ANTISEMITIZAM
Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 144

Tema: ANTISEMITIZAM

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.08.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano ANTISEMITIZAM

Sta je uzrok tom.
    Od tolikih naroda odkud bas jevreji da budu predmet mrznje.

Odgovor da je antisemitiyam produkt psiholoskih problema, sam cuo vise hiljada puta.
    Verujem da postoji neko logicnije objasnjenje!

Poznat gigule (avatar)
    Učlanjen
    15.04.2004.
    Pol
    ženski
    mesto za kukce,wilme i sve dobre stvorove
    Reputaciona moć
    122

Podrazumevano

aha, a postoji i pretraživač ... ovakva tema već postoji.

Iskusan Nexus 6 (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Podrazumevano

koliko je meni poznato...
    Hriscani na smeju, zbog vere, da uzimaju kamatu, kada nekome pozajme pare...(naravno 'de bi nam bio kraj da se svi pridrzavaju toga)
    a Jevreji, mogu i to rade...sad, negde sam procitao da to rade jer nesto sa hipotekom, kao ne smeju da daju hipoteku, ili tako nesto...neka me neko ispravi...
    pa, kao, to je jedan od uzroka netrpeljivosti Jevreja i Hriscana...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.08.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio gigule
    aha, a postoji i pretraživač ... ovakva tema već postoji.
    PA IMA,
    ALI JE JAKO DUBOKO ZAKOPANA NEGDE U SAJTU.
    SAMO MALO DA SE REAKTIVIRA...

Poznat gigule (avatar)
    Učlanjen
    15.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    122

Elita
    Učlanjen
    08.05.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Ciklon B pita za uzroke antisemitizma...??? :shock: :shock: :shock: :? :? :? :shock: :shock: :shock:

Veoma poznat
    Učlanjen
    05.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

a ja mislim da je zamena teza

samo jevreji imaju pojavu koja se zove "neki tamo chovek na planeti me nevoli" i to je debilno

mislim ne vole svi ni srbe, ni hrvate ni mexikance ni eskime, pa opet nemamo te teme na forumu

drugo...

u njihovim svetim knjigama, Tori, Talmudu... na druge nacije se gleda kao na zivotinje, niza bica (chitao sam) tako da i nesto ne obracam paznju na tu pojavu zvanu Jevrej. za mene je to utripovana, prepotentna, nabedjena nacija koja cele istorije se trudi da vlada okolinom, pre svega preko verskih i ideoloshkih tvorevina. kad malo bolje razmislim... pa i nevolim ih mnogo

Elita
    Učlanjen
    16.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Prosle godine sam citala neku knjigu koja na osnovu genetskih parametara deli ljude i tu boja koze ili nacionalna pripadnost ne igraju nikakvu ulogu mada je verovatnije da ce se medju pripadnicima odredjene zajednice naci vece genetske slicnosti. Prema toj knjizi postojale su tri osnovne grupe koje su se kasnijim mesanjima izdelile u vise podgrupa...ako vas interesuje kojoj od njih pripadate izvadite krv u nekoj boljoj laboratoriji - to kod nas rade na Torlaku, mislim da kosta 400 Evra, napolju je jeftinije. Tako npr. stanovnici koji na nasim prostorima zive pretezno uz jadransku obalu imaju istu genetsku strukturu kao i stanovnici jedne oblasti u Kini i Svedsoj, pripadnici jednog plemena u Etiopiji... a npr. nemaju zajednicku genetsku strukturu sa stanovnistvom koje zivi na geografsi blizem podrucju.
    Ciste grupe skoro da i ne postoje a mesanje podgrupa koje su se iz njih razvile moze dovesti do genetskih deformacija ili poboljsati genetski materijal. Sto se tice jevreja cini mi se da je pisalo da su Arapi jedini narod sa kojim oni mogu bez negativnih posledica "mesati" gene. E sad sam ja iz toga izvukla zakljucak, sto ne znaci da sam u pravu, da su Jevreji svesni negativnih posledica "mesanja" sa ostalim narodima sami sebe osudili na izolaciju mada i medju jevrejima nisu svi Jevreji iz Palestine...npr. "istocni jevreji" za koje se tvrdi da su u stvari Hazari nemaju tih problema...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.03.2004.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Citat Original postavio crow
    a ja mislim da je zamena teza

samo jevreji imaju pojavu koja se zove "neki tamo chovek na planeti me nevoli" i to je debilno

mislim ne vole svi ni srbe, ni hrvate ni mexikance ni eskime, pa opet nemamo te teme na forumu

drugo...

u njihovim svetim knjigama, Tori, Talmudu... na druge nacije se gleda kao na zivotinje, niza bica (chitao sam) tako da i nesto ne obracam paznju na tu pojavu zvanu Jevrej. za mene je to utripovana, prepotentna, nabedjena nacija koja cele istorije se trudi da vlada okolinom, pre svega preko verskih i ideoloshkih tvorevina. kad malo bolje razmislim... pa i nevolim ih mnogo
    Pa, tako nekako se i ja osecam kad su jeshe u pitanju...
    mnogo buke prave oko tog holokausta, kao da niko drugi nije izgubio pola naroda u tom ratu...
    malo smaraju...

gost 4554 nije na forumu
    На тебе се, Господе, поуздах, да се не постидим до века
    Buduća legenda
    Učlanjen
    12.10.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: ANTISEMITIZAM

Citat Original postavio CIKLON B
    Sta je uzrok tom.
    Od tolikih naroda odkud bas jevreji da budu predmet mrznje.

Odgovor da je antisemitiyam produkt psiholoskih problema, sam cuo vise hiljada puta.
    Verujem da postoji neko logicnije objasnjenje!
    Otvori Sveto Pismo....U njemu sve lijepo piše...
    Jevrejima JESTE prvo dato ispravno učenje, što su oni izopačili izdali Hrista i ovo što ih je stiglo je Božija kazna...Pa Sveto pismo kaže da je Isus rekao da u Jerusalimu nikada neće biti mira do kraja svijeta....Da od jerusalimskog Hrama neće ostati ni kamen na kamenu (Muslimani su ga porušili i na njemu podigli Omarovu džamiju). Data im je mogućnost da se spasu...Ne da nisu iskoristili tu šansu, nego su se poneli prema Hristu kao prema životinji...Ovo im je plata za učinjeno djelo...

Primećen član Pobunjenik (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

Такозвани антисемтизам је једна изузетно опасна замка у коју упадају многи умни људи. Наиме, неко је тенденциозно пласирао причу о "злим Јеврејима који владају светом", како би се људи на њу "навукли" и препознали у Јеврејима највећу опасност. Шта онда бива? Када се "навучете" на ту причу, онда вам њени творци лепе етикету "АНТИСЕМИТА".
    Према томе, НЕ УПАДАЈТЕ У ЗАМКЕ! НЕМА никакве јеврејске завере, иако се многима чини да је има. Онај ко је лансирао причу о антисемитизму и јеврејској завери много је моћнији од "Јевреја који владају светом."

gost 4554 nije na forumu
    Buduća legenda
    Učlanjen
    12.10.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio Pobunjenik
    Такозвани антисемтизам је једна изузетно опасна замка у коју упадају многи умни људи. Наиме, неко је тенденциозно пласирао причу о "злим Јеврејима који владају светом", како би се људи на њу "навукли" и препознали у Јеврејима највећу опасност. Шта онда бива? Када се "навучете" на ту причу, онда вам њени творци лепе етикету "АНТИСЕМИТА".
    Према томе, НЕ УПАДАЈТЕ У ЗАМКЕ! НЕМА никакве јеврејске завере, иако се многима чини да је има. Онај ко је лансирао причу о антисемитизму и јеврејској завери много је моћнији од "Јевреја који владају светом."
    Jevreji su svojim ponašanjem sami krivi za antisemitizam još od Rimskih vremena, preko Arapa,inkvizicije,Turaka,Hitlera, do današnjih dana! Država Izrael je vještačka tvorba i treba je ukinuti, a zemlju koju su oni okupirali vratiti Palestincima-muslimanima i hrišćanima koji tu žive već preko 1200 godina!

Primećen član Pobunjenik (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

Ако ћемо већ да исправљамо криве Дрине, онда би ту земљу требало вратити СРБИМА, јер смо ми одатле протерани пре више хиљада година. Али није у томе поента; Јевреји су само оруђе у рукама креатора Новог светског поретка, и послужиће им, заједно с мухамеданцима, као фитиљ који треба запалити како би избио ТРЕЋИ СВЕТСКИ РАТ!

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2079

Podrazumevano

Uopste mi nisi jasan

gost 4554 nije na forumu
    Buduća legenda
    Učlanjen
    12.10.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Ако ћемо већ да исправљамо криве Дрине, онда би ту земљу требало вратити СРБИМА, јер смо ми одатле протерани пре више хиљада година. Али није у томе поента; Јевреји су само оруђе у рукама креатора Новог светског поретка, и послужиће им, заједно с мухамеданцима, као фитиљ који треба запалити како би избио ТРЕЋИ СВЕТСКИ РАТ!
    Kako to da baš oni uvijek budu upleteni u nešto što je loše?

Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2079

Podrazumevano

Citat Original postavio analiticar
    E, ljudi, mislim... mozda je bolje da zatvorimo ovu temu - jer tu ima toliko toga, toliko
    uzasa - bice ko Pandorina kutija koja zija

gost 4554 nije na forumu
    Buduća legenda
    Učlanjen
    12.10.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio eremita
    E, ljudi, mislim... mozda je bolje da zatvorimo ovu temu - jer tu ima toliko toga, toliko
    Tema je baš dobra, zašto je zatvarati....
    Za vrijema NATO bombardovanja ti su Jevreji zdušno bili na strani agresora, iako su i njima i nama isti neprijatelj-radikalni i probuđen islamski ekstremizam! Mrze ih Njemci, Englezi, Austrijanci, Francuzi, Poljaci, Grci u Solunu ne mogu da čuju za njih...Pitaqm se samo zašto...

Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2079

Podrazumevano

uzasa - bice ko Pandorina kutija koja zija [/quote]

Za vrijema NATO bombardovanja ti su Jevreji zdušno bili na strani agresora, iako su i njima i nama isti neprijatelj-radikalni i probuđen islamski ekstremizam! Mrze ih Njemci, Englezi, Austrijanci, Francuzi, Poljaci, Grci u Solunu ne mogu da čuju za njih...Pitaqm se samo zašto...
    [/quote]

Mene licno je najvise bolelo njihovo ponasanje u Beogradu, jer u mojoj porodici
    tradicionalno smo svi veoma cenili beogradske Jevreje, jer su vredni radni, sposobni,
    mnogima su Srbi zivote sacuvali za vreme II rata - a kada je trebalo da se oglase da se
    sacuva Srbija - kako su cutali, ni jednu rec da kazu onoj njihovoj kravi Medlin, ili Klintonu.
    Veoma su me razocarali - i zaista i ja
    pocinjem poslednjih godina da ih posmatram sta rade - i moram reci da mi se UOPSTE
    NE DOPADAJU NJIHOVI POTEZI, BLAGO RECENO :shock:

gost 4554 nije na forumu
    Buduća legenda
    Učlanjen
    12.10.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

[/quote]

Mene licno je najvise bolelo njihovo ponasanje u Beogradu, jer u mojoj porodici
    tradicionalno smo svi veoma cenili beogradske Jevreje, jer su vredni radni, sposobni,
    mnogima su Srbi zivote sacuvali za vreme II rata - a kada je trebalo da se oglase da se
    sacuva Srbija - kako su cutali, ni jednu rec da kazu onoj njihovoj kravi Medlin, ili Klintonu.
    Veoma su me razocarali - i zaista i ja
    pocinjem poslednjih godina da ih posmatram sta rade - i moram reci da mi se UOPSTE
    NE DOPADAJU NJIHOVI POTEZI, BLAGO RECENO :shock:[/quote]

Ovo ti pričam iz iskustva...Dosta njih poznajem i SVI su takvi! :?

Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2079

Podrazumevano

Jedino ne mogu da razlucim da li su oni postali TAKVI ZBOG STRADANJA U II RATU ili
    SU UVEK TAKVI BILI - JER OPET SVUDA U SVETU RASTE
    ANTISEMITIZAM, pitam se ZASTO ?
    Zasto se oni ne bi kao narod ogradili od nekih njihovih idiota - jer ipak verujem da
    su oni u vecini pozitivni, povuceni, zive zatvoreno - a ti njihovi eksponirani pojedinci opravdano izazivaju BES drugih naroda.

gost 4554 nije na forumu
    Buduća legenda
    Učlanjen
    12.10.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Jedino ne mogu da razlucim da li su oni postali TAKVI ZBOG STRADANJA U II RATU ili
    SU UVEK TAKVI BILI - JER OPET SVUDA U SVETU RASTE
    ANTISEMITIZAM, pitam se ZASTO ?
    Zasto se oni ne bi kao narod ogradili od nekih njihovih idiota - jer ipak verujem da
    su oni u vecini pozitivni, povuceni, zive zatvoreno - a ti njihovi eksponirani pojedinci opravdano izazivaju BES drugih naroda.
    Nije to zbog II svjetskog rata. Oni su oduvjek bili takvi. Podmitljivi, grabežljivi. Oni su u Solunu, gdje su se doselili posle progona iz Španije činili 75% stanovništva. Tesno su surađivali sa Turcima i pomagali im da uguše grčki oslobodilački pokret.Po oslobođenju od Turaka svi su oni protjerani iz Grčke.. Zato Grci danas gaje veliki animozitet prema njima, tako da za vrijeme Njemačke okupacije Grčke niko nije ni pomišljao da ih sakriva. Prije dolaska Hitlera na vlast 70% industrije Njemačke bilo je u posedu Jevreja, koji su u velikoj mjeri i doprineli velikoj ekonomskoj krizi 1929 godine, nakon koje je Hitler došao na vlast...
    Njihov mentalitet je specifičan. Za sebe smatraju da su narod više rase, pametniju i vredniji od svih ostalih. Oholost je njihova glavna karakteristika! :x

Poznat gigule (avatar)
    Učlanjen
    15.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    122

Podrazumevano

o bože koliko je otrova...mržnje... nebuloza ovde izrečeno

ma sramota me što sam uzela ovo da čitam, samo je sreća što jedno divno i pametno stvorenje sa ovog foruma za koje znam da je Jevrejka ne zalazi ovamo i ne čita ove budalaštine ...

Primećen član
    Učlanjen
    30.01.2005.
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

Uopste mi nisi jasan
    "eremita" Za vreme Austrugarske vladavine,Jewreji su imali veliki ekonomsi uticaj...drzali su trgovinu od Haburga do Ankare,pa kadaje Peter Karadjordjeic,posle (Obrenovica) dosao na vlast,on pocinje u korist Srba...Evrejima oduzimati dozvole za otvaranje trgovinske radnje,kao i druge ekonomske ustanove.Posele izgon Auetyrohugarske imperije,Kralj Petar(I)je naredio njegovim vlastima da ispitaju ko je organizova 1914 ubivstvo Archduke Franz Ferdinand? Komisija je utvrdila,da je bilo oficira koji su zeleli da srbija pandne pod Austrougarsku kontrolu.
    Oficiri u Srpskoj Vojci Evrejskog porekla,koji su ordanizovali to ubivstvo,nedjeni su krivim pa im je izreknuta smrtna kazna streljanjem.
    Pa je po sve prilike za to "streljanje" Zionisticka organizacija organizoval osvetu "pad" Kraljevinu Jugoslavije?

Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2079

Podrazumevano

Citat Original postavio vzeoy7y9
    Uopste mi nisi jasan
    "eremita" Za vreme Austrugarske vladavine,Jewreji su imali veliki ekonomski uticaj...drzali su trgovinu od Haburga do Ankare,pa kada je Peter Karadjordjeic,posle (Obrenovica) dosao na vlast,on pocinje u korist Srba...Evrejima oduzimati dozvole za otvaranje trgovinske radnje,kao i druge ekonomske ustanove.Posle izgona Auetyrohugarske imperije,Kralj Petar(I)je naredio njegovim vlastima da ispitaju ko je organizovao 1914 ubistvo Archduke Franza Ferdinanda? Komisija je utvrdila, da je bilo oficira koji su zeleli da srbija padne pod Austrougarsku kontrolu.
    Oficiri u Srpskoj Vojci Evrejskog porekla, koji su organizovali to ubistvo, nadjeni su krivim pa im je izreknuta smrtna kazna streljanjem.
    Pa je po svoj prilici za to "streljanje" Zionisticka organizacija organizovala osvetu "pad" Kraljevine Jugoslavije?
    Mnogo hvala vzeoy7y9ovakvi podaci mi do sada nikada nisu bili
    dostupni - pokusacu da sve proverim sto ste
    naveli.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Nemam nista preterano protiv Jevreja,i poznajem samo jednog Jevrejina i nije los lik,ali...Procitajte Stari zavet,koji su Jevreji sami sebi napisali kao nesto po cemu treba ziveti,u tom Starom zavetu samo su Jevreji ispravni i Bogu dragi,svi ostali nisu bitni i Bog ih se u najmanju ruku gnusa.Oni imaju takav stav prema svima,upbrazeni su i misle da su od svih bolji,zato ih niko ne voli i nece ih ni voleti,sve dok ne promene nacin razmisljanja,cast izuzecima.

Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. 31% Evropljana optuženo za antisemitizam
    Autor Titus. u forumu Politika
    Odgovora: 62
    Poslednja poruka: 12.02.2009., 08:54
  2. Antisemitizam u UK
    Autor King David u forumu Politika
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 14.09.2006., 22:54
  3. Antisrbizam i antisemitizam