Šta vi radite prvi dan nakon raskida?

uf,bas je to grozno... :cry:
isplaci se posteno...onda idi na pitjence sa najboljim drugom/drugaricom...smori ih pricom o raskidu samo ako nisi u stanju da pricas na veselije teme...napij se ako ce ti biti lakse...
ma,kuckaj postove!ima ovde finih ljudi koji ce ti popraviti raspolozenje htela ti to ili ne,believe me! :wink:
 
A raskid... jedan od onih najcivilizovanijih. Bili zajedno, razišli se. Još postoje osećanja, ali nam se planovi ne uklapaju... I samo mi prolazi kroz glavu da prava ljubav usklađuje planove, i onda to nije bila prava, šta? Kako god, neki glup osećaj... neka praznina. Znam da nije propast sveta. Ne dešava se prvi, verovatno ni poslednji put. Ali, uhvatim sebe da mi je muka. Optimizam u meni me uvek na kraju natera da pokušam ponovo, i ponovo... A svaki put se živci istanje pomalo, srce pocepa pomalo.. i sve tako...
 
nisi svesna koliko te razumem...ista stvar kod mene...ne tako davno...strashno! :( jos se ja tu i tamo skenj*m...ne toliko zato sto mi nedostaje koliko zato sto sam u tripu da sam ja ta koja je gresila i da cu takve greske ponovo i opet praviti i s nekim drugim...al' zaboravicemo mi to...vremenom :wink:
koliko si vremena utukla na njega?
 
peach:
uf,bas je to grozno... :cry:
isplaci se posteno...onda idi na pitjence sa najboljim drugom/drugaricom...smori ih pricom o raskidu samo ako nisi u stanju da pricas na veselije teme...napij se ako ce ti biti lakse...
ma,kuckaj postove!ima ovde finih ljudi koji ce ti popraviti raspolozenje htela ti to ili ne,believe me! :wink:
Većinu tih stvari sam uradila sinoć.
Još je bio komentar da uopšte ne izgledam kao da sam neko kome je veza upravo okončana... Gore pomenuti optimizam, šta li... A za postove si skroz u pravu. Samo kuckanje pomaže. A kad još neko odgovori... život izgleda lepo, zaista. :wink:
Mislim da ću danas uživati u lepom vremenu, i u lepoti života, koji nas na najrazličitije načine iznenađuje. Sve je to... iskustvo. A iskustvo dođe suština... I bla, bla... Neću više da davim.
Hvala na podršci!
 
Nije lako biti dobar i optimista - uvek si sklon(a) da prastas, analiziras, vracas film... a to sve vise i vise boli i sve vise i vise te uvaljuje u bedak...

Zato, pogled kroz prozor! Sunce sija, lep je dan, prvo se dobro isplaci a onda setkaj, idi na picence, uradi nesto za sebe - bilo sta, samo nemoj da razmisljas o tome - nateraj sebe danas i sutra na akciju i za par dana sve ce biti bolje i bolje...

Ma ide lepo vreme - sad ce meso da izgamize na ulice, pa biraj na tanane :wink: :lol: :wink: :wink:

Veruj - svakim trenutkom koji poklonis njemu time sto si sada, posle raskida, zatvorena u 4 zida - oduzimas vreme koje mozes da posvetis sebi tj. da nadoknadis ono sve sto nisi do sada uradila za sebe, jer veza uvek iziskuje i neka odricanja, mala ili omalena, ali ipak su ti "kompromisi" tvoje zelje...

Ako ti treba drustvance za picence - sipaj i meni jednu tekilu! :wink: :lol: Nek ide zivot :P :lol: :lol:
 
peach:
nisi svesna koliko te razumem...ista stvar kod mene...ne tako davno...strashno! :( jos se ja tu i tamo skenj*m...ne toliko zato sto mi nedostaje koliko zato sto sam u tripu da sam ja ta koja je gresila i da cu takve greske ponovo i opet praviti i s nekim drugim...al' zaboravicemo mi to...vremenom :wink:
koliko si vremena utukla na njega?
Nikada ne posmatraj stvari tako. Ako si svesna nekih grešaka, to je samo plus, tako da se potrudi da ih ne činiš ponovo, ako su to sve uopšte i bile greške. Moja jedina greška, koju ponavljam iz veze u vezu jeste to što je po principu 'SVE ili NIŠTA'. Hm, rekoh malopre da neću više da davim, a gle sad... Kako bilo, ja možda idealizujem ljubav. Ali, mogu samo reći da taj deo sebe neću promeniti. U čemu je smisao, ako se sve svede na to da budeš sa nekim, samo da ne bi bio sam. A, ne! ILi je prava osoba, ili je bolje biti sam. I zato sve to nekako ide eksplozivno u mom životu. Suviše iskreno, nema nikada mesta za odugovlačenje. Razgovori, da vidimo kuda, kako, da li dalje ili ne... Ljudi su skloni zavaravanjima. Raznih vrsta. Ja nisam. I to volim kod sebe. Zato ova veza nije bila ne znam koliko duga (8 meseci), ali je bila iskrena, lepa, ispunjena... i zato nije svejedno kada se tako nešto završi... Ali, kao što rekoh, ako se završilo, znači da nije bilo pravo... Možda je najbolje uvek tako posmatrati svaku prošlu, svaku novu, svaku sledeću vezu. Ne znam... A najgore je to što smo zaista on i ja imali sve šanse da uspemo! Mada, eto.. ne baš sve...
Neću više, evo, obećavam. Svećano!
Dan je kao što rekoh, prelep...
Pozdrav svima koji ovo čitaju!
 
guda:
Nije lako biti dobar i optimista - uvek si sklon(a) da prastas, analiziras, vracas film... a to sve vise i vise boli i sve vise i vise te uvaljuje u bedak...

Zato, pogled kroz prozor! Sunce sija, lep je dan, prvo se dobro isplaci a onda setkaj, idi na picence, uradi nesto za sebe - bilo sta, samo nemoj da razmisljas o tome - nateraj sebe danas i sutra na akciju i za par dana sve ce biti bolje i bolje...

Ma ide lepo vreme - sad ce meso da izgamize na ulice, pa biraj na tanane :wink: :lol: :wink: :wink:

Veruj - svakim trenutkom koji poklonis njemu time sto si sada, posle raskida, zatvorena u 4 zida - oduzimas vreme koje mozes da posvetis sebi tj. da nadoknadis ono sve sto nisi do sada uradila za sebe, jer veza uvek iziskuje i neka odricanja, mala ili omalena, ali ipak su ti "kompromisi" tvoje zelje...

Ako ti treba drustvance za picence - sipaj i meni jednu tekilu! :wink: :lol: Nek ide zivot :P :lol: :lol:

:) Ne volim tekilu. Volim vino... :wink:
Odoh sad. Vreme je da se odvojim od kompa.
 
Mislim da je najgora stvar koju možeš da uradiš da ostaviš partnera sa kojim se voliš. Iz bilo kog razloga... osećanja su čudna stvar, a ljudi se i menjaju. Ti ne možeš danas da znaš da vi sutra možda nećete naći način da uskladite planove.

Ponekad nam zbog nekih detalja promakne suština. A ona se posle vrati i proganja nas.

Možda još nisi dovoljno sazrela da shvatiš da se za prave stvari u životu moraš boriti... ali to ne znači da nećeš platiti cenu te greške.

Možda ćeš dobiti šansu da ispraviš svoj propust...
sa njim ili nekim drugim

Šta ja radim posle raskida?
promenim frizuru
promenim parfem
kupim novu garderobu
preispitam svoje kriterijume za odabir partnera
preispitam ex partnera... da li je on zaista to što meni treba?
Ako niko drugi ne može da mi pruži to što može on... onda je to dobar razlog da pokušam ponovo sa njim
 
Prvo kada raskinem ,sve slike ,sve sto me podseca na njega..sklonim..sto dalje od sebe...Onda pustim neku dobru muziku,(sto kaze moja prijateljica najbolje neki latino mix)i radim nesto po kuci,vidjam se s drugaricama,setam se,gledam filmove,citam knjige,i pokusavam da ucim..nateram sebe :roll: i tako mi je najlakse da zaboravim na sve jer znam da moram da ucim , imam ispit. desava mi se da se setim nekih “vaznih”datuma,detalja… :( …sve pamtim..tada mi je tesko… pa jos i ako ga sanjam…..sutradan mi je uzasan dan :evil: .Pokusavam na sve da gledam pozitivno…lakse je..naravno ,sama sam ,bolje mi je tako nego ono”klin se klinom izbija”.I naravno verujem : da je to bilo ono”pravo”potrajalo bi…posto nije…ne treba da zalim...:wink: :D
 
dakle, kako je to bivalo...
ne mogu da radim ništa... ske.njana sam danima... patim ...plačem...grozna sam i tako...dok jednog dana ne skontam da ličim na strašilo i da je vreme da idem dalje...to je trenutak kad sam dotakla dno i ne mogu više...e onda se prenem...operem kosu he he he...i tako...počnem da živim normalno.
 
Pa posle neke krace veze... nista... isto sto i svaki drugi dan...
A posle predivne veze od 2
god sam razmilsljala o samoubistvu :lol: pa sam odustala... pa sam onda narednih 10 dana plakala... zatim sam sve stvari koje na njega podsjecaju sklonila,a bilo je tesko jer opet svaki je cosak na njega podsjecao :(
i sad...nakon pola god...sve je opet na svom mjestu a /me se opet smije... ali bez njega :D :D 8) :wink:
 
Devilmaycare:
A raskid... jedan od onih najcivilizovanijih. Bili zajedno, razišli se. Još postoje osećanja, ali nam se planovi ne uklapaju... I samo mi prolazi kroz glavu da prava ljubav usklađuje planove, i onda to nije bila prava, šta? Kako god, neki glup osećaj... neka praznina. Znam da nije propast sveta. Ne dešava se prvi, verovatno ni poslednji put. Ali, uhvatim sebe da mi je muka. Optimizam u meni me uvek na kraju natera da pokušam ponovo, i ponovo... A svaki put se živci istanje pomalo, srce pocepa pomalo.. i sve tako...


draga naša, to se zove "danasovski" raskid
najteže se zaboravlja takva veza, naročito ako je bila lepa
ma njesra.
 

Back
Top