Ghost na DVD?

Pjer_Nis

Ističe se
Poruka
2.888
Ne znam ni da li postoji, ali mozda ima pa rekoh da pitam. Mnogo bi lepo bilo, da mogu kada podignem sistem, da na DVD narezem kompletan sadrzaj sistemske particije, kao sto Clone ili Ghost rade sa istim hardovima. To bi bilo bolje nego restore point. Zna li neko da li uopste postoji program koji bi odradio tako nesto? Znaci da napravi butabilni DVD koji bi podigao sistem i preslikao se na hard.
 
Koliko ja znam, Ghost radi samo sa hard diskovima, i to moraju da budu isti da bi se sistem prekopirao s jednog na drugi. Ja hocu da to uradim, ali na DVD, znaci pitanje je: Da li postoji nesto kao Ghost, ali da moze da nareze butabilan DVD sa kompletnim sistemom na njemu. Znaci, podignem win, nabacim sve sto mi treba, podesim ga lepo, i kreiram kopiju celog sistema na DVD-ju. Sutra kad mi padne sistem (ne desava se ali opreznosti nikad dosta) samo ubacim taj disk u drajv, restarujem sistem, i on formatira hard i iskopira sve na njega, onaj imidz koji je postojao posle instalacije.
 
Pjer_Nis:
Koliko ja znam, Ghost radi samo sa hard diskovima, i to moraju da budu isti da bi se sistem prekopirao s jednog na drugi. Ja hocu da to uradim, ali na DVD, znaci pitanje je: Da li postoji nesto kao Ghost, ali da moze da nareze butabilan DVD sa kompletnim sistemom na njemu. Znaci, podignem win, nabacim sve sto mi treba, podesim ga lepo, i kreiram kopiju celog sistema na DVD-ju. Sutra kad mi padne sistem (ne desava se ali opreznosti nikad dosta) samo ubacim taj disk u drajv, restarujem sistem, i on formatira hard i iskopira sve na njega, onaj imidz koji je postojao posle instalacije.
A loše ti sinko misliš :lol:
Si probao Ghost2k3? Moja preporuka pošto radi i sa FAT i sa NTFS particijama. I naravno image može da se nareže na DVD.
 
Evo kako ja radim kod mene, a i kako rade mnoge firme koje zabrljaju sa drajverima.
Instaliram win, pa drajvere, pa sve neophodne programe.
Napravim diskete za podizanje GHOSTa, a image sistema, odnosno particije prebacim na drugu i odatle je narezem na DVD (a ako imam viska prostora ostavim i na toj drugoj particiji).
KAsnije kad mi zatreba GHOST samo ga podignem sa disketa i tu mu zadam putanju na DVD, odnosno particiju (e ovde te firme zabrljaju jer ne ubace uvek sve drajvere ili ubace pogresne).
 
ja koristim acronis true image.Narezan boot cd, i na DVD particija sa stanjem sistema, svezeg kao 16-togodisnjakinja, svim driverima i osnovnim programima.Kad pocne da zeza xp, standarsno jednom u 6 meseci, izvadim postu, adresar, my doc i baze antivirusa, pregazim acronisom babu, vratim izvadjeno na staro mesto i eto opet devojcice, ali iskusne.Ma milina!
 

Back
Top