Hazari

mindi

Obećava
Poruka
68
Prije deset godina procitao sam roman hazarski recnik.Knjiga je predivna napravljena je u stilu enciklopedije.Nego interesuje me da li su zaista oni postojali kao narod i gde su oni sada, mislim u koje narode su se pretopili?Prema tome moze li neko nesto vise reci o hazarima.
Pozdrav :)
 
Da ,Hazari su stvarno postojali.Najvece indicije su da su se pretopili u Jevreje.Mislim da ces najvise informacija o njima naci bas u Hazarskom recniku.
 
Iz hazarskog recnika doznao sam da su oni naseljavali predeo kavkaza i da su imali svojevremo svoju carevinu tj. kaganat.U toj knjizi se govori da su imali neku posebnu moc, takodje govori se i o polemici izmedju tri vjera Hriscanske, islamske i jevrejske.Ali tamo se ne naznacuje da su svi presli u jevrejsku religiju. :?
 
mindi:
Iz hazarskog recnika doznao sam da su oni naseljavali predeo kavkaza i da su imali svojevremo svoju carevinu tj. kaganat.U toj knjizi se govori da su imali neku posebnu moc, takodje govori se i o polemici izmedju tri vjera Hriscanske, islamske i jevrejske.Ali tamo se ne naznacuje da su svi presli u jevrejsku religiju. :?

Na osnovu toga gdje su zivjeli najveća je vjerojatnoća da su se pertopili u Jermene, Gruzine (hrišćane) ili Azebžine ili Čečene (Muslimane). Ne vjerujem da je i najmamji dio njihovih potomaka danas jevrejske vjeroispovijedi.
 
Историјска је чињеница да су између осталих и Ћирило и Методије били у мисији покрштавања Хазара...али се не зна са сигурношћу коју су веру прихватили Хазари, нити у који су се народ претопили.
 
analiticar:
mindi:
Ali tamo se ne naznacuje da su svi presli u jevrejsku religiju. :?

. Ne vjerujem da je i najmamji dio njihovih potomaka danas jevrejske vjeroispovijedi.

Mnogi Jevreji u Rusiji su potomci Hazara. Ruska drzava je unistila hazarsku i zauzela centralne hazarske teritorije. Inace Askenazi su vecinom Jevreji slovenskog i hazarskog porekla.
 

Back
Top