power-progressive metal
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 72

Tema: power-progressive metal

Domaćin mortishaaa (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    102

Podrazumevano power-progressive metal

Jel slusa neko bas ovu vrstu metala?
    Ako slusa ili ne slusa, sve jedno pisite komentare, o toj vrsti.. I koji vam je omiljeni bend?! 8)

Aktivan član
    Učlanjen
    25.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    65

Podrazumevano Re: power-progressive metal

Citat Original postavio mortishaaa
    Ako slusa ili ne slusa, sve jedno pisite komentare, o toj vrsti.. I koji vam je omiljeni bend?! 8)
    Jel to Alogia?

Učlanjen
    29.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    102

Podrazumevano

pa.. DA!!!

Aktivan član
    Učlanjen
    25.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    65

Podrazumevano

Jupiiii!E,onda volem!

Učlanjen
    29.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    102

Podrazumevano

pa znas mene su oni smorili
    ali da li volis nesto od stranog?

Aktivan član
    Učlanjen
    25.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    65

Podrazumevano

pa znas mene su oni smorili
    ali da li volis nesto od stranog?
    E i tu mi moras malo pomoci...ovako slusala sam Helloween i Rhapsody i ono,nisu mi losi (ako je to power.Sta cu,ne znam ops: )ali ja vise volim malo agresivniji zvuk npr. trash i black.

Učlanjen
    29.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    102

Podrazumevano

AHA.. Pa jesu, oni su bas, doduse rhapsody ima u sebi jos ceo orkestar A verovatno ti se nebi svideli ni drugi nesto posebno, s obzirom, sta volis..

Aktivan član
    Učlanjen
    25.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    65

Podrazumevano

AHA.. Pa jesu, oni su bas, doduse rhapsody ima u sebi jos ceo orkestar A verovatno ti se nebi svideli ni drugi nesto posebno, s obzirom, sta volis..
    Ne mora da znaci.Ja sam za onoreslusaj sve,pa odaberi sta ti se najvise svidja.Potrudicu se da cujem jos nesto tog tipa,pa cu da ti javim

Učlanjen
    29.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    102

Podrazumevano

ajd' vazi.. A obavezno preslusaj BLIND GUARDIAN (ako vec nisi), mozda Sonatu, mada ona smara malo, i svi je pljuju.. onda Stratovarius, koji isto ubrzo dosadi.. Hm.. boze, pa ja pljujem po svemu sto slusam

Obećava
    Učlanjen
    13.06.2003.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Ma Sonata i Stratovarius su zakon.A onda Gama rey,pa Blind guardian ma idi sve ih volem 8)

Učlanjen
    29.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    102

Podrazumevano

Citat Original postavio skrbina
    Ma Sonata i Stratovarius su zakon.A onda Gama rey,pa Blind guardian ma idi sve ih volem 8)
    MA mene su vise smorili.. ne znam,.. Ranije sam ih obozavala! A sad.. Sonatu onako, ali stratovarius..

Obećava
    Učlanjen
    06.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

elem, da pocnemo:

progressive rock potice jos iz 70-ih godina, mozda cak i sa kraja 60-ih. gentle giant, (stari) genesis, emerson lake and palmer, king crimson, yes, focus... oni su prvi poceli sa tim fazonom. ova muzika se prepoznaje po nestandarnim strukturama pesama, neobicnim harmonijama, promenama ritmova.. odstupanje od svakog klisea i sablona je osnovna odlika progressive muzike. karakteristicno za prog. bendove je da nisu lako prihvatljivi na prvo slusanje, ali zato kad se usi naviknu na tu muziku, onda covek postane dozivotni zavisnik.

to sto momci iz alogie slusaju kuci dream theater ne cini ih progressive bendom. oni sviraju cist power metal.

rhapsody, blind guardinan, sonata arctica, stratovarius nemaju nikakvih dodirnih tacaka sa prog. muzikom. symphony x ima malo...

uopste ne znam zasto sam se zamarao ovom glupavom klasifikacijom... mozda zato sto me nervira sto se za nekoga tvrdi kako svira nesto sto ne svira da bi se stekao bolji utisak.. bla. bla...

Učlanjen
    29.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    102

Podrazumevano

Citat Original postavio Azrel
    elem, da pocnemo:

progressive rock potice jos iz 70-ih godina, mozda cak i sa kraja 60-ih. gentle giant, (stari) genesis, emerson lake and palmer, king crimson, yes, focus... oni su prvi poceli sa tim fazonom. ova muzika se prepoznaje po nestandarnim strukturama pesama, neobicnim harmonijama, promenama ritmova.. odstupanje od svakog klisea i sablona je osnovna odlika progressive muzike. karakteristicno za prog. bendove je da nisu lako prihvatljivi na prvo slusanje, ali zato kad se usi naviknu na tu muziku, onda covek postane dozivotni zavisnik.

to sto momci iz alogie slusaju kuci dream theater ne cini ih progressive bendom. oni sviraju cist power metal.

rhapsody, blind guardinan, sonata arctica, stratovarius nemaju nikakvih dodirnih tacaka sa prog. muzikom. symphony x ima malo...

uopste ne znam zasto sam se zamarao ovom glupavom klasifikacijom... mozda zato sto me nervira sto se za nekoga tvrdi kako svira nesto sto ne svira da bi se stekao bolji utisak.. bla. bla...
    OK Sta onda spada u power-progressive?

Obećava
    Učlanjen
    06.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Hmmm... recimo: Symphony X, Angra, Shadow Gallery. Oni imaju elemente i powera i progresiva.

Učlanjen
    29.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    102

Podrazumevano

Citat Original postavio Azrel

Hmmm... recimo: Symphony X, Angra, Shadow Gallery. Oni imaju elemente i powera i progresiva.
    Moguce.. ali u sta onda svrstavamo Blind Guardian, Hammerfall, Stratovarius.. A ja znam da sa kim god sam pricala svi za ovo kazu da je PP (mrzi me da pisem celo, zna se na sta se odnosi..) I prvi put cujem za ovo :shock: t.j. za to da nije..

Obećava
    Učlanjen
    06.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Moguce.. ali u sta onda svrstavamo Blind Guardian, Hammerfall, Stratovarius.. A ja znam da sa kim god sam pricala svi za ovo kazu da je PP (mrzi me da pisem celo, zna se na sta se odnosi..) I prvi put cujem za ovo :shock: t.j. za to da nije..

mislim da bi najznimljivije bilo da nabavis neke od grupa koje sam pomenuo i da sama odlucis sta je progressive. probaj nekoliko grupa, mozda ti se neki ne svide, ipak svako od njih ima neki svoj trip pa je verovatno da ti se nece svi svideti. ali pazi, meni se NI JEDAN progresiv bend nije svideo na prvo slusanje. za pocetak: yes ili emerson, lake and palmer (oni nemaju uopste gitaristu ). ja, na primer, gotivim king crimson. po mogucstvu nadji neke ranije albume sa pocetka 70-ih. ovi sto se reklamiraju po gradu i snimaju mp3 muziku imaju svasta, pa moze da se nadje i nesto od ovoga.

na yahoo-u je grupa koja se bavi prog. muzikom (ProgressiveEars) postala toliko velika da im je otvoren zaseban sajt. poseti i njih, tamo ima raznih diskusija i oni mogu da ti preporuce jos nesto dobro.

inace, ne volim da klasifikujem grupe u zanrove. cak i bendovi koji sviraju istu vrstu muzike mogu da se razlikuju, pa mi se jedni svidjaju, a drugi ne... ipak moram da cujem konkretno bend pre nego sto odlucim sta cu sa njima.

Učlanjen
    29.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    102

Podrazumevano

E posto ja bas ne umem da prepoznajem slicne bendove iliti zanrove (bar po meni slicne..), htela sam da pitam, da li je ono sto sam ja nabrojala cist power? I da li je Kamelot mozda P-P?

Bull
    Guest

Trebalo bi-progressive power metal a ne...
    U svakom slucaju je budzenje...dovoljno je progressive metal

Ističe se guitarrr_babe (avatar)
    Učlanjen
    25.06.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    21
    Reputaciona moć
    73

Podrazumevano

Citat Original postavio skrbina
    Molim vas, dobri ljudi, kad pomenuste Gamma ray...

DA LI NEKO ZNA GDE MOGU DA NADJEM LAKE OF TEARS???????

Zainteresovan član die_happy (avatar)
    Učlanjen
    12.06.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

i ja trazim Lake of tears...nazalost, bezuspesno.

Učlanjen
    29.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    102

Citat Original postavio Bull
    koliko sam ja shvatila ima posebno power, posebno progressive metal.. ali ima i bendova koji su neka mesavina, pa je to power-progressive iliti progressive-power, zar nije sve jedno?? Nemojte me jos vise zbunjivati!!! Ljudi, pa vi stvarno niste fer.. :x

Aktivan član
    Učlanjen
    25.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    65

Citat Original postavio Bull
    koliko sam ja shvatila ima posebno power, posebno progressive metal.. ali ima i bendova koji su neka mesavina, pa je to power-progressive iliti progressive-power, zar nije sve jedno?? Nemojte me jos vise zbunjivati!!! Ljudi, pa vi stvarno niste fer.. :x
    Eh,sad vidis kako je meni.Sva ta mesanja..ali po tome je ubedljivo najgori Rock express.Slusaj ovo:experimental dark metal,psyho-atmo rock...ili za Vintersorga:hiperaktivni ambient-rock-jazz-elektro-folk-METAL umetnik!AAAAAAAAAAA,strasno!I ko ce tu da se snadje???

Zainteresovan član
    Učlanjen
    19.09.2003.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

po meni su dream theater naj progresivniji bend!!! :shock: :shock: za ostale progresivne grupe ne znam..mada pink floyd je nekad, negde, u stotom delu pesme takv(konacno sam nabavila nesto od njih)jjjjjjeeeeeeeeeeejjjjeeeejejejjejeje

Učlanjen
    29.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    102

Citat Original postavio Courtney
    Eh,sad vidis kako je meni.Sva ta mesanja..ali po tome je ubedljivo najgori Rock express.Slusaj ovo:experimental dark metal,psyho-atmo rock...ili za Vintersorga:hiperaktivni ambient-rock-jazz-elektro-folk-METAL umetnik!AAAAAAAAAAA,strasno!I ko ce tu da se snadje???
    u oni ga stvarno preterase.. citala sam i ja to.. i reko.. mislim mogliste jos nesto..

Učlanjen
    29.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    102

Citat Original postavio Courtney
    u oni ga stvarno preterase.. citala sam i ja to.. i reko.. mislim mogliste jos nesto..

Slične teme

1. Power metal
    Autor Cherry : ) u forumu Muzika
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 01.12.2007., 18:34
  2. progressive metal
    Autor Hollow_man u forumu Metal
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 17.01.2007., 00:30
  3. Power metal
    Autor joGooOOD u forumu Muzika
    Odgovora: 1