Zdravstveni radnici Austrija, Nemacka, itd.

Gile ja ne znam brzi metod od ovog..a i direktniji, jer svi ti ljudi koje poznaejm i tamo su su u nekomblago receno cudnom fazonu sto se pomoci tice.
Tako sam ja lepo seo u auto i otisao tamo i tamo dobio ono sto sam vec ranije rekao. Ako zelis mogu da ti posaljem slikano te papire za RWR dozvolu koju mi je dao covek koji radi tamo na birou. Link za nostrifikaciju sam stavio i nije to neko cudo, barem ne sa ove tacke gledista. Eto ja ocekujem da cu u naredna dva meseca poceti aktivno to da resavam. Lista na kojoj su medicinari vazi do kraja godine..pise sve tamo, a buduci da si A2 / B1 nivo nemackog jasno ces procitati to i sam.
Eto pisi u inbox pa daj mail..ili da nekako skontam kako se stvari kace ovde javno...
Pozdrav svima i hvala timemachine i ostali...

Premalo je info sa lica mesta i zbog toga je previse sve kontradiktorno i ljudi svasta pricaju,gledajte za Norvesku je stvar prilicno jasna jer su ljudi skupili info i idu po utabanoj putanji i rezultat je jasan,dok je za Austriju i Nemacku sve individualno i dosta nejasno.Jedni kazu,probaj ovako,drugi probaj onako a ja znam bar 10 ljudi koji bi nesto probali ali prosto ne zele da rizikuju pare koje ni nemaju jer nemaju posao da bi uleteli u nesto nejasno,razumem ih. neki od njih su i krenuli da uce Norveski jer prosto ako vec trose vreme i pare zele jasno da znaju da ce dobiti neki rezultat a ne da se igraju

Moj nemacki je izmedju A2 i B1 i bilo bi mi mnogo lakse da krenem u tom pravcu a i jeftinije,uostalom i brze nego za Norvesku ali prosto nemam blage veze odakle da krenem jer nijedna ustanova ne daje jasne info,zadnje sto se vrti je ta nostrifikacija koja je blago receno glupost jer ko ima pare da dolazi iz zemalja van EU i sedi pola godine i Austriji da nostrifikuje diplomu a pritom nema pravo da radi ni kao bolnicar......ta RWR bi trebala doneti promene ali za sada nista novo iako je krenula pre par meseci za deficitaran kadar....

Verujem da bi timemachine-u dosta ljudi bilo zahvalno kad bi saznao neke konkretne info sta moze a sta ne moze
 
Ma ja sam u kontaktu sa jednom devojkom iz Srbije koja radi u Becu sa nasom srednjom ali ima njihov pasos pa je njena situacija drugacija,pokusala je da mi sazna neke stvari i u sustini najveci je problem sto kod njih poslodavac i administracija pricaju razlicite price,ili ce ti poslodavac dati posao,izaci u susret a onda te administracija otkaciti ili ce ti administracija reci da imas sanse javi se a onda se desi da nece niko da ti da posao jer mi nismo u EU a oni pojma nemaju o RWR karti i sta s njom:)

Ona je konkretno pitala ljude sa kojima radi i oni nemaju pojma o RWR karti,verujem da se stvar moze izgurati ali kao sto si i sam uradio,direktno,sa dokazima i papirima na osnovu kojih nas ne mogu otkaciti,jer oni su u fazonu sve moze ali nas mrzi da se mrdnemo da ti to zavrsimo,i poslodavca i administraciju,do sad je problem bio sto su poslodavci rado izlazili u susret a administracija je pravila probleme jer nije htela da izda papire,ako je tebi sad ista ta administracija rekla da imas sanse onda je to opasno pozitivna vest. Sto se mene tice ja bih sutra krenuo u proceduru pod odmah ali nas 10 se raspituje na 10 strana i uvek neke cudne price i opcije i na kraju se smorili jer ne znamo kako i sta na kraju poceli da kontamo da idemo za Norvesku da ne gubimo vreme cekajuci

delija_sever029@yahoo.com

moj mail ako nesto treba,daj da to poguramo i izvucemo neke konkretne info,ja sam na raspolaganju za pomoc koliko mogu
 
Pozdrav. Supruga mi je medicinska sestra. Razmisljamo da odemo iz Srbije. Supruga je pre par meseci dobila madjarski pasos , kao i oba deteta. Da li je to prednost prilikom eventualnog trazenja posla u struci u Ger ili Au? Nemacki jezik ne govorimo , ali ako bismo resili da idemo upisali bi kurseve i poceli iciti.
 
Mene interesuje da li su nase diplome priznate u Austriji? Konkretno Visoka zdravstvena skola strukovnih studija u Zemunu -smer fizioterapeut. Pocetkom 2013.god bih trebala da dobijem dvojno drzavljanstvo tj.madarsko i automatski cu biti drzavljanin EU.Da li imam sanse da se zaposlim u Becu kao visi fizioterapeut?Jos bih upisala master studije u Bratislavi...nemacki mi ne ide jos najbolje
 
Imam krajnje blesavo pitanje... Drugarica mi je zivela 10-ak godina u Nemackoj, tamo je zavrsila srednju i visu medicinsku skolu, i ima radnog staza 3 godine, ALI za to vreme nije uzela njihovo drzavljanstvo, vratila se u rodni kraj misleci da ce se ovde zaposlti, u medjuvremenu se udala i provalila da ovde za nju profesionalne buducnosti nema, ali kasno jer se vec odjavila iz Nemacke. E, ona je zainteresovana za posao u Austriji, koliko sam provalila vece su plate nego u Nemackoj... Kakve ona ima sanse za to, jer su joj ovde jedva priznali i srednju skolu. Znaci, ima diplomu i srednje i vise i plus znanje nemackog jezika. Ako neko moze da pomogne... Hvala!!!
 
Pozdrav svima!!!
Ja sam završila Visoku zdravstvenu školu strukovnih studija-opšti smer, u Zemunu. Pokušavam da odem u inostranstvo, prvenstveno me interesuje nemačko govorno područije. Sasvim slučajno sam došla u kontakt sa ženom koja ima "Pflege dinst"u Nemačkoj, nešto kao naša kućna nega. Dobila sam od njih ugovor o radu i uredno predala u nemačku ambasadu u Bg a oni su me ljubazno odbili uz obrazloženje da nemamo potpisan međudržavni sporazum!!!! Nema veze što sam imala sve garancije. Igrom slučaja posle svega ljudi su me pozvali da radim na crno i podatak koji sam pročitala u novinama je da im fali oko 50.000 med sestara. Kad sam se vratila dobila sam informaciju da su iz Nemačke bili 2 puta i da su naši odbili da sklope taj sporazumjer se navodno boje odliva kadrova!!! Naša posla!!!
 

Back
Top