TEST:Koju biste religiju trebali da pratite?

Dita

Zainteresovan član
Poruka
158
link:
http://www.zenhex.com/quiz.php?id=8918

Sajt je na engleskom,ali nema vze,pitanja su laka,a ima ih malo!Prosledicu jos neke zanimljive linkov o religiji!
A,vi,Hriscani,nemojte sad paniciti(mada me tad lepo nasmejete) vec lepo(i iskreno) uradite test,pa kazite rezultate!
Dobar je,meni je ispalo JUDAIZAM!!!
Judaizam me stvarno zanima,mada mi je u jednom drugom ispalo nereseno izmedju Judaizma i Paganizma! :D
 
Dita:
link:
http://www.zenhex.com/quiz.php?id=8918

Sajt je na engleskom,ali nema vze,pitanja su laka,a ima ih malo!Prosledicu jos neke zanimljive linkov o religiji!
A,vi,Hriscani,nemojte sad paniciti(mada me tad lepo nasmejete) vec lepo(i iskreno) uradite test,pa kazite rezultate!
Dobar je,meni je ispalo JUDAIZAM!!!
Judaizam me stvarno zanima,mada mi je u jednom drugom ispalo nereseno izmedju Judaizma i Paganizma! :D
Mogla si lijepo i nas da pitaš(bez testa)bi saznala da si na stramputici.
Nema veze,ti si mlada i neuka a BOG je veliki i milostiv
 
"koliko dobro poznajete Bibliju?"
http://www.zenhex.com/quiz.php?id=15318

Ovaj je za Hriscane,ne za mene,a sad ce oni svi da skacu da znaju fantasticno,a kladim se da vecina ni nema Bibliju..ali hajde sad..mora se istrpeti malo foliranja.
A,da-ovo mi je omiljeni forum za svadju,zbog "velikih Hriscana",mada sam juce ostala shokirana,naisla sam na forum,gde ima neki lik sa slikom Svetog Save,kaze da je Hriscanin,pomislila sam-jos jedan zaludjenik,koji pojma o svojoj religiji nema,kao i velika vecina "Hriscana"!Kad,ono-lik odlican!Sasvim otvoren za sve religije,bas zato sto odlicno poznaje Hriscanstvo,tacnije posto on veruje u hriscanskog Boga,interesuje ga u sta veruju i ostali..ma,odlican lik,spreman na kulturnu raspravu,veliki Hriscanin,a priznaje i ostale religije i "potkovan" je raznim znanjima!Bas smo se lepo i kulturno ispricali!
 
roberta:
Dita:
link:
http://www.zenhex.com/quiz.php?id=8918

Sajt je na engleskom,ali nema vze,pitanja su laka,a ima ih malo!Prosledicu jos neke zanimljive linkov o religiji!
A,vi,Hriscani,nemojte sad paniciti(mada me tad lepo nasmejete) vec lepo(i iskreno) uradite test,pa kazite rezultate!
Dobar je,meni je ispalo JUDAIZAM!!!
Judaizam me stvarno zanima,mada mi je u jednom drugom ispalo nereseno izmedju Judaizma i Paganizma! :D
Mogla si lijepo i nas da pitaš(bez testa)bi saznala da si na stramputici.
Nema veze,ti si mlada i neuka a BOG je veliki i milostiv

Otkud ti znas da sam mlada i neuka?Mogu da se kladim da o okultizmu znam vise od tebe.Istina,ne znam ni blizu koliko Gwydion,ali i dalje znam vise od tebe.Kako mozes da tvrdis da su sve verske organizacije(necu reci "sekte" jer to uvek ima los prizvuk) lose,ako ne znas nista i njima?Okay,Satanisti jesu losi,zato sto zrtvuju i ubijaju.Niko nema pravo da unistava tudji zivot.
Ali,ne dele se religije na Hriscanstvo i Satanizam.
Mada,evo,zbog ovog sto si sad napisala,moram priznati da izgleda da ti jesi jedna od malobrojnih pravih Hriscana,onih koji zaista veruju u dobro i protiv kojih ja nemam nista(nemam ni protiv pravog Hriscanstva,ali ne podnosim "nazovi Hriscane" kojih ima mnogo).A onaj,sto je otvorio topic "Gde ste sektasi"(bez zareza pre "sektasi",posto je to vokativ)) definitivno nije.Sorry zbog mog davljenja o gramatici,ja sam bila i ostala jedan od onih "zestokih strebera"(mada,nisam nikad ucila zbog skole,vec zbog sebe,to sto sam bila "djak generacije" i ucesnik vise republickoh takmicenja ne znaci da sam streber..ali ,dobro,bas me briga sta neko misli o mein)
 
Dita:
roberta:
Dita:
link:
http://www.zenhex.com/quiz.php?id=8918

Sajt je na engleskom,ali nema vze,pitanja su laka,a ima ih malo!Prosledicu jos neke zanimljive linkov o religiji!
A,vi,Hriscani,nemojte sad paniciti(mada me tad lepo nasmejete) vec lepo(i iskreno) uradite test,pa kazite rezultate!
Dobar je,meni je ispalo JUDAIZAM!!!
Judaizam me stvarno zanima,mada mi je u jednom drugom ispalo nereseno izmedju Judaizma i Paganizma! :D
Mogla si lijepo i nas da pitaš(bez testa)bi saznala da si na stramputici.
Nema veze,ti si mlada i neuka a BOG je veliki i milostiv

Otkud ti znas da sam mlada i neuka?Mogu da se kladim da o okultizmu znam vise od tebe.Istina,ne znam ni blizu koliko Gwydion,ali i dalje znam vise od tebe.Kako mozes da tvrdis da su sve verske organizacije(necu reci "sekte" jer to uvek ima los prizvuk) lose,ako ne znas nista i njima?Okay,Satanisti jesu losi,zato sto zrtvuju i ubijaju.Niko nema pravo da unistava tudji zivot.
Ali,ne dele se religije na Hriscanstvo i Satanizam.
Mada,evo,zbog ovog sto si sad napisala,moram priznati da izgleda da ti jesi jedna od malobrojnih pravih Hriscana,onih koji zaista veruju u dobro i protiv kojih ja nemam nista(nemam ni protiv pravog Hriscanstva,ali ne podnosim "nazovi Hriscane" kojih ima mnogo).A onaj,sto je otvorio topic "Gde ste sektasi"(bez zareza pre "sektasi",posto je to vokativ)) definitivno nije.Sorry zbog mog davljenja o gramatici,ja sam bila i ostala jedan od onih "zestokih strebera"(mada,nisam nikad ucila zbog skole,vec zbog sebe,to sto sam bila "djak generacije" i ucesnik vise republickoh takmicenja ne znaci da sam streber..ali ,dobro,bas me briga sta neko misli o mein)
Dobro si ti dijete(ja kao majka ti to mogu reći),
Kao što sam ti već rekla "čudni su putevi Božji"do ljudskih srca.Ja lično sam prošla kroz,recimo,sve religiske faze i uglavnom bolje je tražiti nego biti nezainteresovan za "ono"duhovno.KOtraži taj če i naći.
Za tvoje godine to su normalne faze i mislim da hrišćani koji su baš iz tih pravaca došli do Hrista ,da su kvalitetniji,ako se može tako reći,zato što im ništa nije nametnuto nego im je duša koja je cijelo vrijeme čeznula za istinom ,sama i spoznala.
Želim ti dobro :wink:
 
Samo mala napomena. nema dokaza o "satanistickim zlocinima". Kao ni o okultnim. Vrsene su istrage (FBI, Scotland Yard, Interpol) i nema dokaza da se tako nesto dogodilo ikada? Imamo Matamarosa slucaj, ali to je bio narko gang koji je mislio da ce tako postati otporan na metke. I imamo slucajeve usamljenih psihopatw tipa Ramireza. Ali nigde nema doakza o ijednoj organizovanoj grupi sa nekom koherentnom satanistickom ideologijom koj aje pocinila neki zlocin tezi od ulaska na tudji posed ili pisanaj grafita. Dakle to bi bilo o tome.
 
A,kako ti mozes biti sigurna da cu ja na kraju doci do Hriscanstva?Mozda postanem Satanistkinja(by the way,niko mi nije objasnio razliku izmedju modernog,spiritualnog i tradicionalnog Satanizma)?
Cekaj malo,a koje su to tebe religije zanimale(Roberta),jesi li mozda bila posebno zainteresovana za neku od njih(ili clan)?A,zasto si postala Hriscanka?
 
hanibal77:
ateista i covek bez religije nije isto.
ja sam bez religije(mada sam krstena ali ne verujem) i ne razmisljam o tome.ateista veruje da bog ne postoji.
Stav potpuno ispravan.
Postoji jedna nauka,APOLOGETIKA,koja se bavi naučnim dokazivanjem religije i ta nauka tvrdi da ne postoji ateizam kao ne vjerovanje u apsolutno ništa nego postoji pozitivan i negativan stav prema Bogu.
Ali svako vjeruje u nešto,neku silu,bogove,sudbinu,itd....
 
Gwydion:
ja ti ne verujem. Ti si muzicar, a muzicari su satanisti.

PAC-PAC:
Веровали или не- Хришћанин.

ОПЕТ СЕКТАШИШ
Непријатељи
Љуби непријатеље своје, непријатеља Божијих се гнушај, а непријатеље Отачаства сатири. (Св. Филарет Московски)
Борба
Борећи се (данас) за Крст Часни ти се бориш за једини прави пут живота, за једну живу истину, и за једини истинити живот (...) А ко год се за то бори, ако и умре живеће, ако и погине победиће. (Св. Николај Жички)
 
Ish Satano!

Михајло:
Gwydion:
ja ti ne verujem. Ti si muzicar, a muzicari su satanisti.

PAC-PAC:
Веровали или не- Хришћанин.

ОПЕТ СЕКТАШИШ
Непријатељи
Љуби непријатеље своје, непријатеља Божијих се гнушај, а непријатеље Отачаства сатири. (Св. Филарет Московски)
Борба
Борећи се (данас) за Крст Часни ти се бориш за једини прави пут живота, за једну живу истину, и за једини истинити живот (...) А ко год се за то бори, ако и умре живеће, ако и погине победиће. (Св. Николај Жички)
 

Back
Top