ZIVOT

shx

Zainteresovan član
Poruka
184
Primetio sam da najvise poseta ima tema SMRT. I to ubedljivo najvise. Zasto je to tako? A kada bi ta tema glasila suprotno tj ovako:

"Da li je po vama ZIVETI cudesna stvar?
Kako pojmite zivot ,kakva je njegova vaznost za vas...bla,bla.."

Moram da priznam da ja o smrti uopste ne razmisljam, moje misli su usredsredjene na zivot iskljucivo. Vase?
 
ZIVOT JE CUDO - rece covek i napravi film ! Ne znam kako je to prikazano na filmu , ali mislim da je ZIVOT ........nesto......kao.....? Ne znam kakav ce biti do kraja , ali ga zivim kako mi se desi, i kako hocu. Ali u svakom slucaju lepa pojava !
 
Zivot....pa to je skup glupih i pametnih,lepih i ruznih,veselih i tuznih stvari,pojava i okolnosti.Veliki deo njihovih ishoda ne zavisi od nas ali na neke mozemo uticati svom svojom snagom,kako bilo, imamo ga i trebalo bi da ga iskoristimo na najbolji moguci nacin...n.p.r.smejati se sto vise,voleti sto vise,druziti se sto vise...raditi....?...pevati,igrati,slusati druge kad govore,uciti,uzivati u svemu sto je lepo,plakati?po nekad da ti bude lakse i tako...malo lepo,malo ruzno,malo veselo,malo tuzno i to je to....Zivot.
 
shx:
Primetio sam da najvise poseta ima tema SMRT. I to ubedljivo najvise. Zasto je to tako? A kada bi ta tema glasila suprotno tj ovako:

"Da li je po vama ZIVETI cudesna stvar?
Kako pojmite zivot ,kakva je njegova vaznost za vas...bla,bla.."

Moram da priznam da ja o smrti uopste ne razmisljam, moje misli su usredsredjene na zivot iskljucivo. Vase?

Ako vec postavljas temu onda osmisli bar kako ces je formulisati a ne "bla bla"! :idea:
Inace ce biti jos jedno presipanje iz supljeg u prazno ... postavljena tema - ispunjena svrha...

 
Posetiocima ovde preturati po životu se čini opasnije jer talasaju po nečemu što se jedva drži.

Zato su bliže teme oko smrti , jer se u njima podvlači crta šta je bilo, a ne šta je sada....

Nisi čuo da je Srpski narod sklon samosažaljenju...
 
... a i prirodnije da dok si mlad razmisljas mnogo vise o zivotu. Mislim da je poseta temi smrt posledica sve veceg broja depresivnih osoba uopste, a narocito u nasoj zemlji.
 
Kelis:
shx:
Primetio sam da najvise poseta ima tema SMRT. I to ubedljivo najvise. Zasto je to tako? A kada bi ta tema glasila suprotno tj ovako:

"Da li je po vama ZIVETI cudesna stvar?
Kako pojmite zivot ,kakva je njegova vaznost za vas...bla,bla.."

Moram da priznam da ja o smrti uopste ne razmisljam, moje misli su usredsredjene na zivot iskljucivo. Vase?

Ako vec postavljas temu onda osmisli bar kako ces je formulisati a ne "bla bla"! :idea:
Inace ce biti jos jedno presipanje iz supljeg u prazno ... postavljena tema - ispunjena svrha...


Mislim da ne citash dobro, ili ne razumesh... probaj josh jednom...
 
O životu ima toliko toga da se kaže...pa na kraju ostajemo bez teksta.
O smrti, pak iako mislimo da znamo, znamo malo... ona je misterija, zato nam je toliko zanimljivija (na temi "smrt" je bilo toliko lepih reči, prosto da poželiš odma da crkneš :wink:). :)
 
Zivot je ZIVOT i uvek ga treba ziveti, nikada se ne sme prepustiti kolotecini i naravno, izvuci sve najcrnje iz nje. Treba se boriti, a covek uvek ima razloga za borbu ...
Treba uzivati u sitnim stvarima ...
 
sidro:
Zivot je ZIVOT i uvek ga treba ziveti, nikada se ne sme prepustiti kolotecini i naravno, izvuci sve najcrnje iz nje. Treba se boriti, a covek uvek ima razloga za borbu ...
Treba uzivati u sitnim stvarima ...

ma....sme ..i moze..i ne mora se boriti

i nije chudo to te plashe iz filmova
 
pa znas onu izreku ,,u tudjeg tatka veća patka ,, he he
smrt su mnogi pokušali definisati i koliko god da je interesantna definicija činjenice ne postoje ,, pa kako da ne bude zanimljivo brbljati o nečemu gde se mnoga mišljenja sukobljavaju -a bez konkretnog dokaza,,,
bez obzira na razne crkve ,, moja definicija je pogodak u srž,,, KO JE RIKNO NEMA GA VIŠE,,
bau bau :twisted:
 
Smrt je misterija,a sve sto je misteriozno,neznano,nas privuce i zato se toliko i raspravlja o tome.Ne volim da pricam o smrti,niti je dozivljavam kao nesto cudesno.
Zivot na jednoj strani donosi smeh,radost,srecu,ljubav,razumevanje..,a na drugoj strani-tugu,bol,patnju,suze,smrt..
Po meni,zivot je cudesan i bez obzira na sve,vredi ga ziveti
 
Zaista, više pričamo o smrti...
Ali, nemojte prerano zaključivati da depresivni ljudi više razmišljaju o smrti i da smo generalno depresivniji nego ranije.
Po nekoj logici, srećni i zadovoljni bi trebali više da se plaše i više da je pominju. A neko je rekao da je smrt misterija i da, kao takva, privlači mnogo više pažnje.
Pa, dobro, i život je misterija. Zar nije?
Nedavno mi je palo na pamet da je, ako ima u nama još nečega sem skupa ćelija, neko morao odlučiti: "E, sad ću baš nju strpati tu, među ove dole!" :shock: :D
A kako smo mi dospeli ovde? Da li treba da tražimo svrhu?
Kada bismo čestito promislili o životu i o svakoj opciji onoga što nas čeka posle smrti, lako bismo došli do zaključka da je jedino pametno što možemo učiniti za sebe - prepustiti se svim mogućnostima za uživanje ovde, dok to možemo, a da pritom nikoga bitno ne oštetimo.
Ako nas čeka ništavilo, život je - KAZNA. Priroda nam je udesila da postanemo SVESNI sopstvenog nestanka. I zato je mnogo bolje da toga nikada ne postanemo svesni. Da li biste izdržali sat vremena sa zdravim razumom znajući da vaše postojanje ima konačnu i definitivnu granicu?
 
Ovo mi malo pesimisticki zvuci!
Znas sta,kad bih postavljala sebi pitanja svaki dan-dokle cu ga ziveti...da li cu docekati sutrasnji dan....pa najbolje je onda da se zatvorim u kucu i krenem da placem od te silne neizvesnosti i opasnosti koje vrebaju.
Ne zelim da razmisljam na taj nacin.
Imam svoju viziju zivota,imam svoj zivotni cilj i ne zelim da odustanem od njega.Od onih sam sto vole da udare glavom o zid zarad nekih svojih zamisli.Sve sto je komplikovanije,makar bilo i kobno po mene, vise me privuce.
U cemu je smisao zivota-pitas....Reci cu ti u cemu je smisao mog zivota,a ne onog"tvog"koji si naveo-bezizrazajnog,zivota u stalnom strahu...
Smisao mom zivotu mogu dati dve stvari.Jedna je-srodna dusa,neko ko ce biti pored nas i u dobru i u zlu,a druga stvar za kojom tezim je-ostvarenje mojih planova,zelja.Skoro sam cula i svidelo mi se-NIKAD NISAM IMAO SNOVE,IMAM SAMO PLANOVE...tako da i ja od skoro imam samo planove..

Hektore,jesi li ti skroman covek?
 

Back
Top