veeeliki problem sa lap-topom

djurocg

Obećava
Poruka
73
pozdrav.imam problem sa lap-topom,ne moze nikako da se ukljuci,postavim ga na punjac i opet ne daje nikakve znake(a trebala bi bar da svijetli lampica za punjenje), do punjaca nije to sam provjerio,znaci da je do komp.Sto to moze bit?
Pomagajte ljudiii :oops: :oops: :oops: :oops: :roll: :roll: :roll:
 
Stani, jel' mozes da radis ako je laptop SAMO na punjacu (zaboravi za sada bateriju)? Ako mozes - crkla baterija. Ako ne mozes, crko punjac ili laptop?

Ako mozes bez baterija da radis samo na punjacu, znaci da je baterija toliko crkla da ne moze ni da se puni vise. To se meni desilo, jer nisam bateriju koristio uopste 6 meseci, stajala van laptopa. Nakon toga, mogao sam samo da je gledam.

Dakle?
 
zadnjeg dana kada je komp radio nije htio da puni bateriju a pisalo je da je puni i radio je na punjacu,dok za nekih 4-5 sati nisam mogao da ga upalim na punjacu a baterija je bila van kompa, kad sam ubacio bateriju lampica je svijetljela-kao da puni, i posle pola sata nije moglo nista,bas nista,a do punjaca nije 100% jer lampica od punjaca svijetli i kad ga ubacim u lap top cuje se tiho zujanje-to mora da se cuje kad se puni ali bas tiho. a komp nije star preko godinu dana-Packard bell,AMD athlon 2000+,256mb-ram...
e ako znam sto cu sad sa njim...a sto bi moglo da crkne u njega? i koliko bi to kostalo da se popravi???
pomagajte ljudi komp mi hitno treba jer svakog dana radim neke stvari za radnju na njega. :oops: :oops:
 
Moguce da ti je vrisnulo napajanje popravka je od 40-180 eura.Ali proveri dobro,posto serviseri vole zesce da lazu i izmisljaju kvarove(ako si u mogucnosti proveri sa necijim punjacem identicnim kao tvoj,tudjom baterijom)u vecini servisa za takvo ponasanje compa recice CRKLA PLOCA!LAZU ploca na lap topovima je dobro zasticena konvertorom napajanja i ako ista crkne to je to a ne ploca.
 
Ako je napajanje u pitanju popravka ne moze da te izadje vise od 120 eura,ali to je neki vrh..

Moli Boga da nije ploca (u sta ja ne verujem,jedino ako ga nisi previse cimao,to jest ne pravilno koristio pa je doslo negde do naprsnuca ili nagnecenja ploce),ipak cenim da je baterija...
e sad malo ces se pomuciti za bateriju,ali najlogicnije resenje je da odneses u neki servis i trazis da ti samo ustanove kvar..a onda da vidis sta ces..jer ovako ces samo da se vrtis u krug,jer ni jedan geniajlac ne moze da bude siguran u "dijagnozu" na ovakav nacin

Pozdrav Matija
 

Back
Top