Саветодавни кутак

Mnogi ljudi koji su videli ovaj sajt rekli su "kad porastem biću Juza". :) Ovaj sajt dajem kao primer nečega što je najbliže savršenom fotografu prirode i živog sveta uopšte. Prvo, to je fotograf koji poštuje ono što fotografiše; vidi se njegova iskrena zadivljenost onim što vidi. Drugo, ima oko i osećaj za kompoziciju; treće, ima znanje koje može da iskoristi skupu opremu koju ima (Canon 1D III, L stakla...) i istovremeno pokazuje šta može da se uradi sa matorim aparatima kao što je Canon 20D. Po mišljenju mnogih, dakle, savršenstvo od kojeg treba učiti i kojem treba težiti:

http://www.juzaphoto.com/index2.php?l=it&pg=profile2&mode=viewgallerie&idutente=1

"Ja kada porastem nikada necu biti Juza"...:lol:

Covek je velemajstor..
 
Sto se tice slike ..onaj branin krop mi se svideo...lepo je to uradjueno
kao i gola zena..:) ali ja nikako ne volim i ne mogu sebe da nateram u fotosop


Ono sto sam ja uradio, može da se dobije samo aparatom. Jedino taj minimum s levelsima, sto bi ti inace uradio svako u mracnoj komori, da slikas s filmom. U osytgalom, fotosop ijeste mracna komora. Nista drugo.
 
Poslednja izmena:
Evo jedne za kritiku i analizu.....

Kop-1.jpg
 
Макро феноменалан :klap:
А на горњој бих брисао скроз оне патрљке од жбуња, нарочито онај с десне стране који пара небо и доле можда, ниже да се ухвати цветак, ал ја не бих јер је то већ виђено пречесто..
 
Pa dakle , kad znas, onda lepo daj ljudima prave savete, vezane bas za fotografiju. Stok nije vrhunac fotografije, ko sto i sam znas. Inace, ona tamo gore, gde je pcela prekrivena polenom prodata je i usla je u enciklopediju pcelarstva u GB . Nije im smetao kadar, kolko im se dopalo sto je pcela sva umazana u polen , ko kad dete doruckuje.
 

Back
Top