Glavobolja

andjela Nis

Početnik
Poruka
2
Postovani, imam pitanje na koje bih volela da odgovori neko strucan.
Vec nekoliko meseci imam glavobolju koja zna da bude i nekoliko dana za redom. U poslednje vreme sam bila izlozena stresu i od tada me glava cesce boli.
Bol zahvata desni deo cela, ponekada i cele gornje povrsine glave. Ponekada je to tup bol a vrlo cesto ostar.Da li je to znak da treba da posetim lekara? Napominjem da su mi u porodici bolovali od migrene i baka i brat.
Hvala
 
Naravno da treba posetiti lekara, prvo opste prakse koji ce Vas nakon osnovnih pretraga uputiti dalje neurologu,oftalmologu,otorinolaringologu...specijalisti za koga smatra da treba da vas pogleda i da svoje konsultativno misljenje.
 
Da, treba da posetite lekara; da uradite krvnu sliku i biohemiju (od anemije moze da Vas boli glava), da kontrolisete pritisak (i od niskog i od visokog mozete imati glavobolje), da proverite stanje vratne kicme (problemi sa vratnom kicmom i kompromitovanje vratnog krvotoka takodje daje glavobolje), da pregledate oci (problemi sa vidom takodje se manifestuju glavoboljama), i najzad ako je sve gore pomenuto u granicama normale, da posetite neuropsihijatra - da razresite svoje stresove i napetosti. Moguce je da se radi o porodicnoj sklonosti ka migreni, no ako nemate jak, ostar bol lociran na jednu polovinu ili deo glave koji se pojacava u intenzitetu, sa fotofobijom (smeta Vam svetlo) i preosetljivoscu na zvuk, sa mucninom i eventualnim povracanjem - po svoj prilici nemate klasicnu migrenu koja nastaje zbog spazma krvnih sudova i manifestuje se po pravilu pomenutom slikom uz radno i socijalno onesposobljenje (covek obicno u napadu mora da se povuce u tihu, zamracenu prostoriju, i ne moze nista da radi sem da legne).

Najverovatnije se radi o stresogenoj glavobolji, ali uradite prvo sve pomenute preglede.
Pozdrav.
 
andjela Nis:
Hvala na savetima. Moracu da posetim lekara, nema mi druge...

Anđela, ukoliko ti dijagnosticiraju migrenu, javi mi se, daću ti nekoliko korisnih saveta kako da je se potpuno riješiš,, ili da je za 80% redukuješ..Uputit ću te nekom ko će ti, kao i meni pomoći....
Javi se na pp
Pozz, dipl.ph spec, analiticar
 
WithdrawnWater:
...no ako nemate jak, ostar bol lociran na jednu polovinu ili deo glave koji se pojacava u intenzitetu,....

slucajno sam ovo procitala i donekle prepoznala svoj problem... :?
naime, cesto (1-2 puta nedeljno, nekad redje, nekad cesce) mi se desava da me na kratko jako zaboli glava i to samo jedan odredjeni deo (uvek leva strana, iznad uha) kao da mi je neko zaboo nesto ostro u glavu. ne znam da li tada imam problem sa vidom jer uglavnom od bola zatvorim oci. to me brzo prodje i onda nista, kao da me nista nije bolelo...
hmm, sigurno treba kod cika doce malo da odem :roll:
ah, da, pomenuli ste bili krvni pritisak u prethodnom postu... pa meni je uglavnom pritisak oko 90/70
molim vas, ako znate sta bi ovo oko glavobolje moglo da bude, obavestite me...
hvala!
 
Ovo sto opisujete nije migrenozan bol, moze biti od niskog pritiska (gornji i donji pritisak su Vam prilicno 'blizu') ali i ne mora. Kao sto sam vec rekla prethodno - uradite osnovne analize i preglede, pocnite od odlaska lekaru opste prakse.
Pozdrav
 

Back
Top