Muskarac i pegla?
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 91

Tema: Muskarac i pegla?

Buduća legenda
    Učlanjen
    11.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    402

Podrazumevano Muskarac i pegla?

Ajmo sad... da li "savremeni muskarac" danas ume da uhvati usisivac, opere sudje, izbaci smece, a da ga niko ne gusi da to uradi, ili ovde jos uvek vlada balkan-koncept?

Poznat
    Učlanjen
    02.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1936

Podrazumevano

Je l' mislis da muskarci na Zapadu pevaju dok to rade? Da, hvatamo se usisivaca, ali nerado... A vi zene, uzivate li u tome? Da li je moguce, da ne moze da se nadje tema u kojoj nema prisivanja manjkavosti muskaracima ili zenama...? Narocito balkanskim.

Buduća legenda
    Učlanjen
    11.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    402

Podrazumevano

Ma kakvo prisivanje... ni ja to ne volim da radim, samo me interesuje da li je to vama ok? Ono, ima li neko da to voli, ili da mu bar nije mrsko?

Poznat
    Učlanjen
    02.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1936

Podrazumevano

Sve sto si nabrojala - meni je mrsko! Ali moram da radim... Verujem da je tako i u Londonu i u Moskvi. Verujem da je i zenama mrsko. Ili gresim?
    Eto, mogu da kuvam, a da pevusim...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Ma ko jos voli da radi?Radi,cuti i trpi.Sta se mora nije tesko.

Poznat mammy (avatar)
    Učlanjen
    05.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    128

Podrazumevano

Pa, nisam ni ja ljubitelj "kucnih poslova" al' nekako se ja i dragi izdogovaramo i moram da priznam da je on taj koji vecinom usisava, brise prasinu, posprema po kuci.. a, ja sam npr. vise "kuhinjski tip".
    A opet, nekad ja radim sve, nekad on...nemam pojma, kako kad, uglavnom znam da mogu da se na njega oslonim.
    E, sad, takva pomoc u kuci mi se nije desila dok' sam bila i sa jednim Balkancem....sad imam "zapadnjaka" i "pomoc u kuci"
    Ne znam da li sam ja ta koja ne zna da "smuva" Balkance...ili je to ipak musko-Balkanska politika..zena-usisivac, ja-TV!

SINDI
    Guest

Podrazumevano

pa eto, zene, mozda mozete da pukusate sinove da naucite da su kucni poslovi nesto normalno, sto je zajednicka obaveza svih ukucana...
    i da moraju da se obave, bez obzira na svidjanje, ili nesvidjanje...
    mozda ce onda ta generacija imati manje problema u zajednickom zivotu :wink:

ps.MRZIM PEGLU!!!

Poznat mammy (avatar)
    Učlanjen
    05.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    128

Podrazumevano

he he, pa ne znam ko voli, pogotovo peglu :wink:
    A ja eto imam sina, a nesto mi tesko da ga vaspitavam da pegla i da sve radi (doduse jos je i mali). Ma, sta mislis nadje neku rospiju pa on sve radi a ona samo uziva i izrabljuje njega ??

Pa, mislim, zamisli to

Elita
    Učlanjen
    10.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    202

Podrazumevano

a niko ne smatra cudnim kad zena sve radi i muskarac je izrabljuje?
    moj muz kuva i usisava,mesi hleb,opere kuhinju.za ves masinu i peglu se ne hvata al ok svako ima nesto sto voli i sto ne voli.ja ne perem auto i ne pravim testa.

Poznat mammy (avatar)
    Učlanjen
    05.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    128

Podrazumevano

Ma, i ja mrzim kad muskarac zenu izrabljuje..sreca pa su me na Balkanu naucili da nekako sa tom mrznjom zivim, nekako sam uspjela da smireno o tome razgovaram ( i tipkam )

SINDI
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio mammy
    A ja eto imam sina, a nesto mi tesko da ga vaspitavam da pegla i da sve radi (doduse jos je i mali). Ma, sta mislis nadje neku rospiju pa on sve radi a ona samo uziva i izrabljuje njega ??

Pa, mislim, zamisli to
    bio je super fazon na tu temu
    srele se dve prijateljice, i pricaju o deci...i jedna kaze...cerka mi se udala...zet mi je diiiivan, kuva pere cuva decu...cerka mi je baaas srecna...a sin se upropasto...ozenio neku rospiju...tera ga da kuva,pere, cuva decu...nesrecnik!!!

mislite o tome

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.02.2005.
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Citat Original postavio SINDI

Pa, mislim, zamisli to
    srele se dve prijateljice, i pricaju o deci...i jedna kaze...cerka mi se udala...zet mi je diiiivan, kuva pere cuva decu...cerka mi je baaas srecna...a sin se upropasto...ozenio neku rospiju...tera ga da kuva,pere, cuva decu...nesrecnik!!!

mislite o tome
    Super ti je fazon :wink:
    Moj muž naprijmjer mnogo radi i izdržava cjelu porodicu(nas troje)i ja iako ne volim da radim,sa zadovoljstvom mu svako jutro spremim čisto i opeglano i obriše mu cipele,prije svega jer on to zaslužuje a ne zato što mi je to "Bogom dano"
    Između ostalig mislim da je čovjek sretniji i zadoviljniji kada se daje nego kada prima,naj ljepše je to obostrano,ali sam ipak za neke podjele u poslovima jer ni ja ne želim da popravljam struju ili šta več,tako da ne očekujem ni od njega da mi pegla.

Aktivan član
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano

Ne volim kucne poslove i obicno ih izbegavam, ali kad sam sam u kuci onda mogu i da mi prijaju /pogotovo ako sam nervozan/. Tad operem sudove, usisam kucu, probam da obrisem prasinu /ovo nikad ne uradim temeljno i valjano /, operem sudove, izribam sporet...
    A peglu ne umem da drzim, probao sam ali mi ne ide. Zato idem izguzvan ako niko nece da mi opegla stvari ili izaberem stvari za koje mislim da se nece puno guzvati
    Skoro uvek, ja uvezem kesu za djubre i bacim u kontejner.
    Moj matori cesto usisa kucu i opere sudove i nije mu tesko...
    Probali oni mene da navataju da i ja radim kucne poslove redovno al' se nisam dao
    Obicno sam se izvlacio na fizikalisanje, a najcesce se desavalo kad me vide kako sam smotan otmu mi usisivac i urade to umesto mene

Aktivan član
    Učlanjen
    17.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano Re: Muskarac i pegla?

Citat Original postavio schatje
    Ajmo sad... da li "savremeni muskarac" danas ume da uhvati usisivac, opere sudje, izbaci smece, a da ga niko ne gusi da to uradi, ili ovde jos uvek vlada balkan-koncept?
    Znam nekog ko je sve to naucio da radi i radi sa uzivanjem cak stavise samo da ne mora da ima zenu...ma sve se nauci i sve se moze kad se mora...

Poznat mammy (avatar)
    Učlanjen
    05.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    128

Podrazumevano

Citat Original postavio SINDI

Pa, mislim, zamisli to

mislite o tome

ma, da, to je otprilike bila neka moja ironija...ja bih da mi muz radi i pomaze, cerka (ako i kad je budem imala) da nadje muza koji ce za nju pospremati a sin da nadje zenu koja ga nece izrabljivati...ma, logicna sam, nema sta..

Domaćin etotako (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Mislim da podela kućnih poslova nije ključno pitanje. To je samo tehnički detalj zajedničkog života.
    Ako ja imam manje obaveza od svojih ukućana ili sam u boljem zdravstvenom stanju ne vidim zašto ja ne bih obavila većinu poslova.

Upotreba pegle i ostalih uređaja nema nikakve veze sa polom i ličnim afinitetima... svako može dovoljno brzo i lako savladati ove veštine da bi ih obavio na manje-više zadovoljavajući način.

Mene niko nije učio da peglam, prosto sam uzela peglu i bacila se na posao... mislim da peglanje ne zahteva neki talenat i rezultat nema veze sa polom.

xpajamacax
    Guest

Podrazumevano

nema kucnog posla koji zahteva talenat :wink:
    mozemo samo da nesto radimo sa vise ili manje uzivanja.
    ja bi peglala ceo dan,samo neko drugi da pere,i usisava.
    muz mi u svemu pomaze.

Aktivan član
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano

Citat Original postavio etotako
    Mene niko nije učio da peglam, prosto sam uzela peglu i bacila se na posao... mislim da peglanje ne zahteva neki talenat i rezultat nema veze sa polom.
    A antitalenat?

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

pa usisavanje svakako nije ženski posao
    (nismo mi žene iz Stepforda )

Nego, kad sam čula da su ovde HIT neke METLE iz METROA
    zapitah
    koliko imaju brzina
    kupuju ih ženeeeee......

ima podela na
    prašnjave
    i
    vodene poslove
    prema afinitetima

Ja,, treeba li da kažem, rolam vodene

Iskusan inspirion (avatar)
    Učlanjen
    18.06.2004.
    Reputaciona moć
    106

Draga forumasice,

Ne bi mi bili balkanci da nas nase majke ne uce tome.

DisMisaL
    Guest

Podrazumevano

Je li za te domaće aktivnosti potrebno visoko obrazovanje ili se priznaju i naturščici? Da li uz redovno primenu tih aktivnosti traži i poznavanje istorijata i terminologije? Da li slušate jazz i klasiku ili može i uz narodnjake?

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

Podrazumevano

Citat Original postavio DisMisaL
    Je li za te domaće aktivnosti potrebno visoko obrazovanje ili se priznaju i naturščici? Da li uz redovno primenu tih aktivnosti traži i poznavanje istorijata i terminologije? Da li slušate jazz i klasiku ili može i uz narodnjake?

ja ništa, brbljam ko i uvek, i radim sto stvari istovremeno
    a moj dragi otpanji muziku, na najjače
    ali zato je pre i gotov nego ja

DisMisaL
    Guest

Podrazumevano

I mislio sam tako nešto. Npr:
    Tresem tepihe - "Udri jače, manijače"

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

Podrazumevano

ma
    najbolje neke ljubavne
    da te podsete ZAŠTO to uopšte radiš

Domaćin etotako (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio DisMisaL
    neee... obučeš se u sintetiku i plešeš ko Travolta u Groznici subotnje večeri...
    par dana za redom i izgubiš poneki cm obima na kritičnim mestima

Slične teme

1. Pegla
    Autor DiVljA u forumu Žene
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 13.12.2008., 23:11
  2. PEGLA
    Autor coler u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 19.06.2007., 00:42
  3. Pegla
    Autor parka u forumu Žene