Саветодавни кутак

Драге колеге, имам један велики проблем, за који тражим помоћ. Наиме, до сада за постављање фотографија на форум користио преграм " Додај бесплатно". У последњих пет - шест дана не могу да г уопште отворим, али ми се неотварају ни фотографије које сам раније поставио на форуму.
Има ли неко идеју која може да помогне?
Унапред хвала

Moguce da imas problem sa pretrazivacem,retko se desi problem sa firewall-om u OS.
Meni je licno nekako u sistemu Hrom obelezen kao maliciozan (??) progra,i ne mogu da ga koristim uopste.
Probaj preko drugog pretrazivaca,taj koji koristis obrisi u potpunosti (kao program i kao podatke,putem %appdata% .)Ako se ponovi kada ga instaliras opet,proveri i antivirus.Desava se da sistem pobrljavi,i neke programe ili linkove jednostavno odbija.

пробај ово

- - - - - - - - - -

Има онамо, у правилима понашања и опис коришћења тог програмчића...
То је(ово овде, на линку) само тај модул за конвертовање... а комплетан програм... има и он онамо у правилима понашања...

Da,faststone je prilicno jednostavan program za smanjivanje i osnovnu obradu slika (ja ga koristim uglavnom da smanjujem slike zbog ogranicenja vlicine korporativne el. poste kad saljem slike,)
 
Зависи од потреба...
Није лоше, али, мени и не мирише нешто на ваљано...
Лично више волим FastStone Image Viewer
Нема нешто пуно фрцокли и шарениша, али има ону есенцијалну основу која је и довољна за неку разумну корекцију...
 
deluje mi da radi slicno kao i photoshop..a ako ima i nesto sto nema photoshp za photoshop postoji gomila dodataka i pluginova koji ga dizu na jos visi nivo i olaksavaju posao..

bas javi utiske da li vredi skidati ga. (a usput i uciti kako se koristi)

portable verzije cesto umeju da budu osakacene za neke ozbiljnije radnje i efekte...imaju 90% stvari kao i osnovna verzija ali bas za advanced usere imaju neka ogranicenja.
 
портабилне верзије се не инсталирају... само распакују и покрену... :mrgreen: тако се зову управо због могућности покретања са преносивих медија...
Виде' и ја 'номад, него нисам ни регистровао ништа више... свакако, чекам утиске...
 
verovatno ima automatsko raspakivanje jer sto rece moghrion portable verziju mozes da stavis i na USB i nosis svuda sa sobom.
cesto naprave neki folder u koji raspakuju svoje fajlove (to je verovatno slucaj kod tebe) a nekad je to samo izvrsna datoteka.
 
verovatno ima automatsko raspakivanje jer sto rece moghrion portable verziju mozes da stavis i na USB i nosis svuda sa sobom.
cesto naprave neki folder u koji raspakuju svoje fajlove (to je verovatno slucaj kod tebe) a nekad je to samo izvrsna datoteka.

Predlazem na DVE STVARI, a u interesu zanimljivosti i vece masovnosti podforuma Fotografija:

1. Da se ucesnici i moderatori PRIDRZAVAJU TEME prilikom objavljivanja fotografija na odredjenim specificnim temama

2. Da se do deset fotografija svaka ocenjuje ISKLJUCIVO skalom od 3, 2 i 1 poen

3. Da se u slucaju vise od deset fotografija svaka ocenjuje ISKLJUCIVO skalom od 5, 3 i 2 poena

Smatram da ce tako biti mnogo bolje, jasnije, zanimljivije i masovnije.
 
mislis da svaka fotka dobije neki poen na takmicenju kad kazes da se svaka ocenjuje?
nisma bas razumeo kako mislis ovo bodovanje.

u svakom slucaju mi smo zainteresovani za sve novitete,
i samo bodovanje u takmicenjima je do sada u vise navrata menjano..obrazlozi malo bolje ideju.
 
Predlazem na DVE STVARI, a u interesu zanimljivosti i vece masovnosti podforuma Fotografija:

1. Da se ucesnici i moderatori PRIDRZAVAJU TEME prilikom objavljivanja fotografija na odredjenim specificnim temama

2. Da se do deset fotografija svaka ocenjuje ISKLJUCIVO skalom od 3, 2 i 1 poen

3. Da se u slucaju vise od deset fotografija svaka ocenjuje ISKLJUCIVO skalom od 5, 3 i 2 poena

Smatram da ce tako biti mnogo bolje, jasnije, zanimljivije i masovnije.

Štovani Gosn Blajonzo,

Šteta je što ste stalno kontraproduktivni, ako vam se i ne sviđaju slike na takmičenju zaobiđite glasanje.
Ovo je naš mali PDF i mi se ovde svi volimo, družimo i tako to.
Nije ko na nekim tamo PDFovima koje posećujete.
Fotografija ima dozu umetničke slobode, npr ono što je ta tebe kišni dan, za umetnika je božanski vodopad z;)
Tako da biće veoma teško podvući crtu koja slika ispunjava a koja ne ispunjava zadate kriterijume.
Npr mi ovde igramo na poverenje, tj ako je tema ukrašene ulice i novogodišnje osvetljenje, onda se i podrazumeva da su slike pravljenje oko nove godine.
A ako i nisu, umetnička sloboda nije ograničena, svako ima pravo da na što bolji način dočara novogodišnju atmosferu bez obzira kada je slika pravljena.
I na kraju krajeva može da se sastane komisija koja će ocenjivati fotografije.
A preCednik komisije sam ja :aha2: Drugarice su me jednoglasno izabrale z:lol:
Što se tiče bodovanja to ti je ko u fodbalu, pre je bilo 2,1 i 0, a sada je 3, 1 i 0.
I uvedeno je za one koje taktiziraju, ali ako sve pobeđuješ, svejedno ti je da li ti daju 2 ili 3 boda za pobedu, šampion si svakako. z:lol:

Nadam se da sam vam barem malo pomogao ovim kratkim jasnim i veoma preciznim objašnjenjem.


Nema na čemu i drugi put z:poz:
 
mislis da svaka fotka dobije neki poen na takmicenju kad kazes da se svaka ocenjuje?
nisma bas razumeo kako mislis ovo bodovanje.

u svakom slucaju mi smo zainteresovani za sve novitete,
i samo bodovanje u takmicenjima je do sada u vise navrata menjano..obrazlozi malo bolje ideju.

Pa mislim ako ima DO 10 fotigrafija da jedan ucesnik koji ocenjuje ima tri "kartona": jedan sa 3 boda, drugi sa 2 boda i treci sa jednim bodom....

I da najboljoj fotografiji (po njegovom misljenju) da "karton" sa tri boda, drugoj po kvalitetu sa 2 boda i trecoj sa jednim bodom...



Kada ima VISE OD 10, isto tako, samo tada daje najboljoj 5 bodova, drugoj 3 boda i trecoj 2 boda...

..............................................................................................

Moguce je da bi bilo dobro cak i da se bodovi NE VIDE dok se glasanje ne zavrsi, samo da se napise recimo: "Blajbi glasao", "Nina glasala" i td....

Tek nakon zavrsetka glasanja da se objavi ko je kome dao koliko bodova.

To zato da ne bi bilo " ja tebi - ti meni...."
 
Pa ja mislim da nakon glasanja mozes da kritikujes fotografije.

Ranije ne bi bilo fer.

ја у општге не мислим на такмичења.
Мислим на убично учествовање на под форуму. Заправо сматрам да би постављач фотографије требало да напише, " коментари добродошли", и или " коментари нису добродошли" и онда на основу тога да се комнетарише.
 

Back
Top