BIOS ili nesto drugo

GoranBBB

Početnik
Poruka
2
Problem je sledeci:
Nedavno sam slucajno promenio neke parametre u BIOS-u, da bi resio problem odlucio sam se za opsiju u BIOS-u "Load Setup Defaults" i naravno pogresio.Sada u toku igranja nekih igrica desava se da izbaci iz igre uz poruku:
"The sistem has recover from serious error." sa path-om na Minidump.
ili da izbaci poruku na plavom ekranu posle koje mogu samo da restartujem komp:

"A problem has been detected and Windows has been shut down to prevent demage.
IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL(odnosno: PAGE_FAULT_IN_NON_PAGED_AREA)
If this is first time restart your computer. If this appers again folow this steps chek to make sure any new hardwer or softwer is properly instaled.
Disable BIOS memory option sach as cashing or shadowing...
Tehnical information
Bigining dump of phisical memory.
Phisical memory dump complete."

Nakon restartovanja ponovo izbaci poruku "The sistem has recoverd from...".
Zanima me kako da vratim podesavanja u BIOSU na prethodno stanje i da li bi neko
apdejtovnje BIOSA pomoglo.Da li je moguce problemi nastju iz nekok drugog razloga(nisam nedavno inastalirao nikakav novi softver niti hardver).
Maticna ploca je A7V8X-X.
 
Probaj na Internetu (na sajtu proizvodjaca) da nadjes uputstvo od ploce (mozda ga vec imas) pa podesi ponovo BIOS.Imas mogucnost da restartujes CMOS memoriju, ali ti to ne bi mnogo pomoglo jer bi opet morao da podesis BIOS.
Nikako nemoj sam da flesujes BIOS.
 
Koliko se ja secam te poruke sa putanjom na minidump su znacile da si podesio AGP na 8X umesto na 4X.
Znaci ili graficka ili ploca ti ne podrzava AGP od 8X i zato ti pravi probleme (na ploci pise da je AGP 8X, ali to nece bas uvek da funkcionise besprekorno).
 

Back
Top