modelarstvo

Vidim da si iz Bg, poseti Centar za vaduhoplovno modelarstvo - Timocka 18 na Crvenom krstu, tamo imas sve od RC aviona do jedrilica, raketa, raketoplana.... Doduse nisam bio davno mislim da imaju na prodaju jedan avion bez mehanike, sto imaju na prodaju odvojeno.
A neki naj naj najobicniji avioncic mozes da nadjes i za 4-5000 din po raznim merkatorima ::) (ovo nisam licno video nego mi je receno)
dakle, pravac timocka, tamo ces da saznas sve sto de zanima.
 
Mislim da je covek pitao za avioncic a ne za igracku iz Merkatora??? Samo normalnu stanicu tesko da ces naci ispod 100 evra. Moja je od nekih 150 pa je apsolutno amaterska ali zavrsava posao!
A sto se tice centra u timockoj!? Ne znam sta da ti kazem...nikad nista nisu imali, a i to sto imaju je ocajno skupo i recimo uglavnom nekvalitetno,pocev od balze koja je najnize klase...na zalost, sto moju sto mnogih drugih!!!!
A ovi beogradski modelari su posebna prica!!! Mislim, super su oni ovako, ali ne trguj niti ugovaraj nikakve razmene sa njima!Iz licnog iskustva!
Savet!Samo kes ili viza pa naruci iz inostranstva!!!
 
Nemoj dda pricas u timockoj imaju Lahora i Cirusa koji su supeer jeddrilice....A za RC modele ssad imaju i to...
bio sam tamo skoro...nisu vise krs ko sto su nekad bili...dobro nije bas skoro ima tu vremena....
al irecimo lahor kosta malo vise od 500 kinti (dinara)
a imaju i cc komponente...
i ne samo to nego i nove raketne motore a ne ona sranjja od 5kN nego prave boostere..
 
Ako se neko naso uvredjenim nek izvini...ja pricam iz svog iskustva...svaka cast izuzecima!!!
Ne znam da li si modelar ali pitanje je bilo u vezi sa kako on kaze "tele-dirigovanim" avionima! Iili ti RC a lahor i cirus su daleko od toga!!! Uostalom precenjeni su...ne znam koja im je cena, verovatno prevelika kao sto je i bila uvek, ali njih mozes da napravis sam od, pa recimo grubo 2 table balze!!!
Sad, ako kupis balzu kod njih onda i neces mnogo da ustedis,al ako ti recimo donese nek balzu iz, lupam ceske,pa cak i Slovenije onda ti taj tvoj lahor i cirus izadje 10 puta jeftiniji!!!
Od raketnih motora izbor im je tek velicanstven!!!
A od RC ama bas nista! Vec 5 godina svracam povremeno da vidim da li se nesto promenilo i uvek ista prica: "treba da narucimo", "evo skupljamo novac da narucimo iz graupnera neku elektorniku", i tako dalje.... A osecam da kad bi i narucili jedan servo bi kostao 30 evra...
 
Ja kad sam poslednji put bio je jedan avion...ali samo 'avion' bez motora...
A da kad smo kod raketnih motora, bio je jedan lik iz Zrenjanina cini mi se koji pravi motore, ima gomilu 'modela' a mozes i da narucis motor kakav hoces. Imas mozda njegov telefon ili mail?
 
U Ohridu-Makedonii proizveli sу prvu modelarsku elisu 6“

Ova elisa ima veoma specificnu strukturu i oblik pa zato ima bolji potisak od vec poznate elise koi dolaze iz Amerike i Evropi.
Specifikaciје: tezi samo 1,5g, dugacka je 12 cm, preporucujemo je za gumu 1x3 mm, a mozda i malo jaca. Odlicno je uramnotezena i ima miran rad. Ali ona odnosi model do 20m u visini.
 

Back
Top