Mensa

imash 3 x 3 slicice tako poredjane, prema nekoj logici, ali fali jedna, znaci osam slicica ovako

* * *
* * *
* * ?

za ? ti je ponudjeno jedno 6 varijanti pa treba da iyaberes da se slaze s logikom

a slicice nisu u smislu slike nego npr kvadrati krugovi neki su crni neki beli neki sivi...nije u boji.bar nije bilo..tako neki ornamenti geometr. slike...i mere ti vreme!
neke su teshke i ne ide bas po teyini znaci mogu da se nadju i u sred testa
 

E, meni je glupo, da se kurčim za stvari, kojima nisam sam doprineo.
Testirao sam se u par navrata i imam baš veliki...
Poslednji put kod drugara sa psihologije u laboratoriji na Filozofskom. Po rezultatima, mogao bih da budem i počasni član MENSE, ali inteligencija mi je govorila da je tamo glupo, te se nisam "učlanio"
Na Filozofskom se rade razni testovi, pa i test inteligencije. Možete da posetite Laboratoriju, a usput, pogledajte i jedinu mumiju koja se nalazi u SCG.
General Schwartzkopf ima isti IQ kao ja... Stvarno mi je to nebitno. Još nešto, ja sam od onih anumeričkih tipova. Uvek sam imao slabu dvojku iz matematike :wink:
 
HeBePoBaTaH_:

E, meni je glupo, da se kurčim za stvari, kojima nisam sam doprineo.
Testirao sam se u par navrata i imam baš veliki...

Ulepsao si mi dan!

7.gif


 
etotako:
e, ja sam se sada testirala na onom hrvatskom sajtu
rezultat:
"Vas IQ bi mogao biti oko: 132

Ovo nije službeni rezultat, te ga ne možete koristiti kao takvog.
Ako vas zanima točan IQ, pozivamo vas na službeno testiranje."

Ovo još uvek nije IQ 148 i više
evo, idem da lupam glavu o zid... pošto sam skoro luda

Ma bezveze su ti testovi gde imaš samo brojeve i crteže... hoću tekstualni problem breeee
Nisu bezveze, tako se meri inteligencija, procitaj sta pise pod linkom inteligencija bilo na tom hrvatskom bilo na nasem sajtu Mense... "Testovi inteligencije koji se upotrebljavaju za testiranje u Mensi zasnivaju se isključivo na slikama i rezultati tih testova ne ovise o obrazovanju, kulturnom porijeklu ili starosti."
Mada i ja volim ono "...ako je Pera kad pomnozi svoj broj godina od pre 5 godina duplo stariji od Zike , a Zikina sestra od tetke iz Nemacke presipa iz 3 poteza x litara pomocu 2 flase u 3 bureta, koliko onda treba Lazi da prepliva duplo vecu razdaljinu... " :wink: :wink: Mene ovo odavno zanima ali nikako da se nakanim da odem da se testiram, evo prijavila sam se na mailing listu kod nas da mi posalju obavestenje kad je sledece... Nisam opterecena time ali me zanima... Brat mi je clan (ima neki opasan iq, preko 160, ne secam se tacno koliko) pa da vidim da li nam je porodicno :D

Evo, da malo osvetlam obraz plavusama, mog rezultata sa hrvatskog testa:

Vas IQ bi mogao biti oko: 159

Ovo nije službeni rezultat, te ga ne možete koristiti kao takvog.
Ako vas zanima točan IQ, pozivamo vas na službeno testiranje.

:shock: :D

"I sta reci... " :P

Pozdrav svim "ludacima", 'ajmo kolektivno glavom u zid... :wink: :lol:
 
Truman:
Tesko da ti clan ima iq preko 160 jer je na Mensinom testiranju maksimalan rezultat 156> tj nemaju merac za iq preko 156.

Dobar ti je pokusaj ali ne pije vodu: znam sta pricam, evo upravo sam potrazila i nasla papir na kome to i pise (posto mi brat nije tu, u Americi je, unovcava svoju inteligenciju i znanje); stvar je u tome sto se testirao '80-ih ili '90-ih godina (1969. je godiste) kada jos uvek nije postojao ogranak Mense u Yugoslaviji i tada je izvestaj izgledao ovako:
3a08.jpg

kao sto vidis (nadam se da se vidi) iq 164 ili 99% na testu! Eto vam domaceg zadatka!
I sad ce forumasi po obicaju da kazu zasto za ovakve stvari ne koristimo pp, ali i ti si meni javno "izmisljao toplu vodu"...
pozdrav!
 
Yebeš znanje kad je kod nas važnije zvanje! :?
Zato gluperde zauzimaju mesta pametnih ljudi...
a pametni beže u inostranstvo... i tako ova država nema koristi ni od jednih ni od drugih. :?

Carrie, batali IQ i ajmo na basket! :D
 
A da, jos jedan mali dodatak - MENSA SCG jos uvek nema testove koji mere iq preko 156, inace naravno da ga druge Mense imaju i da mere ...

E Tomax, ti prvo pa musko - iz prve si mi ubo slabu tacku - sve moze, balet, gimnastika, fitnes, klizanje, jahanje treniram 15 godina ali loptu bolje da ne uzimam u ruke nece dobro da bude... :( a nikad me nije ni privlacilo... kosarku i odbojku obozavam da gledam ali da igram... to ostavljam onima koji to zaista umeju i vole :D
Ne moze se bas sve! :oops:
 
Samo da objavim da je moj IQ 136, nije bas nesto u odnosu na vase, ali prema vazecoj podeli spadam u posebno nadarene osobe. 8)
Samo jos da mi neko kaze zasta sam to posebno nadaren. :wink:
 
Ma i ja sam još 1999. "prošla" sa tim čuvenim IQ>156, ali nikad se nisam zvanično učlanila, jer su mi članovi novosadske Mense delovali kao neki čudaci. :? Mada se možda jednom nakanim da platim tu članarinu, čisto da imam člansku kartu. :D
 
Ti testovi su jako relativni. Secam se taj hrvatski sam cackao bash letos negde u junu, ispalo mi nesto oko 128-130, ***** li ga tachno.
Sad sam ponovo probao, zbog teme, nisam radio ofrlje ko onda, u medjuvremenu sam u nekoliko navrata imao sl testove u rukama i sad sam ubo 153. Relativno ko sto rekoh.
 
@TOMAX :lol: :lol: :lol:

@ Lupim
Ti testovi na sajtu hrvatske mense bas i nisu pravi mensini testovi, koliko se ja secam (resavala sam ih jednom). Pravi mensini testovi su culture free - nema slova, nema brojeva. Pravljeni da moze da ih resi i neko ko nema ni dana skole.
 

Back
Top