Šta mladi misle o Srbiji i ima li ovakva zemlja budućnost

Ima li Srbija realne šanse da se spase?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Mnoge druge zemlje su se vadile iz većih gowana i preživele.

Naš je problem što mislimo da smo mi u najvećim problemima od kad je istorije. Što u neku ruku dovoljno govori o našem neznanju. A neznanje objašnjava, ali ne opravdava ovaj kuršlus.

Od tih zemalja što su se vadile, padaju mi na pamet Rusija i Turska. Turci su bili na samoj ivicii propasti, a onda je došao proevropski diktator Ataturk i uveo red u zemlju, uništivši neke od nazadnih tradicija. Isto važi i za Petra velikog. To je bila čista sreća što su se našli takvi ljudi, ovde toga nema.
 
Od tih zemalja što su se vadile, padaju mi na pamet Rusija i Turska. Turci su bili na samoj ivicii propasti, a onda je došao proevropski diktator Ataturk i uveo red u zemlju, uništivši neke od nazadnih tradicija. Isto važi i za Petra velikog. To je bila čista sreća što su se našli takvi ljudi, ovde toga nema.

Toga ni ne treba da ima.

Srbija samo TREBA DA UHVATI KURS sa ostalim zemljama razvijenog sveta.

I da se OSTAVI mitova i gusala.

To vuce u PROPAST.
 
Od tih zemalja što su se vadile, padaju mi na pamet Rusija i Turska. Turci su bili na samoj ivicii propasti, a onda je došao proevropski diktator Ataturk i uveo red u zemlju, uništivši neke od nazadnih tradicija. Isto važi i za Petra velikog. To je bila čista sreća što su se našli takvi ljudi, ovde toga nema.

Nemačka i Austrija nakon svetskih ratova takođe padaju na pamet. Austrija je nakon Prvog rata bila u neviđenom rasulu.
 
Primecujem koliko ju je do sada sapasao.

Od kako se pojavio na sceni - SRBIJA JE SVAKE GODINE SVE MANJA!


Србија је почела да се смањује откад су Косово и Метохија и Војводина добили статусе покрајина, па сад ти види јел то било за време "великосрпског национализма" или нечег другог.
 
Kako da ne! :D
Znaš li ti koji gradovi su prvi na svetu imali metro i tramvaje?

Govorio sam politički.

Ali kad već to pomenu, zamisli kolike je muke imao Beč, centar jedne multinacionalne imperije sa desetinama miliona ljudi, kada je sveden na današnju teritoriju Austrije koja je i teritorijalno i populacijski bila jedna desetina bivše monarhije?

Da ne duljimo priču o Austriji, poenta je, ponoviću, da Srbija nije ni blizu u gownima u kakvima se žali da jeste.
 
Србија је почела да се смањује откад су Косово и Метохија и Војводина добили статусе покрајина, па сад ти види јел то било за време "великосрпског национализма" или нечег другог.

Nije istina.

Srbija je pocela da se smanjuje od cuvenog Milosevicevog govora na Kosovu 1988. godine koji je biio strogo nacionalisticki.
 
Nije istina.

Srbija je pocela da se smanjuje od cuvenog Milosevicevog govora na Kosovu 1988. godine koji je biio strogo nacionalisticki.

Znate koji je problem nas Srba?

Gledamo državu, kao da je država suština našeg postojanja, a ne obratno. Srbija je narod Srbije, a on se smanjuje svaki dan bez obzira na Kosovo i Vojvodinu.

Zato kažem da je srpski nacionalizam vic. Od drveta ne vidi šumu.
 
Не вреди се са комунистом рапсрављати.

Наравно, генетика је код њих одрадила своју улогу денационализације личности.Изгубљени у времену и простору, одрођени од сопствених корена.
 
Наравно, генетика је код њих одрадила своју улогу денационализације личности.Изгубљени у времену и простору, одрођени од сопствених корена.

Nacionalizam se NE JEDE.

Nacionalizam je ORUDJE ZA MANIPULACIJU NARODA.
 

Back
Top