-----TREBAMI KO ZNA NAPRAVITI----PONUDA ZA POSAO

danijeldx

Početnik
Poruka
18
Trebami program za recepciju u smislu kada se otvori program da bude mapa kampa od nekih 40 malih parcela,da kada se klikne na jednu od parcela da se otvori se o tom ko kampuje i sve o njemu dokle je i staje i do kada ima placeno,tako za svaku parcelu,i dali moze da to bude na neki nacin vezano sa exelom jer evidencija nekih 600-700,sto plovila sto prikolica spadaju u taj kamp ako ne onda nema veze jer to nije toliko bitno,intrsujeme ovo prvenstvaeno za koliko vremena treba dase napravi i koliko kosta to
 
Ovo je da umres od smeha... 200 eura?! 100 eura?!

Prvo se pitam na sta ce da lici program koji kosta 200 evra, a o tome koliko ce biti pouzdan i stabilan, necu ni da razmisljam.
Jel to za 100 evra se nudi i tehnicka podrska? Znaci ono, sistem padne, pogube se podaci, covek zivne, a vi skokom u pola noci da popravljate sistem?
Drugo, kakvi ste vi programeri kada vas rad od tih "4-5 dana" kosta 100 evra? Sramota.

4-5 dana? Aha, znaci napravite program, i date ga coveku i kao, ma super je... testiranje? sta je to? cemu to sluzi?

@Danijeldx,
ne prijavljujem se za posao, ali te savetujem da dobro razmislis sta u stvari zelis da dobijes.
 
stormbringer:
program je zavrsen, hoces kopiju, pa da procenis jel sh*t ili ne, kad pljujes vec na nevidjeno

To se zove dumping...150 evra?
Ne verujem da zivis od programiranja?

Daj, za 150 evra, ne treba sto se tice ozbiljnih programa, ni "kresnuti" masinu...
Licno mi deluje neozbiljna cena, ma kakav da je program u pitanju.

Zbog takvih cena mi se jednom desilo da tip trazi kompletno poslovanje jedne omanje firme i kad sam mu dao okvirnu cenu, odgovor je bio da mu je to preskupo jer to sve vec ima ponudu za 250 evra! A predvideli smo sve od nabavke, prodaje, magacina, fakturisanja, kompletno finansijsko sa salda konti, sastavnice, kompletan obracun plata, osnovna sredstva, povezivanje baza na Web i jos gomila izvestaja za planiranje i pracenje poslovanja!

Ostavio sam ga da sve to nabavi za 250 evra.
Javio se nakon 3 meseca da mu ono nije bilo sto je hteo, pa dal' bismo mogli... Trazio sam mu namerno trostruku cenu od prvobitno ponudjene, znojio se, neckao, hteo na rate ali mu nisam dao, jer sam u medjuvremenu zasao u druge projekte, namerno. Valja ce nesto i nauciti...

Ne znam sta tacno radi tvoj program, ali ne verujem da mu je realna cena 150 evra. TOliko bih ja trazio da nekom napisem najprostiju stvar, za koju mi ne treba vise od par dana sa sve testiranjem, pisano "from scratch"...

Al' Srbija je to...
Svako se snalazi kako moze i ume.
Problem nastaje, kad se kupci navuku na damping cene, pa i mnogo ozbiljne projekte cene u sitnim evricima.
 
u tome je mozda i problem, sto je kod nas skroz izvrnuto sve. sa jedne strane smo jadni i bedni, a sa druge strane ocemo da naplacujemo programe skuplje nego na zapadu. jednostavno nije realno traziti neke astronomske cifre za relativno jednostavan program. ok, mozda sam preterao, za programe koje radim za inostranstvo uzimam najmanje 2-3 puta vise od ovoga, al j*biga. neki su trazili i manje. cisto da ne bude zabune, ovih dana cu da postavim demo verziju, pa ko hoce nek skine i nek kaze da ne zadovoljava postavljene zahteve iz prvog posta. sad ako smo informaticki nepismeni treba da shishamo druge kao ovce jer ne znaju koliko sta vredi. naravno da bi i ja voleo da uzimam 2000eu po programu, al mislim da je jos rano za to. ne shvatite pogresno, imam ja sasvim dovoljno iskustva za ovakve programe (www.storm-software.co.yu su moji programi i www.antadis.com vecina njih), bice vremena i za to.

Pozdrav
 
Beli0135:
Ovo je da umres od smeha... 200 eura?! 100 eura?!

Prvo se pitam na sta ce da lici program koji kosta 200 evra, a o tome koliko ce biti pouzdan i stabilan, necu ni da razmisljam.
Jel to za 100 evra se nudi i tehnicka podrska? Znaci ono, sistem padne, pogube se podaci, covek zivne, a vi skokom u pola noci da popravljate sistem?
Drugo, kakvi ste vi programeri kada vas rad od tih "4-5 dana" kosta 100 evra? Sramota.

4-5 dana? Aha, znaci napravite program, i date ga coveku i kao, ma super je... testiranje? sta je to? cemu to sluzi?

@Danijeldx,
ne prijavljujem se za posao, ali te savetujem da dobro razmislis sta u stvari zelis da dobijes.
1. Dobar programer moze za kratko vreme da napise vrlo kvalitetan program.
2. Ako hoces support das jos 300 evra garantujem 100% zastitu datoteka.
3. Ljudi naplacuju svoje znanje, iskusto, spretnost i kreativnost.Program u inostranstvu sam naplatio za 2500 Evra. Ova svota novca koju sam ponudili svi ovde je stvarno jeftino, neisplatljivo.
4. Dam svojoj koleginici da ispita (testira) program puna 3 sata vidi da li slucajno nema kavka gresaka u programiranju.
5. Umalo da zaboravim niko ti negarantuje ni velike firme kad pocne virusi da "HARAJU" tvojim kompjuterom da neces izgubiti nijedan fajl. NI BITA!!!!
6. I osnovno pravilo je da ne pljujes po programerima!!!!!!!!!!!!!!
 
@Login Killer

Ne samo da sam programer nego sam vlasnik softverske kuce. Ja znam sta pricham, ti ocigledno ne znas sta prichas.
Uostalom, ne znam ni zasto sam zapoceo diskusiju... U stvari, samo nastavi, neko ce dobiti vishe posla.

P.S. Ja nemam nikakav interes u ovoj celoj prichi. Moja firma nije na tvom kontinentu i ne bavim se malim bazama.
 
codemaker:
Uze mi rec iz usta.. :)
3 sata testiranja, taman dovoljno da predjes sve opcije natenane... Neozbiljno testiranje.

Ako ćemo ozbiljno o tome da pričamo, tri sata nije dovoljno ni da se istestira Calculator koji stiže uz Windows (osim u slučaju da se koristi TDD i neki alati za automatsko testiranje), da ne pominjem nešto više. Sumnjam da bi to moglo testiranjem da se nazove uopšte, ali ajde neka ostane ... Neozbiljno "testiranje".
 

Back
Top