Zasto je Hitler mrzeo toliko jevreje?

Sta razume pod svoje, celi nemacki narod.

Ili njegove zaradnike.

Kolkoje meni poznato, vecia Nemaca je podrzavala hitlera i te kako. Mada mislim da je u pitanju njihov nacionalni obicaj da se autoriteti ne preispituju nego slusaju, i ona glupost koji je jos Bizmark instaliralirao, da je Sila jednoko pravo. A i danas su Nemci takvi. netalentovani za spoljnu politiku. Samo komanduju i ne razgovaraju. I to komanduju u tudjim drzavama , a ne u svojoj. Verujem da cce opet sve da se zavrsi kod njih.
 
Kolkoje meni poznato, vecia Nemaca je podrzavala hitlera i te kako. Mada mislim da je u pitanju njihov nacionalni obicaj da se autoriteti ne preispituju nego slusaju, i ona glupost koji je jos Bizmark instaliralirao, da je Sila jednoko pravo. A i danas su Nemci takvi. netalentovani za spoljnu politiku. Samo komanduju i ne razgovaraju. I to komanduju u tudjim drzavama , a ne u svojoj. Verujem da cce opet sve da se zavrsi kod njih.

Hitler su voleli zbog drugih stvari, naprimer je za dugovima efektivno smanijo nezaposlenost.
 
Sam termijn antiseminizam je nakaradan. Kad se kaze tako nesto, trebalo bi da bude logicno, da se to odnosi na najveci semitski narod, dakle, na Arape medjutim, to se odnosi na jevreje.
Hitler je mrzeo jevreje iz istih razloga , iz kojih su ih mrzli francuzi Englezi u 15 veku, ili Spanci kasnije, pa i poljaci, kasnije. Nije to nikavka novina, Nego je ovaj ludak izgradio moc da uradi to sto je uradio. A sve opravdavajuci se da nece da dzvoli da manjina komanduje vecinom. i da manjina terorise vecinu. U celoim zapadnom svetu je zapravo slavljen pre pocetka rata, stose danas prikriva. Dva puta je nominovan za NoOBELovu nagradu. A stari englezi dobro znaju da su drzali njegovu sliku na zidu od 33 do 38 godine. Svi vidjeniji i svi znacajni. Na Oksfordu su mu citane ode, a na Kembridzu je bila citava tirada govora koji ga slave. Al , eto , prikriva se. Ebi ih patak, i jedne i druge

Isto se tako u britanskim emisijama o istoriji kaže da su Mozlijevi fašisti bili jako slabi u Engleskoj da nisu nikad ušli u Parlament... a ne kaže se npr. da nisu to ni mogli u početku zbog većinskog izbornog sistema, a kasnije kad su ojačali bili su zabranjeni... ;)
 
OD 33 godne, pa do 38. A predlagan je i za NOBELa. da ne pricam kakve su hvvalospeve o njemu govorili profesori Oksforda i Kembridza. Pa nije to takva tajna.

I sta sad. Ili su ga Rusi voleli sto je Stalin potpisao pakt za njim.

Bilo je i u Velikoj Britaniji i Americi onih koji su ga podrzavali, a najvecim delom je bilo svejedno.
 
Poslednja izmena:
Hm, relativan je to pojam brale... u svakom slučaju Hitlerova ratna politika je imala podršku velike većine Njemaca, a da su slobodni izbori bili 1945. Nacionalsocijalisti bi sigurno pobijedili...

Jedan Njemac je napisao knjigu Hitlerovi dobrovoljni dzelati, on tu govori u kulturnom modelu kod Njemaca od 19 do 20 vijeka dje kaze da je antisemitizam kod njih usadjen stitinak godina prije Hitlera (kroz skolstvo, knjige, price, predavanja), kad je Hitler dosao na vlast on je samo taj model usadjen kod Nemaca prenio na stvarnost.
 
Jedan Njemac je napisao knjigu Hitlerovi dobrovoljni dzelati, on tu govori u kulturnom modelu kod Njemaca od 19 do 20 vijeka dje kaze da je antisemitizam kod njih usadjen stitinak godina prije Hitlera (kroz skolstvo, knjige, price, predavanja), kad je Hitler dosao na vlast on je samo taj model usadjen kod Nemaca prenio na stvarnost.
Tacno...ali postoji jedna velika razlika...
Nijemci su prije mrzili Jevreje zbog religije,a Hitler ih je mrzio zbog rase...
 
Tacno...ali postoji jedna velika razlika...
Nijemci su prije mrzili Jevreje zbog religije,a Hitler ih je mrzio zbog rase...

Pricao mi jedan prijatelj koji je pricao sa jednim Njemcem bas nesto u vezi nacista, i tako dotakli se oni teme o jevrejima, ovaj mi prijatelj, usudio se da ga pita zasto Njemci mrze (ili su mrzeli) jevreje, ovaj mu Njemac odgovorio zato jer njih okrivljuju za smrt Isa a.s. (Isusa) i zato jer su jevreji imali praksu da ubijaju djecu, kao da im je to bio obicaj.
Ovo zadnje ne znam dal je istina, samo pricam sta mi je reko jedan prijatelj a njemu jedan Njemac.
 
Jedan Njemac je napisao knjigu Hitlerovi dobrovoljni dzelati, on tu govori u kulturnom modelu kod Njemaca od 19 do 20 vijeka dje kaze da je antisemitizam kod njih usadjen stitinak godina prije Hitlera (kroz skolstvo, knjige, price, predavanja), kad je Hitler dosao na vlast on je samo taj model usadjen kod Nemaca prenio na stvarnost.

To vazi za sve narode evrope. Antijudaizam je bio rasiren svugde.

Druga polovina 19 i prva polovina 20 veka su bili vreme rasnih teorija i ideja o Jevrejima kao niskoj rasi je bilo daleko rasirena.
 
Poslednja izmena:
Jedan Njemac je napisao knjigu Hitlerovi dobrovoljni dzelati, on tu govori u kulturnom modelu kod Njemaca od 19 do 20 vijeka dje kaze da je antisemitizam kod njih usadjen stitinak godina prije Hitlera (kroz skolstvo, knjige, price, predavanja), kad je Hitler dosao na vlast on je samo taj model usadjen kod Nemaca prenio na stvarnost.
Samo jedna mala ispravka - Goldhagen je amerikanac rođen u Bostonu i profesor je na Harvardu.
 

Back
Top