Usna duplja

Danka8141

Početnik
Poruka
44
Da li je neko imao slicno iskustvo:
Naime, prvo su mi otekli limfni cvorovi na vratu i ispod brade,i lekar mi je dao Sinacilin...medjutim stanje se ne menja na bolje...
Ok,cvorici su se smanjili delimicno ali koza lica je pod upalom bubuljica i to vise desna srana na kojoj je taj limfni cvor uvecan. Do juce...ali jos sinoc i danas se upala prosirila i na usnu duplju tako sto su se pojavile neke bele tackice u velikim kolicinama i to opet vise na desnoj strani lica i ispod gornje usne.
Ne znam da nije neka alergija...ili infekcija izazvana padom imuniteta...ako je neko iole upucen,ili je imao slicno iskustvo,please ....neka mi napise cemu da se nadam sutra kod doktora
Hvala
 
Tackice kao afte samo vise njih skoncentrisane na unutrasnjoj strani gornje usne,spolja se nista ne vidi,i isto tako duz linije usana,preko obraza mali otoci.
Boli me kad jedem ako zakacim malo jace te afte...a temperatura je zadnjih dana od 37.2 - 37.6 Malopre je spala skroz.
Da li je to neki herpes,ili neka slicna virusna infekcija koja napada sluzokozu?
Sta je mononukleoza?
Hvala dr. mnogo mi znaci sto si se zainteresovala za moj problem
 
O mononukleozi imas nekoliko tema na forumu, jedina prava potvrda te infekcije je analiza krvi na Epstajn-Barov virus.

Moguce da je kao posledica pada imuniteta doslo do pojave brojnih afta ali ne mogu da tvrdim da je to sigurno jer nisam videla kako izgleda promena a medicina se jos uvek bazira na pregledu pacijenta kao prvom i najvaznijem postupku u donosenju dijagnoze..
Zato prva stvar koju ces ujutro uraditi je ...otici kod cika doce. :wink:
Naravno treba da se uradi analiza krvi orjentacije radi jeli virus ili bakterija,ili kombinovana infekcija.
 
Što se tiče limfnih žlezda, smesta kod liječnika...A ako su samo afte u pitanju, kupi ozosept rastvor, razblaži ga 5X (1 kašika preparata i 4 kašika vode i njima ispiraj usta), ili 3% hidrogen-peroksid (razblažuje se 10 puta). Šta god da uzmeš ispiranje vršiš nekoliko dana i to 3-4 puta dnevno, Afte garantovano nestaju..
 
Što se tiče limfnih žlezda, smesta kod liječnika...A ako su samo afte u pitanju, kupi ozosept rastvor, razblaži ga 5X (1 kašika preparata i 4 kašika vode i njima ispiraj usta), ili 3% hidrogen-peroksid (razblažuje se 10 puta). Šta god da uzmeš ispiranje vršiš nekoliko dana i to 3-4 puta dnevno, Afte garantovano nestaju..
za ispiranje usta je bezbedno koristiti 3% hidrogen-peroksid?
ili treba da se razblazi 10 puta?
 

Back
Top