Kolege sa Pravnog fakulteta...

Ne znam jesam li pogotila pravu temu, radi se o poslu van drzave Srbije, sa pravnim fakultetom, zanima me slijedece.

Imam neku ponudu od advokatska kancelarija Prnjavorac https://advokat-prnjavorac.com iz Bosne i Hercegovine.

Imam mogucnost biti kod bake za vrijeme rada, dakle smjestaj imam i platu od 440 EUR mjesečno.

Period rada bi bio 2 godine, radno vrijeme od 09:00h do 17:00h stim da se može raditi po potrebi i više, te da nekad radim i vikendom ali od kuce.

Uslovi su bili dvojno državljanstvo R. Srbije i BiH (radi upošljavanja jer u tom slučaju nisam „stranac“), a advokatska kancelarija ima dobru saradnju sa nekim Srpskim advokatskim kancelarijama, i valjda klijente kompanije iz Srbije registrirane u Bosni i Hercegovine.

Trenutno sam u Bosni na odmoru kod rodbine, roditelji su mi iz BiH, ali sam fakultet u Srbiji.

Sada me živo zanima, kako da reglišem da se te dvije godine rada u inostranstvu računaju u Srbiji kao uslov za polaganje pravosudnog ispita ? Jer bi se potom vratila u Beograd ?

Da li ce Advokatska komora Srbije moći da mi ovo računa u staž ?
 
Cura od 17 želi da se uda za dedu od 70.
Šta će sud uraditi povodom toga, u kojoj formi će ona podneti zahtev, a u kojoj formi će sud odgovoriti?
Pretpostavimo da ima dozvolu roditelja i da je zrela za brak.

Ako neko vidi ovo naredna 2-3 dana, neka odgovori, bio bih mu zahvalan. :)
 
Pitanje za moje kolege koje su zavrsile drzavni pravni fakultet u Srbiji ili Republici Srpskoj :

Da li sa nasom diplomom mozemo da radimo u nekim zemljama Evrope uz polaganje razlike ispita u odredjenoj zemlji ?
Ja znam za jednog covjeka koji je prije rata bio pravnik u BiH i tokom izbjeglistva u Svedskoj tamo je polozio razliku ispita i zaposlio se.
Sa kojim zemljama imamo najmanju razliku ispita.

Unaprijed zahvalan na odgovoru kolega

Dekston
 

Back
Top