimalac oko CLP $220.000 (400 USD). Mnogo ali previse studenata i ponekad ti se cini da ceo chile studira, kao ljudi neradnici 100% (slicni balkancima juznim). Kad zavrse studije retko ko radi u profesiji i nemozes da se tako lako zaposlis bez dobre veze, oglasi su uglavnom lazni ili cisto paravan za vec primljenog rodjaka ili slatku malu. Zene (devojke) konjaste sa jako malo zenstvenosti i puno histericnosti, muskarci seljoberi na m3. Retko ko se smeje, svi se smeskaju uglavnom ironicno a ako se smeju na glas to je onda nekom iza ledja. Glavni sport fudbal koji igraju 99% indijanci i kriminalci tzv. "flaites" (kod nas nekad dizelasi).
Pate od glamura cak i oni koji su beda i nikako im ne ide ...
Voce i povrce su im super (ali nase zakon), vina fenomenalna ali uvek bi popio pre nas vranac ili neko italijansko. Piva su super jer je tu dosla do izrazaja nemacka kultura sa juga zemlje.
Klopa ... sta reci ... nemaju ukusa u poredjenju sa argentinskom i peruanskom, splacine smuljane i bez ukusa na koje su tako ponosni.
Priroda ocararavajuca, prelepa i ostavlja bez daha, do koje stizes fantasticnim auto putevima dokle hoces (vlasnistvo spanskih firmi koncesionara).
I da ne mislite da zbog svega toga sta su i kakvi su chileanci ja ga napustih, ne, ni manje ni vise nego zbog gazde srbina (dimplomate) koji mi nije isplatio sedam meseci platu a od koje sam ziveo sa suprugom i dvoje male dece putujuci svaki dan vise od 200km.
Eto hteo sam samo da Vam kazem da je OK ici turisticki ali ne savetujem odlazak u potrazi za hlebom, a najvise zbog spanaca (koji beze iz EU) a kojima priznaju diplome i dnevno ih dolazi oko 400-800 vec dugacak period.
Sto se tice Argentine neznam sta da Vam kazem, nije to zemlja gde ce te moci lako sa porodicom, kao mlad bez obaveza ... super neko vreme ali sta posle??

Srecno svima koji se odluce za bilo koju varijantu!!!

Pozdrav!
 

Back
Top