Kolege sa Pravnog fakulteta...

Hvala na odgovoru koji je donekle znacio i podrsku sto se moje odluke tice. Ma, nije da me preterano interesuje misljenje ljudi (generalno), ali ponekad me nateraju da se zamislim i sto je najironicnije, upravo ti promaseni ljudi mi to i ucine. Volim da mi svi kazu svoje misljenje koliko god ono bilo razlicito od mog, ako pri tom nisu isfolirani, tj. iskompleksirani debili koji vise nego ista uzivaju u tudjoj nesreci, a da pri tom nisu ni svesni toga... Ne znam, ali znam da cu definitivno na Prava. :wink: Nego, ti si, Lolla, na kojoj godini?
 
mari:
Hvala na odgovoru koji je donekle znacio i podrsku sto se moje odluke tice. Ma, nije da me preterano interesuje misljenje ljudi (generalno), ali ponekad me nateraju da se zamislim i sto je najironicnije, upravo ti promaseni ljudi mi to i ucine. Volim da mi svi kazu svoje misljenje koliko god ono bilo razlicito od mog, ako pri tom nisu isfolirani, tj. iskompleksirani debili koji vise nego ista uzivaju u tudjoj nesreci, a da pri tom nisu ni svesni toga... Ne znam, ali znam da cu definitivno na Prava. :wink: Nego, ti si, Lolla, na kojoj godini?
Na trecoj.
Drago mi je shto je tvoja odluka definitivna:).
 
Elleni:
Puno pozdrava za sve moje kolege sa Pravnog. Nesto me strasno interesuje. Zasto Grci studiraju pravo kod nas, da li je njihov fakultet komplementaran sa nasim ili je nesto drugo u pitanju? (Po zavrsetku planiram da odem u Atinu, pa me zanima). hvala.
gia sou elleni :D
ne znam konkretno za pravni, ali znam zbog cega grci generalno hrle na nase fakultete... njihovi fakulteti upisuju veoma mali broj studenata na budzet, a kriterijum za upis je uspeh na maturi i tokom skolovanja (ili kombinacija ova dva:)... tako da 90% ljudi ne moze da se upise na njihove univerzitete i trazi alternativu...a postoje dve alternative...extremno skupa skolarina ili studiranje u inostranstvu...imucniji studiraju u engleskoj, manje imucni u srbiji i bugarskoj...
vidim da nisam bio preterano koristan posto si pitala za pravni koji je specifican zbog razlika u pravnim sistemima od drzave do drzave, ali cim studiraju masovno pretpostavljam da to ima nekog smisla...
 
mari:
Zanima me da li na Pravnom imam neke jezike pored obaveznog latinskog. Posto ucin engleski i francuski ne bih bas bila odusevljena ukoliko na Pravnom ne bih nastavila ni jedan od tih jezika, bar engleski???
Obavezno polazes jedan strani jezik. Ti biras koji, ljudi najcesce idu 'na' engleski. Potrebno je da polozis isti do kraja faxa, znaci nije ti to predmet vezan za godinu (jedan jedini koji je tako specifican, bar koliko ja znam). Ispit je lak, u pitanju je knjizica od tridesetak stranica, tako da nema potrebe da se brinesh oko toga. A latinski ti je obavezan, tj. polaganje samo ukoliko ga nisi pohadjala u srednjoj skoli.
 
Bule_busko:
Da li neko zna kakav je Borivoje Sunderic iz ustavnog prava???
Moje subjektivno misljenje je da bi bilo bolje da ga zamenis,jer iz mog iskustva (i polagala sam i slusala ipit kod njega) prolaznost je veoma mala (dva-tri studenta na dan) a takodje ne mogu da ukapiram njegov kriterijum. Npr.jedan kolega je znao prilicno lose prva dva pitanja i samo dve recenice iz treceg i dao mu je 6, a nakon toga je oborio devojku koja je perfektno znala prva dva a trece jedva,i on joj je rekao :'Zamenio bih vam trece da ste prva dva bar nesto znali. Izgleda da ste dosli cisto na srecu da polozite..' Mislim da je najbolja Vucicka,bar sam ja kod nje polozila,mada je to bilo pre skoro dve godine,pa mozda se nesto i izmenilo u medjuvremenu sto se tice Sunderica,a za Vucicku mislim da je i dalje ok jer mnogi koje znam polazu kod nje. Ako ti ne odgovaraju njeni termini,ni Ratko nije los.
 
Zanima me koliko mogu da se oslonim na onu knjigu testova od ranijih godina sto se samog prijemnog tice, posto mi neko kaze da je to dobra osnova i da je tu u principu dosta pitanja, a neko mi, pak, kaze da ne smem da se oslanjam na to...pa??? Hvala
 
Kartagina:
Zanima me koliko mogu da se oslonim na onu knjigu testova od ranijih godina sto se samog prijemnog tice, posto mi neko kaze da je to dobra osnova i da je tu u principu dosta pitanja, a neko mi, pak, kaze da ne smem da se oslanjam na to...pa??? Hvala
to moze samo da ti sluzi kao pomagalo, a ne kao osnova za prijemni..vrlo mala verovatnoca je da cde da ti dodju ista pitanja...
srecno!
 
Tek sam upisala i iako mi pravni nije bio prvi izbor jako mi se svidja. Da li biste mogli malo da mi pomognete tako sto biste mi dali neke savete, npr. kako pita Milosevic iz rimskog, kod koga polagati sociologiju, nacionalnu i slicno. Generalno volela bih da vidim vase komentare profesora i ispitivanja. Nesto slicno sam nasla na infostudu ali bih volela da cujem vise misljenja. UNAPRED HVALA.
 
Anonymous:
Tek sam upisala i iako mi pravni nije bio prvi izbor jako mi se svidja. Da li biste mogli malo da mi pomognete tako sto biste mi dali neke savete, npr. kako pita Milosevic iz rimskog, kod koga polagati sociologiju, nacionalnu i slicno. Generalno volela bih da vidim vase komentare profesora i ispitivanja. Nesto slicno sam nasla na infostudu ali bih volela da cujem vise misljenja. UNAPRED HVALA.
Milosevic trazi prvo pismeno da se radi, pa tek onda ide usmeno..
Ljudi neshto nisu odusevljeni njim, ali ipak najvishe kod njega izlaze. Bujuklica zaobilaze u shirokom luku, mada znam gomilu ljudi koji su polozili kod njega Rimsko bez problema (cak im je i pomagao).
 
Poz kolegama sa Pravnog!
Davno je to bilo kad sam ja polagala rimsko,bio mi je to prvi ispit...Polagala sam kod Milosevica i bio je fenomenale.On je bas O.k. profesor u svakom pogledu.
Za ustavno preporucujem Zlatiju,neverovatno je sta sve ljudi ne znaju kod nje pa prolaze,mada sam ja polagala kod Ratka i nisam imala problema.Ipak mislim da Ratko vise trazi.
Ne znam kakav je Sunderic na ustavnom,ali na radnom ga svi zaobilaze.
Nadam se da sam nekom pomogla,ali ne zaboravite-ako budete naucili,polozicete!
 
Please, da li neko mozda zna ili moze da mi proveri da li mogu da upisem Pravni u Beogradu posle zavrsene srednje za turistickog tehnicara. Bila sam na faksu ali tada nisu bili sigurni, pretpostavljaju da moze (jer, ta skola bi trebalo da bude nesto kao ekonomska, tj. smer ekonomske). Posto nisam iz BG-a, a ni iz blizine molim za pomoc!!!
 
Anonymous:
Necete verovati, polozim iz prve Rimsko,opstu i gradjansko, a ne mogu iz cetvrtog puta nacionalnu.Jesam li jedina? Jeste kada Zika vise ne ispituje vec samo one k...e

Iz Nacionalne bih ti preporucila Mirkovica, on je kralj. Obrati paznju na ispitna pitanja u tome lezi kljuc, i na Dusanov zakonik, to on obozava. A covek je maximalno fer, ne znam zasto sire price. On je jako simpatican, i dobrodusan covek, videces!
 

Back
Top