Razlika 98 98se

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Win98 SE je malo "moderniji" , bogatiji funkcijama od ciste 98. Ako si vec resio da ostanes na Windowsu onda predji na Second Edition. Samo pazi...treba ti najmanje 64Mb ram memorije u protivnom rizikujes blkiranja...
 
vlastimi:
Dedice hvala na pomoci. A za ovog Axez (valjda sam mu ubo ime) imao sam ja i XP profesionalnu verziju, nego mi jadan komp hteo da rikne, i muziku sam jedva slusao tako da moram da ostanem na 98.

Pa nije mi to ime, to mi je nickname.....:)
Sto se tice windoza, stvarno ne znas koji je gori od kojeg, tako da mozes da pretpostavis na cega sam mislio.
 
AxeZ:
vlastimi:
Dedice hvala na pomoci. A za ovog Axez (valjda sam mu ubo ime) imao sam ja i XP profesionalnu verziju, nego mi jadan komp hteo da rikne, i muziku sam jedva slusao tako da moram da ostanem na 98.

Pa nije mi to ime, to mi je nickname.....:)
Sto se tice windoza, stvarno ne znas koji je gori od kojeg, tako da mozes da pretpostavis na cega sam mislio.


Ukliko imas malu konfiguraciju i ne cudi me da je hteo da rikne...XP je gurman sto se toga tice. Minimum 128 RAM-a (rizicno) mada je bolje 256 sigurnije ako otvaras vise aplikacija. O procesoru i da ne pricam. Po meni bez 450 MHz i ne pocinji, a HDD je posebna prica. Samo za XP ti treba oko 2 giga pa ti vidi za ostalo. XP Home je malo stabilniji jer nema svih onih "sitnica" vezanih za server i okolo njega kao u PRO verziji pa su i prohtevi manji...A sto se AxeZ-a tice, sa njim su pregovori u toku :wink: Win 98 SE je izuzetno dobro resenje za slabije kompove a podrzava sve ono sto ti treba (muzika, fotke, video...) 8)
 
AxeZ, da li ti shvatas cinjenicu da ne poseduje svako tvoj nivo znanja i da si izuzetno dosadan sa svojom anti-Microsoft kampanjom? Ovo je vec drugi forum na kome od tebe citam jedno te isto, o'ladi malo, niko ne osporava to sto ti kazes, ali ti bukvalno ne znas da stanes.
 
Lord of Chaos:
AxeZ, da li ti shvatas cinjenicu da ne poseduje svako tvoj nivo znanja i da si izuzetno dosadan sa svojom anti-Microsoft kampanjom? Ovo je vec drugi forum na kome od tebe citam jedno te isto, o'ladi malo, niko ne osporava to sto ti kazes, ali ti bukvalno ne znas da stanes.

[irony]Moja antimicrosoft kampanja ima za cilj jednu stvar, potpuno unistenje microsofta i svih njegovih proizvoda[/irony]

Da li si ti svestan Lorde koliko je ljudi upoznato sa tim sto ja govorim???
Sam kazes da niko ne osporava to sto kazem, pa zasto onda ne bih upoznavao ljude kojima to nije poznatio sa losim stranama softvera kojeg koriste.
Zasto mislis da ne treba ljude upoznati sa nekim drugim softverom koji je mnogo bolji od onoga kojeg su dobili na svom kompjuteru bez da su imali pravo izbora.

Jel ti stvarno mislis da treba precutati ljudima koji nisu upoznayti da uopste nije potrebno da imaju viruse jer je virus bukvalno microsoftova izmisljotina, jer postoji softver koji je imun na sve vrste virusa te da im ne treba antivirusni softver uopste?

Jel ti mislis da ljudima treba precutati da uopste nije potrebno da im se rusi ceo sistem jer je rusenje sistema microsoftova izmisljotina posto postoje operativni sistemi koji su tako projektovani da ih je ako ne nemoguce onda veoooma, veoma tesko srusiti te da takvi operativni sistemi mogu da rade godinama bez gasenja.

Jel ti smatras da treba ljudima precutati da ne moraju da placaju stotine i hiljade eura, dolara i cega god za softver koji ne valja ni pisljiva boba a postoje potpuno besplatne, slobodne alternative koje su mnogo mnogo bolje.

Ja tebi , niti bilo kome drugom ne govorim sta da koristi, to je stvar savesti i slobodnog izbora, ja samo hocu da ljudi imaju pravo da se prvo upoznaju sa svim opcijama pre nego sto odluce a ne da tamo neki ljigavi prodavac odlucuje sta ce meni da instalira na MOJ kompjuter..
 
AxeZ:
[irony]Moja antimicrosoft kampanja ima za cilj jednu stvar, potpuno unistenje microsofta i svih njegovih proizvoda[/irony]

Da li si ti svestan Lorde koliko je ljudi upoznato sa tim sto ja govorim???
Sam kazes da niko ne osporava to sto kazem, pa zasto onda ne bih upoznavao ljude kojima to nije poznatio sa losim stranama softvera kojeg koriste.
Zasto mislis da ne treba ljude upoznati sa nekim drugim softverom koji je mnogo bolji od onoga kojeg su dobili na svom kompjuteru bez da su imali pravo izbora.

Jel ti stvarno mislis da treba precutati ljudima koji nisu upoznayti da uopste nije potrebno da imaju viruse jer je virus bukvalno microsoftova izmisljotina, jer postoji softver koji je imun na sve vrste virusa te da im ne treba antivirusni softver uopste?

Jel ti mislis da ljudima treba precutati da uopste nije potrebno da im se rusi ceo sistem jer je rusenje sistema microsoftova izmisljotina posto postoje operativni sistemi koji su tako projektovani da ih je ako ne nemoguce onda veoooma, veoma tesko srusiti te da takvi operativni sistemi mogu da rade godinama bez gasenja.

Jel ti smatras da treba ljudima precutati da ne moraju da placaju stotine i hiljade eura, dolara i cega god za softver koji ne valja ni pisljiva boba a postoje potpuno besplatne, slobodne alternative koje su mnogo mnogo bolje.

Ja tebi , niti bilo kome drugom ne govorim sta da koristi, to je stvar savesti i slobodnog izbora, ja samo hocu da ljudi imaju pravo da se prvo upoznaju sa svim opcijama pre nego sto odluce a ne da tamo neki ljigavi prodavac odlucuje sta ce meni da instalira na MOJ kompjuter...

Ne zelim da se trudim da osporim ono sto govoris, stavise, za veliki deo si sasvim u pravu. Medjutim, jedina greska ti je sto se ne stavljas u poziciju jednog prosecnog korisnika. Za posao kojim se ti verovatno bavis, Winblows je verovatno totalno neprimeren, medjutim za jednog slabijeg poznavaoca racunara druga alternativa u vecini slucajeva ne postoji. Iskreno, i ja bih u ovom trenutku najradije ucio Linux, medjutim za to nemam vremena. Ovde dolaze i postuju ljudi koji imaju problema uglavnom sa Windowsom i umesto da malo svoje energije potrosis na to da im pomognes, tebi se svaki odgovor svodi na pljuvanje Windowsa. Kontam ja da je za neke tvoje standarde taj OS totalni s*hit, ali nazalost jako mali deo populacije deli taj standard. Pisem ovo bez namere da te uvredim, jednostavno zelim da shvatis glediste jednog prosecnog korisnika racunara.
 
Lord of Chaos:
Ne zelim da se trudim da osporim ono sto govoris, stavise, za veliki deo si sasvim u pravu. Medjutim, jedina greska ti je sto se ne stavljas u poziciju jednog prosecnog korisnika. Za posao kojim se ti verovatno bavis, Winblows je verovatno totalno neprimeren, medjutim za jednog slabijeg poznavaoca racunara druga alternativa u vecini slucajeva ne postoji.


Eto ti ga sad....vidis ja na osnovu ovoga mogu zakljuciti da nisi bas u toku sa poslednjim dogadjanjima u Linux svetu.
Pretpostavljam da ti kao i dosta drugih ljudi smatraju da je Linux nesto do zla boga komplikovano i da treba znati u krajnjem slucaju sve registre procesora da bi mogao koristiti Linux sto apsolutno nema veze sa istinom.
Istina je sasvim drugacija.
Postoje user friendly distribucije koje su sasvim prihvatljive za obicnog kucnog korisnika, veoma se lako instaliraju ( cak na srpskom jeziku i to pre microsofta, same podese sve preiferne uredjaje i hardver i nista tu nije komplikovanije nego u windowsu, cvak stavise mnogi su rekli da je jednostavnije nego u windowsu.
Primer> MAndrake, SuSE, Lycoris, Lindows..itd

Sa druge strane postoje i one druge distribucije koje zaista zahtevaju odredjeni stepen znanja da bi se mogle koristiti kao Slackware ili DEbian ali one i nisu namenjene totalnim pocetnicima.

Sa druge strane onome ko nista ne zna o kompjuterima je pasolutno svejedno da li ce poceti uciti na windowsu ili na Linuxu s obzirom da ne zna nijedan



Iskreno, i ja bih u ovom trenutku najradije ucio Linux, medjutim za to nemam vremena. Ovde dolaze i postuju ljudi koji imaju problema uglavnom sa Windowsom i umesto da malo svoje energije potrosis na to da im pomognes, tebi se svaki odgovor svodi na pljuvanje Windowsa


Ja ne pljujem windows, ja samo iznosim cinjenice, navedi mi nesto sto sam rekao a da nije istina.
Osim toga ja ne pomazem ljudima sa windows problemima iz vise razloga, postoji firma koja ga je napravila pa nek se obrate njoj.

A drugo ja ne koristim windows

Kontam ja da je za neke tvoje standarde taj OS totalni s*hit, ali nazalost jako mali deo populacije deli taj standard. Pisem ovo bez namere da te uvredim, jednostavno zelim da shvatis glediste jednog prosecnog korisnika racunara.

Pa jedan prosecan korisnik sigurno nije bio u stanju da bira sta zeli na svome kompjuteru.
 
Jao... kad ljudi krenu sa time 'ciji je veci'... I ja sam isto tako zestoko pljuvao Micros~1 godinama, dok nisam shvatio da je to bespredmetno...

a) Microsoftu neces naskoditi ni 0.000000000000001% time sto ces ga non-stop pljuvati, jer, cak i da neko odavde poslusa tvoje reci i predje na *nix, 99% ljudi ovde koriste nelegalni windows
b) SVAKI OS je dobar ako obavlja ono sto je potrebno korisniku, a ljudi ne bi koristili windows da im on to ne omogucava
c) Ma koliko windows bio nestabilan i nesiguran, najlaksi je za koriscenje, i to ne zato sto je vise 'user-friendly' ili sta vec, nego zato sto 99.99% ljudi koji koriste kompjuter znaju makar nesto o njemu, pa je lakse naci pomoc
d) Vec smo dosadili i bogu i ljudima pricom o unix-olikim OS-ovima... Ako zele da predju, preci ce... Izgleda da za sada ne zele, i nije uredu 'terati' ih da to ucine

Zato, ako neko zeli da koristi Windows, nemoj da ga teras da prelazi na *nix... Kad mu dosade sva njesra u istom, sam ce pozeleti da predje na nesto 'bolje'...

A istina je, Microsoft ima 'besplatnu' tehnicku podrsku, pa bi ljudi trebali da je koriste umesto da kukaju o istom po raznim forumima...

Za mene idalje ostaje BSD kao najbolji izbor, i meni se on svidja, i poseduje sve sto mi treba, pa ga ne bih menjao nizasta na svetu... Tako verovatno razmislja i vecina Windows korisnika...

Dakle, nemojte sve pretvarati u raspravu... Svako ce naci svoj OS-of-choice!

Poz.
 
Incognito:
Jao... kad ljudi krenu sa time 'ciji je veci'... I ja sam isto tako zestoko pljuvao Micros~1 godinama, dok nisam shvatio da je to bespredmetno...

a) Microsoftu neces naskoditi ni 0.000000000000001% time sto ces ga non-stop pljuvati, jer, cak i da neko odavde poslusa tvoje reci i predje na *nix, 99% ljudi ovde koriste nelegalni windows
b) SVAKI OS je dobar ako obavlja ono sto je potrebno korisniku, a ljudi ne bi koristili windows da im on to ne omogucava
c) Ma koliko windows bio nestabilan i nesiguran, najlaksi je za koriscenje, i to ne zato sto je vise 'user-friendly' ili sta vec, nego zato sto 99.99% ljudi koji koriste kompjuter znaju makar nesto o njemu, pa je lakse naci pomoc

Zato, ako neko zeli da koristi Windows, nemoj da ga teras da prelazi na *nix... Kad mu dosade sva njesra u istom, sam ce pozeleti da predje na nesto 'bolje'...


Ma ne teram ja nikoga, samo kazem da ogromna vecina ljudi po automatizmu dobije windows preinstaliran i da ne zna da postoji nesto bolje.
A to nije u redu.
 
Nisam mislio da se ovde 'mesam',ali naprosto-moram.Lepo rece meni Incognito "ne mesaj se u stvari koje ne razumes",pa se on hrabro umesa na forumu za knjizevnost.Sala Inco,nemoj da bi se slucajno nervirao.
Potpuno se slazem sa Lordom,a bogami i sa Incom.Covek,koji je obican user(odmah se vidi),lepo ovde postavio pitanje da mu vi napredniji i eksperti pomognete,a ti ga AxeZ davis sa linuksom.Coveku treba konkretan odgovor,a ne baljezganja o Linuksu.Ako ti je tema ispod nivoa,a ti postavi topik na ekspertskom nivou,il' ne gnjavi ljude.
I ko kaze da su Linuks Mandrake,Suse i jos neki 'user friendly'?Oni samo teze i dosta su uradili da to bude,ali on nazalost to jos uvek nije.Znas li ti uopste sta obican user hoce?Znas li da vecina ljudi danas koristi racunar onako porodicno,mama,tata,dete,sestra?
Obicnom korisnik u bar 90% slucajeva trazi da na racunaru moze da slusa muziku,da pogleda neki film,da otkuca i odstampa nesto u Wordu,da se poigra i da ode na Internet.I tu je uglavnom kraj price.Da li mu to 'user friendli' Linux sistemi nude?Nude,nude ali kako?Ako ima srece da pokupi sve drajvere i ako ima nekog ko se razume da mu to sve instalira(rec je o hardveru).Sa softverom,nimalo bolja situacija.
Evo,npr.Suse:muzika podrzana u potpunosti(mada se nesto i ne secam da sam nasao alat kojim mozes da snimis govor pomocu mikrofona)
Film delimicno.Mozes da ga gledas sa ugradjenim aviplay-om-ali bez prevoda.Ako hoces prevod onda idi na neki sajt da skines libavcodec i ostale gluposti,pod uslovom da si uspeo da instaliras modem,pa tu cackaj nesto po tekstovima pa fontove zabi na to i to mesto,pa te iste ispravljaj da dobijes ć,č,đ,š i ostale.Ono razvi tamo,ovo vamo da bi na kraju proradio Mplayer ili Gplayer kako treba.
Word ok.Imaju vise alata za obradu teksta,mada i tu ima malo ebade da ti to propise cirilicom i latinicom.
Internet.Ako nisi imao srece da imas podrzani modem,opet se sve pretvara u mucnu avanturu ciji kraj cesto zna da bude neizvestan.
Igrice.Ono malo ugradjenih u Linuks radi,pod uslovom da nije 3D-jer ako ti graficka nije podrzana sve opet prelazi u sex.
Ako radis apgrejd,opet muke.Promena samo monitora npr.baca korisnika u tekst mod(u najboljem slucaju) iz koga se on nece znati izvuci.
Da ne pricamo za koliko softvera (koji se lako nalazi na crno) ostajemo uskraceni.Pa one jednostavne instalacije svega-install,klik,zdravo,dovidjenja.
Udavih i ja...
 
bundeva:
Nisam mislio da se ovde 'mesam',ali naprosto-moram.Lepo rece meni Incognito "ne mesaj se u stvari koje ne razumes",pa se on hrabro umesa na forumu za knjizevnost.Sala Inco,nemoj da bi se slucajno nervirao.

Upravo tako, ne mesaj se u stvari u koje se ne razumes...:P

Potpuno se slazem sa Lordom,a bogami i sa Incom.Covek,koji je obican user(odmah se vidi),lepo ovde postavio pitanje da mu vi napredniji i eksperti pomognete,a ti ga AxeZ davis sa linuksom.Coveku treba konkretan odgovor,a ne baljezganja o Linuksu.Ako ti je tema ispod nivoa,a ti postavi topik na ekspertskom nivou,il' ne gnjavi ljude.
I ko kaze da su Linuks Mandrake,Suse i jos neki 'user friendly'?Oni samo teze i dosta su uradili da to bude,ali on nazalost to jos uvek nije.Znas li ti uopste sta obican user hoce?Znas li da vecina ljudi danas koristi racunar onako porodicno,mama,tata,dete,sestra?


Pa moji mama i tata nemaju nikakvih problema da koriste Linux.




Obicnom korisnik u bar 90% slucajeva trazi da na racunaru moze da slusa muziku,da pogleda neki film,da otkuca i odstampa nesto u Wordu,da se poigra i da ode na Internet.I tu je uglavnom kraj price


PA sve to sasvim lepo radi i na Linuxu, ne vidim u cemu je tu problem



.Da li mu to 'user friendli' Linux sistemi nude?Nude,nude ali kako?Ako ima srece da pokupi sve drajvere i ako ima nekog ko se razume da mu to sve instalira(rec je o hardveru)


Mandrak, Lycoris, Lindows....sve to se samo podesi tokom instalacije, dovoljno je samo "klik, klik, klik"...cak jednostavnije od windowsa...opet bulaznis



.Sa softverom,nimalo bolja situacija.
Evo,npr.Suse:muzika podrzana u potpunosti(mada se nesto i ne secam da sam nasao alat kojim mozes da snimis govor pomocu mikrofona)


Verovatno nisi ni trazio, a ako je tebi merilo kvaliteta programcic koji moze da snima sa mikrofona onda svaka ti cast


Film delimicno.Mozes da ga gledas sa ugradjenim aviplay-om-ali bez prevoda.Ako hoces prevod onda idi na neki sajt da skines libavcodec i ostale gluposti,pod uslovom da si uspeo da instaliras modem


MPlayer prikazuje filmove u kojem god zelis formatu.
A svaki modem radi bez ikakvih problema, pod uslovom da je modem a ne neka simulacija modema


,pa tu cackaj nesto po tekstovima pa fontove zabi na to i to mesto,pa te iste ispravljaj da dobijes ć,č,đ,š i ostale.Ono razvi tamo,ovo vamo da bi na kraju proradio Mplayer ili Gplayer kako treba.


Prevodi za filmove su uglavnom u nebuloznom cp1250 kodnom rasporedu.
Konvertuj ih u standardni iso-8859-2
A to sto tebe mrzi da instaliras fontove za mplayer to nije greska do Linuxa nego do tvoje lenjosti.

Word ok.Imaju vise alata za obradu teksta,mada i tu ima malo ebade da ti to propise cirilicom i latinicom.


Nimalo vise ebade da instaliras srpsku ili slovenacku tastaturu za cirilicu i latinicu pod kde-om nego sto ima ebade pod windowsom.
Starno mislim da si previse duvao necega...!!!

Internet.Ako nisi imao srece da imas podrzani modem,opet se sve pretvara u mucnu avanturu ciji kraj cesto zna da bude neizvestan.

Modemi pod Linuxom su sasvim lepo podrzani
Kvazi i polumodemi su malo manje podrzani sto je i logicno jer proizvodjaci ne zele da daju specifikacije cipova da bi drajveri bili napisani

Igrice.Ono malo ugradjenih u Linuks radi,pod uslovom da nije 3D-jer ako ti graficka nije podrzana sve opet prelazi u sex.


Malo koja graficka nije podrzana a nvidia i ati imaju drajvere na njihovom sajtu.
A kazi mi koliko je to mnogo 3D igrica ugradjeno u windows??????


Ako radis apgrejd,opet muke.Promena samo monitora npr.baca korisnika u tekst mod(u najboljem slucaju) iz koga se on nece znati izvuci.


apt-get -u dist-upgrade ce apdejtovati debian Linux na najnoviji softver, samo jedna komanda, SUSE, RH i ostale imaju slicne mehanizme.
Ocigledno ne znas o cemu pricas



Da ne pricamo za koliko softvera (koji se lako nalazi na crno) ostajemo uskraceni.Pa one jednostavne instalacije svega-install,klik,zdravo,dovidjenja.
Udavih i ja...

A ti si mislio da korisitis komercijalni softver a da ga ne platis, interesantno ali u civilizovanom svetu se to zove kradja.
A i instalacija klik, klik, klik, ja sam debil je cudo jedno.


Zakljucak.......ti si najverovatnije probao Linux posto imas neko "znanje" ali ocigledno nemas pojma o Linuxu generalno.
Nisi verovatno uspeo da ga podesis jer si zaboravio da koristis svoju glavu tokom dugogodisnje windows karijere.

Prema tome nisi kompetentan da govoris o Linuxu
 
Ovo je ludilo!
AxeZ, uz duzno postovanje, ali ovo odavno nisam video.
Tebe bi trebalo prikljuciti na Linux (posto je siguran i stabilan) kako bi ispitali tvoju nestabilnost, nesigurnost i zaludjenost Linux-om. Jedini problem bi bio sto bi to bio zestok feed-back Linux vs Linux, tako da bi tu neko morao da prsne... ili ti, ili Linux.

U oba slucaja, dobitnici bi bili ljudi na forumu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top