Tacni rasponi za znakove - od - do

Sto se toga tice nikad se ne zna precizno. Tvoj znak je onaj znak u kojem se Sunce nalazilo u trenutku tvog rodjenja. Kao sto znas da nase racunanje vremena nije narocito savrseno, imamo onu prestupnu godinu da bi amortizovali sve greske u racunanju vremena (dan nije bas 24h), pa sve zavisi od godine u kojoj si rodjen. Npr. ja sam rodjen 23.10. i celog zivota sam mislio da sam skorpija (na TV, novinama svugde sam video da je vaga do 22.10., a skorpija od 23.10.), dok nisam poceo da se bavim astrologijom i uradio sebi natkartu. I video sam da bas 1987. Sunce kad sam se ja rodio nije jos uslo u skorpiju, vec je bilo na ravno 29 stepenu vage (znaci u skorpiju je preslo tek 24.10. - greska je dva dana)-eto ti zivog primera da je covek ziveo 17 god u zabludi, verujuci novinskim horoskopima... :x
Zato je najbolje da nekom das svoj datum, vreme i mesto rodjenja pa da ti on pogleda u efemeride za taj dan, ili skokni na astro.com (koji i nije tako los) prijavis se i.....
P.S. Nikad ne verujte novinskom horoskopu!!!!!
 
da, a npr. koliko je ovo validno: http://horoscopes.astrology.com/

:?:

A u pravu si to sto kazes da ima veze kako se potrefilo koje godine.. npr. ja znam jednu devojku koja je 22. juna rodjena ali nije rak, nego blizanac... znaci cim je vidis shvatis da nema veze sa rakom...

A isto tako ima jedna koja je 22. jula, ali nije lav nego je rak... 100% :) Pa sad ti budi pametan. A imam prijatelja koje je 21. jula i lav je... hehe... ma ludnica.
 

Back
Top