Satanizam

Dita

Zainteresovan član
Poruka
158
Moze li mi neko objasniti razliku izmedju modernog(LaVeyevog),spiritualnog i tradicionalnog Satanizma?
Da li ima razlike izmedju Satane i Lucifera?
Gde je podignuta Satanisticka Crkva(1966.,podigao je LaVey)?Je l' u San Francisku?Da li je tacno da je u SAD Satanizam priznata religija?
Sta u stvari znaci broj 666,to bi trebalo da predstavlja dolazak Satane,ali po kabalistickom racunanju 666 moze biti ime "Ronald Regan".Da li nesto predstavlja 777(u bilo kojoj religiji)?Pitam zato sto sam na jednom forumu procitala da je Alister Crowly sebe nazivao "Velika zver 777",a koliko znam,to nije tacno,nazivao se "Velika zver 666".

p.s. Zasto neki kazu da je Crowly podigao hram Satani na Siciliji,kad on nije bio Satanista?
 
Jedna zanimljiva pesma o Satani na koju sam naisla

SATANA JE UMORAN


Satana je umoran, razočaran i smlavljen
za stolom pijan sedi i poteže iz flaše

od većine prezren, od ponekog slavljen

sa sve manje ljudi koji ga se plaše


suvišan je, shvata, današnjem čoveku
koji je po svemu od njega veća zver

i bez đavola svi se već u paklu peku

sve je davno krenulo u pogrešan smer


i dok on prazni flašu, flaša njega prazni
zgađen ljudskom kopiladi, zgađen samim sobom

muči sebe uživajući u nepravednoj kazni

nepovratno uništen čovečijom zlobom



p.s. Pa zer niko ne zna nista o Satanizmu,a svi znate da je mnogo los?
 
Ima jedna lepa zen prica:
Jedan Englez dosao je kod zen ucitelja sa idejom da uci o zenu.
Kad je seo za sto poceo je da prica, i prica, i prica o svojim teorijama i tome kako vidi zen. Ucitelj ga je pazljivo slusao, u jednom trenutku, poceo je da sipa caj. Kad se soljica napunila, on je nastavio da sipa i caj se prelivao. Englez je to video i rekao: "soljica je puna", a ucitelj se nasmejao i rekao: "kao i ti, ako zelis da ucis o zenu-isprazni soljicu".
Ti si Englez iz price. Dolazis ovde i pitas o Satanizmu, ovome i onome, a kazes da imas znanje iz okultizma....sa 15 godina : )
Pokusavas da ponizis i zezas hriscane, sto se svodi na to da pravis budalu od sebe, i da oni zezaju tebe. Kazes da si ovo, pa kazes da si ono, a u sustini nemas pojma ko si. Kazes da si wicca-nka nemas pojma o wicci, recimo, sigurno ne znas da je wicca jedna velika sprdnja.
Hm, zanima te Satanizam.... ovo sto sam ti ispricao je Satanizam. Satanizam je okretanje Sebi, u pravom i totalnom smislu te reci. Kad do sebe nadjes put, sve ostalo ce biti precice. Satan je Svest. Uklopi to u svoju pesmu pa ces shvatiti sta si napisala : ). Na hebrejskom Satan znaci protivnik, protivnik ega, i onih koji se istom pokoravaju. Protivnik je sve dok Ti ne postanes Svest. Ego ce sve uciniti da te zbuni i skrene sa tog puta.
Ne znam sta je to spiritualni satanizam, ali koliko sam primetio taj termin pominje J.O.S.
Moderni Satanizam ili tzv. La Vey-ov satanizam nema veze sa Satanizmom. Termin Satanizam je upotrebio da bi privukao paznju na sebe i svoju crkvu i normalno da bi uzeo pare.
Satanizam nije religija.
 
Број 666 означава нумерички систем напредовања у Есенској заједници. То је суштина приче. Немам сада времена да се на томе задржавам, али ћу је детаљније објаснити следећи пут.

Број 777, састоји се из 666 + 111. Број 111 значи "Бог је љубав."

Али, као што рекох, нешто више о свему овоме ћете сазнати за неколико дана.
 
Meni su i satanizam i hriscanstvo ista glupost. A to sa brojem je smesno. Mali milion tumacenja, no evo nesto zanimljivo sto je mene zabavilo :P

144000 / 6 = 24000
24000 / 6 = 4000
4000 / 6 = 666, 6666666666666666

I citat iz Apokalipse gde se govori o 144 000 izabranih bozijih dusa:

I vidjeh , i gle, jagnje stajase na gori Sionskoj, i snjim sto i cetrdeset i cetiri hiljade, koji imahu ime oca njegovoga napisano na celima svojima
 
O,**** of ,Gostu.Zenima me okultizm,a to se tebe ne tice,davezu.Aj se ti lepo registuj,pa da se svadjamo,ja sam ionako na ovom forumu da bih se svadjala. :twisted: Pitanja i postavljam,jer znam mnogo manje od Gwydiona,pa bih nesto da naucim.
Ako hoces svadju,hajde registruj se,pa cemo poceti!
 
Tuzna devojcice. Nisam hteo da te isporovociram kao sto ti to radis. Moj post je bio krajnje dobronameran, pokusao sam da ti izadjem u susret. Ali, posto ti vise i ne znas sta zelis da saznas, i u strahu da ce te svako provocirati kao sto ti to imas potrebu da radis, da neko zeli da se svadja sa tobom, toliko si se sakrila medju te svoje zidove da i ne razlikujes savet, primedbu, naredbu i molbu. Tuzno, eto vidis sta se desi kad imas potrebu da se svadjas a ne znas uzrok.
 
u vezi 777 pogledaj
par nacistickih sajtova
to je simbol borbe protiv crnaca

888 je simbol komunista
8 sati rada 8 sati spavanja 8 sati zabave

999 idi na sajt ritma nereda
 
CIKLON B:
u vezi 777 pogledaj
par nacistickih sajtova
to je simbol borbe protiv crnaca

888 je simbol komunista
8 sati rada 8 sati spavanja 8 sati zabave

999 idi na sajt ritma nereda

U tom kontekstu u kome pricas za 777 pogledaj bibliju jer taj broj predstavlja 7 Arijevskih naroda.
888 jel to neka fora iz osnovne ?
A o 666 nemoj ni da pricas....
nema nista gore od neobrazovanog "naciste" , sramotis rasu i naciju.

14/88
 
Svojim ucenjem,zivotom i delima,a na kraju,samom smrcu i vaskrsenjem,Isus Hristos je pokazao da je jedini pravi Bog.Takvo ucenje,zivot,a pogotovo vaskrsenje nije imao niko pre Njega (jedino su pre Njega vaskrsli oni koje je On vaskrsao).On je rekao da ce osnovati svoju crkvu (nije rekao "crkve" nego "crkvu"-dakle jedna je istinita Bozija crkva,a ne vise njih) i da je vrata paklena nece nadvladati.
Svake godine na veliku subotu po starom kalendaru On na svome grobu u Jerusalimu pokazuje koja je to crkva.To je pravoslavna crkva jer Sveti Oganj koji On tada daje moze da dobije samo pravoslavni patrijarh.Drugi kada su pokusali da ga dobiju nisu ga dobili nego ga je i tada dobio pravoslavni patrijarh.
Dakle,Bog sam kaze gde je Njegova svetinja i spasenje-u pravoslavlju.
Ko se spori sa pravoslavljem spori se sa Bogom :!:
Ko hoce vise da se upozna sa pravoslavljem ima sledece linkove: :P
http://svetosavlje.org/
http://www.bsn.org.yu/
http://www.holyfire.org/eng/
Dakle,manite se sekti,okultizma,new age i sl duhovnih lazi.Pogotovo se manite satanizma kao najdirektnijeg i najotvorenijeg protivljenja Bogu.Kada nije mogao prvi i najveci andjeo Lucifer da pobedi Boga (koliko god da je Lucifer bio velik i jak opet je ogranicen kao stvoreno bice,a sve sto je ograniceno je beskrajno malo i beskrajno slabo u odnosu na Beskrajnog Nestvorenog Tvorca svega vidljivog i nevidljivog-Svete Trojice-jedinog i pravog istinitog Boga koji je licno dao coveku svoje otkrovenje u svom Drugom Licu kao Bogocovek Isus Hristos) kako cete onda vi da pobedite Boga?A nema ni razloga za protivljenje Bogu jer je Bog dobar i u Njemu nema zla,za razliku od satane koji je sebe celog pretvorio svojevoljno u zlo bice i koji hoce da povuce u propast sa sobom svakoga koga moze,a jedan od njegovih metoda je i sejanje raznih lazi na kojima se zasnivaju okultizam,satanizam,sekte,ateizam i ostali duhovni mrak.
Nema u duhovnosti mogucnosti,tipa,svi su upravu pa ko sta voli nek` izvoli.Istina je jedna-Isus Hristos i Njegova sveta hriscanska vera(sacuvana od svih jeresi jedino u pravoslavlju) :!:
 
A kako komentarišete ponašanje Crkve kada su spaljivali svoje neprijatelje, proglašavali ljude-naučnike ko zna kakvim imenima (dokazane naučnike), ubijali ih, zatvarali....? Baš je bajna ta vaša Firma!
 
jomini:
A kako komentarišete ponašanje Crkve kada su spaljivali svoje neprijatelje, proglašavali ljude-naučnike ko zna kakvim imenima (dokazane naučnike), ubijali ih, zatvarali....? Baš je bajna ta vaša Firma!

Пријатељу, то би било најбоље да питаш римокатолике, Срби са наведеним немају ама баш ништа, поготову у оном делу о спаљивању научника.
 
Неће бити.
Мало се информиши па дођи а за почетак ћу ти рећи основне разлике.
Римокатолици су одступили од Јеванђеља стваљајући римског епископа изнад других, тврдећи да је Свети Петар основао Цркву а не Господ, проглашавајући Папу непогршивим и власником ризнице добрих дела.
Својим одлукама и променом учења су одступили од одлука донетих на Сабору тако да су у колизији не само са православцима него и са предходницима на положају римског епископа.
 
Kako ljudi neupuceni u hriscanstvo skoro svi,po sablonu,pricaju iste price.
A klasika je pripisivanje pravoslavlju ono sto su radili katolici i onda proglasiti ih istima iako se razlikuju.
To samo pokazuje da pricaju napamet gotove sablone i da jako slabo razmisljaju ili nerazmisljaju uopste.
A pogotovo nikako neuzimaju u obzir da svaki covek jeste slobodan da nesto prihvati ili odbije,pa makar bio clan crkve.Tako znaci da nije niko automatski savrsen ako je postao clan crkve bilo da nosi mantiju ili nenosi.Da negovorimo o ljudskim slabostima zbog kojih covek cesto cini i nesto sto nezeli,ali to je druga prica.
Katolici jesu otpali od prave vere u jeres,ali i oni mogu da budu casni ljudi jer im je jevandjelje isto.
Druga stvar,ako im u crkvi tumece jevandjelje i celu bibliju na skroz iskvaren nacin pa onda zbog toga cine greske.
 
PAC-PAC:
Неће бити.
Мало се информиши па дођи а за почетак ћу ти рећи основне разлике.
Римокатолици су одступили од Јеванђеља стваљајући римског епископа изнад других, тврдећи да је Свети Петар основао Цркву а не Господ, проглашавајући Папу непогршивим и власником ризнице добрих дела.
Својим одлукама и променом учења су одступили од одлука донетих на Сабору тако да су у колизији не само са православцима него и са предходницима на положају римског епископа.

Slazem se ali sustinska razlika u odnosu na Pravoslavlje je pogresno tumacenje da Sveti Duh ishodi i od Oca i od Sina.
 
...po Swedenborgu, poslije smrti postoji vrijeme koje je na izboru otislima da se opredijele kamo ce jer ima takvih kojima odgovara smrad i mrak kao i necistoce i trulezi i takvi se blize paklenim krugovima a oni koji najvise zastranjuju u tome u zadnjem su krugu tzv. genijima koji su u svom svijetu jer nije cuditi se ,- kriminalcima je smijesno posten biti i oni to smatraju slabicstvom i kukavickom linijom lakseg prolaza...
 
Meni su i satanizam i hriscanstvo ista glupost. A to sa brojem je smesno. Mali milion tumacenja, no evo nesto zanimljivo sto je mene zabavilo :P

144000 / 6 = 24000
24000 / 6 = 4000
4000 / 6 = 666, 6666666666666666

I citat iz Apokalipse gde se govori o 144 000 izabranih bozijih dusa:

I vidjeh , i gle, jagnje stajase na gori Sionskoj, i snjim sto i cetrdeset i cetiri hiljade, koji imahu ime oca njegovoga napisano na celima svojima

144 000 hiljade ce biti Jevreji koji ce propovedati jevandjelje u vreme antihrista

- - - - - - - - - -

A kako komentarišete ponašanje Crkve kada su spaljivali svoje neprijatelje, proglašavali ljude-naučnike ko zna kakvim imenima (dokazane naučnike), ubijali ih, zatvarali....? Baš je bajna ta vaša Firma!

To nije crkva ,nego zbornica satanina ,Pravoslavci nisu nikoga spaljvali i gonili .
 
35853379_10156612508667384_302902272197656576_o.jpg
 
nemam pojma. razlika izmedju Satane i Lucifera kolko znam ne postoji, to je sve Lucifer tj pali andjeo, mnogo anbiciozno bice, oce od Oca da bude veci.
666 ne znam. znam da sve obrcu kao recimo: Isus je kolko znam okacen o krst u 3 popodne, zato su satanisti sve izvrnuli i njihovi demoni su najjaci u 3, ali ujutru.

mnogo se gowana jede kako je to slobodna religija. ne mozes biti slobodan ako mrzis i ako ubijas.
 

Back
Top