pomoc oko zvuka na kompu :(

slavkin

Početnik
Poruka
11
Postovani forumasi evo opet mene sa problemom zvuka u kompu.
Ovako sa kompa je skinuta 5.1 zvucna kartica i prebacena na drugi,sad na ovom sa koga je skinuta nemam zvuka uopste. Kad pokrenem pesmu na winampu prikaze poruku ''bad directsound driver...error code 88780078'' Kontam da je do drajvera za integisanu muzicku na maticnoj ploci tj da bi trebao njega da instaliram i skinuo sam razne drajvere ali opet nista. Sad cuo sam da bi trebao i nesto da odradim u biosu ali posto mi je znanje oko kompa vrlo slabo nsm bas da cackam po BIOS-U a i nzm gde bi trebao da trazim :-D :-D
Maticna ploca je asus a7v8x-x,OS je windows XP service pack 3. Svaka pomoc je dobrodosla. Pozzz
 
probaj:
1. Winamp
2. Ctrl+P (for preferences)
3. Plug-ins > Output
4. double click 'DirectSound output'
5. Driver tab
6. make sure the device in the drop-down list correctly reflects your soundcard

Further DirectSound config tweaks....
http://forums.winamp.com/showthread.php?postid=1212926#post1212926

-and/or-

1. Control Panel
2. Sounds & Audio Devices icon (or MultiMedia Icon)
3. Audio tab
4. in 'Sound playback' make sure the 'Default device:' drop-down box correctly reflects your soundcard

Although it's not necessary, close down Winamp, Windows and reboot the computer after making any of the above changes.


No dice? Try updating the soundcard drivers. If you have a soundcard go the manufacturer's website for updates. If you have an on board sound chip, go to the website of your computer provider or the manufacturer of the mother board. Also make sure DirectX is up to date for your system.
 
poslusao sam oba saveta i intalirao drajver za moju maticnu i podesio ovo u winampu ali opet nista isti slucaj sa kompom :( zvuka opet nema :(
tj opet winamp izbacuje istu poruku ''bad direct sound...."
pokusao sam i sa ponovnim instaliranjem winampa ali nista :(
U cemu bi mogao biti problem.
 
u bilo kojem plejeru da pustim pesmu isti slucaj tj opet izbacuje ovo sr...e ''bad direct sound...bla bla bla'' :-(
Drajveru sam odradio unistall po datom savetu i opet pokusao sve iz pocetka ali problem i dalje ostaje :-(
Video pusta bez problema samo opet zvuka nema :-(
Nisam toliko strucan u svetu kompijutera pa ako sam nesto lupio ne zamerite :-D
Ako neko ima jos neko resenje neka pise :-)
Ako ne napipace majtora kako vidim :-D
 
Postovani forumasi evo opet mene sa problemom zvuka u kompu.
Ovako sa kompa je skinuta 5.1 zvucna kartica i prebacena na drugi,sad na ovom sa koga je skinuta nemam zvuka uopste. Kad pokrenem pesmu na winampu prikaze poruku ''bad directsound driver...error code 88780078'' Kontam da je do drajvera za integisanu muzicku na maticnoj ploci tj da bi trebao njega da instaliram i skinuo sam razne drajvere ali opet nista. Sad cuo sam da bi trebao i nesto da odradim u biosu ali posto mi je znanje oko kompa vrlo slabo nsm bas da cackam po BIOS-U a i nzm gde bi trebao da trazim :-D :-D
Maticna ploca je asus a7v8x-x,OS je windows XP service pack 3. Svaka pomoc je dobrodosla. Pozzz

Ako ne znaš potraži na youtub-e video za tvoju matičnu,ili zovni nekoga da ti uključi u biosu AC`97 ili pokušaj sam http://www.asus.com/Motherboards/AMD_Socket_A/A7V8XX/#download pa potraži users manual
 

Back
Top