Muskarac i pegla?

Je l' mislis da muskarci na Zapadu pevaju dok to rade? Da, hvatamo se usisivaca, ali nerado... A vi zene, uzivate li u tome? Da li je moguce, da ne moze da se nadje tema u kojoj nema prisivanja manjkavosti muskaracima ili zenama...? Narocito balkanskim.
 
Pa, nisam ni ja ljubitelj "kucnih poslova" al' nekako se ja i dragi izdogovaramo i moram da priznam da je on taj koji vecinom usisava, brise prasinu, posprema po kuci.. a, ja sam npr. vise "kuhinjski tip".
A opet, nekad ja radim sve, nekad on...nemam pojma, kako kad, uglavnom znam da mogu da se na njega oslonim.
E, sad, takva pomoc u kuci mi se nije desila dok' sam bila i sa jednim Balkancem....sad imam "zapadnjaka" i "pomoc u kuci"
Ne znam da li sam ja ta koja ne zna da "smuva" Balkance...ili je to ipak musko-Balkanska politika..zena-usisivac, ja-TV!
 
pa eto, zene, mozda mozete da pukusate sinove da naucite da su kucni poslovi nesto normalno, sto je zajednicka obaveza svih ukucana...
i da moraju da se obave, bez obzira na svidjanje, ili nesvidjanje...
mozda ce onda ta generacija imati manje problema u zajednickom zivotu :wink:

ps.MRZIM PEGLU!!! :lol: :lol: :lol:
 
he he, pa ne znam ko voli, pogotovo peglu :wink:
A ja eto imam sina, a nesto mi tesko da ga vaspitavam da pegla i da sve radi (doduse jos je i mali). Ma, sta mislis nadje neku rospiju pa on sve radi a ona samo uziva i izrabljuje njega ??


d014.gif
a050.gif



Pa, mislim, zamisli to :lol:
 
a niko ne smatra cudnim kad zena sve radi i muskarac je izrabljuje?
moj muz kuva i usisava,mesi hleb,opere kuhinju.za ves masinu i peglu se ne hvata al ok svako ima nesto sto voli i sto ne voli.ja ne perem auto i ne pravim testa.
 
mammy:
he he, pa ne znam ko voli, pogotovo peglu :wink:
A ja eto imam sina, a nesto mi tesko da ga vaspitavam da pegla i da sve radi (doduse jos je i mali). Ma, sta mislis nadje neku rospiju pa on sve radi a ona samo uziva i izrabljuje njega ??


d014.gif
a050.gif



Pa, mislim, zamisli to :lol:

bio je super fazon na tu temu :D
srele se dve prijateljice, i pricaju o deci...i jedna kaze...cerka mi se udala...zet mi je diiiivan, kuva pere cuva decu...cerka mi je baaas srecna...a sin se upropasto...ozenio neku rospiju...tera ga da kuva,pere, cuva decu...nesrecnik!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
mislite o tome
 
SINDI:
mammy:
he he, pa ne znam ko voli, pogotovo peglu :wink:
A ja eto imam sina, a nesto mi tesko da ga vaspitavam da pegla i da sve radi (doduse jos je i mali). Ma, sta mislis nadje neku rospiju pa on sve radi a ona samo uziva i izrabljuje njega ??


d014.gif
a050.gif



Pa, mislim, zamisli to :lol:

bio je super fazon na tu temu :D
srele se dve prijateljice, i pricaju o deci...i jedna kaze...cerka mi se udala...zet mi je diiiivan, kuva pere cuva decu...cerka mi je baaas srecna...a sin se upropasto...ozenio neku rospiju...tera ga da kuva,pere, cuva decu...nesrecnik!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
mislite o tome
Super ti je fazon :wink:
Moj muž naprijmjer mnogo radi i izdržava cjelu porodicu(nas troje)i ja iako ne volim da radim,sa zadovoljstvom mu svako jutro spremim čisto i opeglano i obriše mu cipele,prije svega jer on to zaslužuje a ne zato što mi je to "Bogom dano"
Između ostalig mislim da je čovjek sretniji i zadoviljniji kada se daje nego kada prima,naj ljepše je to obostrano,ali sam ipak za neke podjele u poslovima jer ni ja ne želim da popravljam struju ili šta več,tako da ne očekujem ni od njega da mi pegla.
 
Ne volim kucne poslove i obicno ih izbegavam, ali kad sam sam u kuci onda mogu i da mi prijaju /pogotovo ako sam nervozan/. Tad operem sudove, usisam kucu, probam da obrisem prasinu /ovo nikad ne uradim temeljno i valjano :D/, operem sudove, izribam sporet...
A peglu ne umem da drzim, probao sam ali mi ne ide. Zato idem izguzvan ako niko nece da mi opegla stvari ili izaberem stvari za koje mislim da se nece puno guzvati :D
Skoro uvek, ja uvezem kesu za djubre i bacim u kontejner.
Moj matori cesto usisa kucu i opere sudove i nije mu tesko...
Probali oni mene da navataju da i ja radim kucne poslove redovno al' se nisam dao :lol:
Obicno sam se izvlacio na fizikalisanje, a najcesce se desavalo kad me vide kako sam smotan otmu mi usisivac i urade to umesto mene :lol:
 
schatje:
Ajmo sad... da li "savremeni muskarac" danas ume da uhvati usisivac, opere sudje, izbaci smece, a da ga niko ne gusi da to uradi, ili ovde jos uvek vlada balkan-koncept?
:D Znam nekog ko je sve to naucio da radi i radi sa uzivanjem cak stavise samo da ne mora da ima zenu...ma sve se nauci i sve se moze kad se mora...
 
SINDI:
mammy:
he he, pa ne znam ko voli, pogotovo peglu :wink:
A ja eto imam sina, a nesto mi tesko da ga vaspitavam da pegla i da sve radi (doduse jos je i mali). Ma, sta mislis nadje neku rospiju pa on sve radi a ona samo uziva i izrabljuje njega ??


d014.gif
a050.gif



Pa, mislim, zamisli to :lol:

bio je super fazon na tu temu :D
srele se dve prijateljice, i pricaju o deci...i jedna kaze...cerka mi se udala...zet mi je diiiivan, kuva pere cuva decu...cerka mi je baaas srecna...a sin se upropasto...ozenio neku rospiju...tera ga da kuva,pere, cuva decu...nesrecnik!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
mislite o tome


ma, da, to je otprilike bila neka moja ironija...ja bih da mi muz radi i pomaze, cerka (ako i kad je budem imala) da nadje muza koji ce za nju pospremati a sin da nadje zenu koja ga nece izrabljivati...ma, logicna sam, nema sta..
 
Mislim da podela kućnih poslova nije ključno pitanje. To je samo tehnički detalj zajedničkog života.
Ako ja imam manje obaveza od svojih ukućana ili sam u boljem zdravstvenom stanju ne vidim zašto ja ne bih obavila većinu poslova.

Upotreba pegle i ostalih uređaja nema nikakve veze sa polom i ličnim afinitetima... svako može dovoljno brzo i lako savladati ove veštine da bi ih obavio na manje-više zadovoljavajući način.

Mene niko nije učio da peglam, prosto sam uzela peglu i bacila se na posao... mislim da peglanje ne zahteva neki talenat i rezultat nema veze sa polom.
 
nema kucnog posla koji zahteva talenat :wink:
mozemo samo da nesto radimo sa vise ili manje uzivanja.
ja bi peglala ceo dan,samo neko drugi da pere,i usisava. :lol:
muz mi u svemu pomaze.
 
schatje:
Ajmo sad... da li "savremeni muskarac" danas ume da uhvati usisivac, opere sudje, izbaci smece, a da ga niko ne gusi da to uradi, ili ovde jos uvek vlada balkan-koncept?


pa usisavanje svakako nije ženski posao
(nismo mi žene iz Stepforda :lol:)


Nego, kad sam čula da su ovde HIT neke METLE iz METROA
zapitah
koliko imaju brzina
kupuju ih ženeeeee......


ima podela na
prašnjave
i
vodene poslove
prema afinitetima :lol:


Ja,, treeba li da kažem, rolam vodene
 
Je li za te domaće aktivnosti potrebno visoko obrazovanje ili se priznaju i naturščici? Da li uz redovno primenu tih aktivnosti traži i poznavanje istorijata i terminologije? Da li slušate jazz i klasiku ili može i uz narodnjake?
 
DisMisaL:
Je li za te domaće aktivnosti potrebno visoko obrazovanje ili se priznaju i naturščici? Da li uz redovno primenu tih aktivnosti traži i poznavanje istorijata i terminologije? Da li slušate jazz i klasiku ili može i uz narodnjake?


:lol: :lol: :lol:
ja ništa, brbljam ko i uvek, i radim sto stvari istovremeno
a moj dragi otpanji muziku, na najjače
ali zato je pre i gotov nego ja :D
 
DisMisaL:
Je li za te domaće aktivnosti potrebno visoko obrazovanje ili se priznaju i naturščici? Da li uz redovno primenu tih aktivnosti traži i poznavanje istorijata i terminologije? Da li slušate jazz i klasiku ili može i uz narodnjake?
neee... obučeš se u sintetiku i plešeš ko Travolta u Groznici subotnje večeri...
par dana za redom i izgubiš poneki cm obima na kritičnim mestima
 

Back
Top