Predlozite strip za citanje !

Scalpedcover.jpg

Ovaj je skroz filmski, preporučujem
https://en.wikipedia.org/wiki/Scalped

250px-TheHuntingParty.jpg

luuudilo
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Hunting_Party_(comics)

250px-Black-Order-Brigade-EN.jpg

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Black_Order_Brigade
 
Sve zavisi koji te zanr i tematika zanimaju, recimo sto se tice klasika ja bi ti najradije preporucio Martina Misteriju i Mister Noa .

Mada evo recimo ovde na ovom sajtu mozes pronaci gomilu dobrih stripova sto na srpskom sto na engleskom jeziku, iako svakako nije isti osecaj drzati strip u rukama i citati ga u digitalnom formatu, ali bolje ista nego nista.

http://www.balkandownload.org/forum/90-e-books/
 
Sve zavisi koji te zanr i tematika zanimaju, recimo sto se tice klasika ja bi ti najradije preporucio Martina Misteriju i Mister Noa .

Mada evo recimo ovde na ovom sajtu mozes pronaci gomilu dobrih stripova sto na srpskom sto na engleskom jeziku, iako svakako nije isti osecaj drzati strip u rukama i citati ga u digitalnom formatu, ali bolje ista nego nista.

http://www.balkandownload.org/forum/90-e-books/
imam sve Marti Misterije :zaljubljena:
i hrvatska izdanja
 
Les Nombrils / The Bellybuttons / Pupkovi

Odličan. Lično sam pravio srpsko izdanje tj. prevodio sa engleskog i francuskog. :) (bavim se time već godinama unazad)

j3k6mgv

Što se tiče onih ozbiljnijih, Rip Kirbi. Oduvek moj favorit.
 
Les Nombrils / The Bellybuttons / Pupkovi

Odličan. Lično sam pravio srpsko izdanje tj. prevodio sa engleskog i francuskog. :) (bavim se time već godinama unazad)

j3k6mgv

Što se tiče onih ozbiljnijih, Rip Kirbi. Oduvek moj favorit.

Volim Ripa ali onog prvog-Rejmondovog
Pretins nema tako savršenu estetiku i karakterizaciju ko on
Mada mi se sviđa što je ubacio malo humora
 
Isključivo u klasičnoj formi
Ne volim da čitam sa monitora
Mada imam određene kraće stripove u digitalnom formatu- novije radove Dubravka Matakovića npr. jer mi je komplikovano da nabavim originale

Svaka cast , svaka cast ;)

Nego jel si ih godinama skupljala ?

Inace i ja vise volim klasican fizicki format , mada u digitalnom formatu sam uglavnom citao neke stripove na engleskom jeziku kao recimo Mass Effect, Assassin's Creed vezane za video igre cija mi se prica i tematika mnogo svidela, a te stripove kapiram da je ovde gotovo nemoguce naci, inace su svi u boji i odlicno odradjeni, mogu da zamislim kako izgledaju u pravom fizickom formatu na onom masnom papiru.

Nego reci mi jel ima mozda koji Martin Misterija ili Mister No u boji, neko specijalno izdanje mozda ?
 
Svaka cast , svaka cast ;)

Nego jel si ih godinama skupljala ?

Inace i ja vise volim klasican fizicki format , mada u digitalnom formatu sam uglavnom citao neke stripove na engleskom jeziku kao recimo Mass Effect, Assassin's Creed vezane za video igre cija mi se prica i tematika mnogo svidela, a te stripove kapiram da je ovde gotovo nemoguce naci, inace su svi u boji i odlicno odradjeni, mogu da zamislim kako izgledaju u pravom fizickom formatu na onom masnom papiru.

Nego reci mi jel ima mozda koji Martin Misterija ili Mister No u boji, neko specijalno izdanje mozda ?
Ja sam fanatik kolekcionar
od detinjstva skupljam stripove
baš sam pre neki dan kod ćaleta našla ''Mikije'' kad sam imala 4 godine (rano sam naučila slova)
Veseli Četvrtak je objavio par izdanja MM u boji - jubilarni 200-ti npr
Mr No-a ne čitam
Od Bonelija još skupljam Dilan Doga
a ti luksuzni albumi u boji koje pominješ baš mnogo koštaju
 
Ja sam fanatik kolekcionar
od detinjstva skupljam stripove
baš sam pre neki dan kod ćaleta našla ''Mikije'' kad sam imala 4 godine (rano sam naučila slova)
Veseli Četvrtak je objavio par izdanja MM u boji - jubilarni 200-ti npr
Mr No-a ne čitam
Od Bonelija još skupljam Dilan Doga
a ti luksuzni albumi u boji koje pominješ baš mnogo koštaju

Odlican je Mister No , a sto se tice Dilana Doga nisam nikad bio neki veiki ljubitelj, nesto mi ne lezi ta horor atmosfera i ta mracna tematika.

E a ti "luksuzni" nisu albumi vec isto samo stripovi , doduse ja se secam jos negde krajem 90ih negde kupovao sam one stripove Asteriks i Obeliks koji su bili u boji i na masnom papiru i bili su onako veliki u A4 formatu.
Inace ja mislim da danas u 2016. strip u boji bi ipak trebalo da bude nesto sto se podrazumeva.

Inace ti stripovi u boji i na masnom papiru veruj mi da ne bi bili skupi, znam da moji roditelji ponekad kupuju one italijanske casopise za uredjenje stana Bravacasa ili kako se vec zovu, ono isto sve mastan, kvalitetan papir pa kostaju negde oko 150, 200 dinara , znaci jeftiniji su od stripova.
 
Odlican je Mister No , a sto se tice Dilana Doga nisam nikad bio neki veiki ljubitelj, nesto mi ne lezi ta horor atmosfera i ta mracna tematika.

E a ti "luksuzni" nisu albumi vec isto samo stripovi , doduse ja se secam jos negde krajem 90ih negde kupovao sam one stripove Asteriks i Obeliks koji su bili u boji i na masnom papiru i bili su onako veliki u A4 formatu.
Inace ja mislim da danas u 2016. strip u boji bi ipak trebalo da bude nesto sto se podrazumeva.

Inace ti stripovi u boji i na masnom papiru veruj mi da ne bi bili skupi, znam da moji roditelji ponekad kupuju one italijanske casopise za uredjenje stana Bravacasa ili kako se vec zovu, ono isto sve mastan, kvalitetan papir pa kostaju negde oko 150, 200 dinara , znaci jeftiniji su od stripova.

Imam sve Asterikse i Talične Tomove
Zađi malo po malobrojnim striparnicama u Bgd-u
Od 1000 din pa nadalje su albumi u boji formata Asterixa
Naročito ako imaju tvrde korice
A preko su i skuplji
Imam par hiljada stripova
I možda 50 albuma takvih luksuznijih
 
Daklem, bata Luka ima par predloga...

Ako su vec navedeni, posmatrajte ovo kao dodatnu preporuku. Elem,

Dzo Hil, Gabrijel Rodrigez - Lokot i kljuc
Rosi, Dorison, Nuri - WEST
Trondhajm, Parm - Venecija
Darkwood-ova edicija "Jedno doba jedna prica" ima super stvari. Takodje i od kuca Marvel i DC imaju izuzetne stvari.
Sirocad
Hellnoir (noir ambijent u paklu, ali super odradjeno)
Mejer, Dorison - Pogrebnik
Tetralogija Long Dzon Silver (omaz Ostrvu s blagom)
Prorok, isto mislim da ga je Dorison radio...
 
strip iz 4 dela (200 strana svaki), ''Blast''.

Blast 001 - Dead Weight (2015)
Blast 002 - The Apocalypse According to Saint Jacky (2015)
Blast 003 - Head First (2016)
Blast 004 - I Hope the Buddhists are Wrong (2016)

image.jpg


možda najozbiljniji strip koji sam pročitao.
odličan.
 

Back
Top